logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Światowy Dzień Wolontariusza w DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym roku ponad 100 000 pracowników Deutsche Post DHL w 127 krajach na całym świecie wzięło udział w ponad 1600 projektach i programach w społecznościach lokalnych, w ramach dorocznej imprezy organizowanej przez Grupę - Światowego Dnia Wolontariusza.

   Deutsche Post DHL, wiodąca na świecie grupa pocztowa i logistyczna, po raz kolejny zachęca pracowników, klientów oraz organizacje non-profit, do zaangażowania w projekty wolontariackie w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariatu 2014. Większość działań związanych z Globalnym Dniem Wolontariatu odbywa się między 4 a 14 września 2014 r. W tym czasie pracownicy na całym świecie wspólnie z partnerami biznesowymi i organizacjami non-profit uczestniczą w wielu projektach regionalnych i lokalnych, aby wykazać swoje zaangażowanie w sprawę odpowiedzialności społecznej. Na przykład pracownicy na Filipinach pomagają odbudować ośrodek dla dzieci, który został zniszczony przez tajfun Haiyan. Ich koledzy z Włoch organizują zbiórki żywności dla lokalnej organizacji charytatywnej. W Niemczech, w ramach Światowego Dnia Wolontariatu, realizowane są setki projektów, od malowania szkół i sprzątania rzek, do organizacji specjalnych imprez w ośrodkach dla dzieci i osób starszych.

- To wspaniałe widzieć tylu pracowników Deutsche Post DHL zgłaszających się na tegoroczne wydarzenia i wspierających swoje społeczności lokalne poprzez wolontariat - mówi Christof Ehrhart, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności w Deutsche Post DHL. - Program Światowego Dnia Wolontariusza nie ogranicza się jedynie do tych kilku dni we wrześniu. W zeszłym roku podjęliśmy decyzję o przedłużeniu Światowego Dnia Wolontariusza tak, aby objąć nim działania prowadzone przez cały rok. Dzięki temu podkreślamy znaczenie wolontariatu w Grupie i wyrażamy uznanie naszym pracownikom za ich poświęcenie w realizację własnych projektów wolontariackich.

   Pomysł Światowego Dnia Wolontariatu narodził się w 2008 r. w Azji - pracownicy Deutsche Post DHL wspierali przez określony czas projekty wolontariackie. Ta inicjatywa regionalna stała się globalną w 2011 r., kiedy Grupa zorganizowała pierwszy światowy dzień wolontariatu. Światowy Dzień Wolontariatu jest obecnie programem dla pracowników funkcjonującym w całej Grupie, koordynowanym centralnie i wdrażanym na szczeblu regionalnym i lokalnym. Projekty w ramach Światowego Dnia Wolontariatu pozwalają na realizowanie trzech podstawowych programów Odpowiedzialności Korporacyjnej Grupy, które koncentrują się na ochronie środowiska ("GoGreen"), zwiększaniu szans edukacyjnych i możliwości zatrudnienia osób młodych ("GoTeach") oraz zapewnianiu wsparcia logistycznego działań humanitarnych ("GoHelp"). Od 2010 r. Deutsche Post DHL wspiera także wolontariat swoich pracowników poprzez "Fundusz Żyjmy Odpowiedzialnie", który dwa razy w roku zaprasza pracowników do składania wniosków o finansowanie projektów wolontariatu realizowanych z lokalnymi organizacjami partnerskimi. Tylko w zeszłym roku Fundusz Żyjmy Odpowiedzialnie zapewnił wsparcie finansowe dla 93 projektów z udziałem ponad 6000 pracowników w 39 krajach na całym świecie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 wrzesień 2014 10:39

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Od początku listopada br. rozpoczęła się rekrutacja pracowników do nowo powstałego centrum logistycznego firmy Żabka...

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj