logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express (Poland) partnerem parkrun Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express (Poland), światowa firma logistyczna i dostawca międzynarodowych przesyłek ekspresowych, dołączyła do grona partnerów fundacji parkrun Polska, propagującej ideę wspólnego biegania. Celem współpracy DHL Express (Poland) z parkrun Polska jest promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia poprzez organizację i udział we wspólnym bieganiu w ramach światowej inicjatywy parkrun, w myśl zasady, że biegi są organizowane przez biegaczy dla biegaczy.

   Parkrun to międzynarodowa inicjatywa biegowa o charakterze społecznym, do której w 2011 r. dołączyła również Polska. Od tego czasu w różnych lokalizacjach Polski przez cały rok, w każdą sobotę o godz. 9:00 odbywają się bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Cotygodniowe biegi parkrun są imprezami otwartymi, dostępnymi dla wszystkich, którym stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w biegach.
   DHL Express (Poland) współpracując z parkrun Polska dołącza do grona jej partnerów, wspierających rozwój społecznej aktywności biegowej, poprzez efektywne współuczestnictwo w szczytnym celu - wspólnego biegania, rozwijającego pozytywne emocje i integrację społeczności parkrun.

 - DHL Express w wielu krajach na świecie współpracuje z instytucjami zajmującymi się promocją aktywnego stylu życia. Przykładami takich krajów są Dania, Grecja czy Rumunia. W Polsce szukaliśmy do współpracy partnera, który kieruje się w swojej działalności zasadami zbieżnymi z naszym systemem wartości i z naszą strategią FOCUS. Parkrun spełnia te oczekiwania. Aby uczestniczyć co tydzień w biegu potrzeba ogromnej motywacji i zaangażowania. Dla osób biorących udział w biegach, każdy następny bieg to doskonalenie swoich umiejętności. Parkrun to inicjatywa gromadząca coraz więcej uczestników, każdego miesiąca rejestruje się ok. 1000 nowych potencjalnych biegaczy. Przez obecność DHL Express w tej inicjatywie, chcemy wywołać pozytywne skojarzenia z naszą marką. Nasza współpraca dobrze wpisuje się w realizację strategii FOCUS, jest też jednocześnie elementem budowania świadomości GoGreen w naszej organizacji - tak o współpracy z parkrun mówi Tomasz Buraś, dyrektor zarządzający DHL Express (Poland).

   Pierwszy bieg, inaugurujący współpracę z parkrun odbył się w ostatnią sobotę, 4 października, w nowej lokalizacji - w Parku Bródnowskim w Warszawie. Ten dzień zbiegł się również z Międzynarodowym Dniem parkrun, obchodzonym z okazji 10. rocznicy powstania pierwszej lokalizacji parkrun (Londyn). Parkrun Warszawa-Bródno jest już 14 lokalizacją parkrun w Polsce. W sobotę w biegach parkrun w całej Polsce wzięło udział ponad 1200 uczestników, a we wszystkich edycjach parkrun zorganizowanych w tym dniu na świecie ponad 79000 biegaczek i biegaczy.
   Parkrun to najszybciej rozwijająca się cykliczna inicjatywa biegowa o charakterze masowym na świecie. Powstała w Londynie w 2004 roku, skupia obecnie ponad 1,5 miliona uczestników w 9 krajach świata i organizowana jest w ponad 570 lokalizacjach. Przez ten czas w ramach wspólnego biegania w samej tylko Polsce odbyło się już blisko 977 biegów, w których wzięło udział ponad 13000 biegaczy.

Ostatnio zmieniany wtorek, 07 październik 2014 10:06

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj