logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express (Poland) wspiera "Biznes bez granic"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Na zdjęciu: od lewej - Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji międzynarodowych i Marta Wojewnik, dyrektor ds. obsługi klienta międzynarodowego DHL Express Poland. Na zdjęciu: od lewej - Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji międzynarodowych i Marta Wojewnik, dyrektor ds. obsługi klienta międzynarodowego DHL Express Poland.

Co łączy architekta, producenta jajek, wytwórcę biżuterii i właściciela e-butiku sukien ślubnych? Oczywiście: biznes bez granic. Dla tych wszystkich przedstawicieli, jakże różnych od siebie profesji, wspólnym mianownikiem jest chęć odniesienia sukcesu biznesowego poza granicami kraju. I jak się okazuje wiele firm z sukcesem realizuje już politykę ekspansyjną, bądź zamierza podjąć ją w najbliższym czasie.

   DHL Express (Poland), dostawca i ekspert w dziedzinie międzynarodowych usług logistycznych, po raz kolejny wsparł przedsiębiorczość ekspansyjną, tym razem partnerując spotkaniom z przedstawicielami małych i średnich firm pt.: "Biznes bez granic", które odbyły się w okresie wrzesień - listopad w ramach programu THINKTANK "Globalna Firma". Partnerstwo DHL Express (Poland) w tegorocznym projekcie jest kontynuacją przedsięwzięcia o charakterze konsultacyjno-doradczym dla MŚP zapoczątkowanego w ubiegłym roku.
   Podczas spotkań odbywających się w ramach programu "Globalna Firma", kilkudziesięciu przedsiębiorców z Poznania, Gdańska i Łodzi mogło zainspirować się, jak rozwinąć międzynarodową działalność firmy i pozyskać nowych klientów na najbardziej obiecujących rynkach w Europie i na świecie. Firma DHL Express (Poland), znana na rynku jako logistyczny partner, tym razem wystąpiła z pozycji partnera wspierającego rozwój biznesów poza granicami kraju. Jest to możliwe dzięki globalnej pozycji DHL, wiedzy merytorycznej i wieloletniemu doświadczeniu w zakresie międzynarodowych usług logistycznych, które pozwalają firmie dzielić się informacjami z klientami i wspierać ich biznesy. Współorganizatorami cyklu spotkań poza DHL Express (Poland), były uznane firmy działające na globalnej scenie - ekspert z dziedziny Internetu Google Polska oraz ośrodek dialogu i analiz THINKTANK.
   W tym roku spotkania z MŚP przybrały formę aktywnego dialogu - w trakcie sesji dyskutowano o najpopularniejszych kierunkach ekspansji zagranicznej polskich firm, jak również o wyzwaniach i możliwościach związanych z podbijaniem nowych rynków z perspektywy praktyk biznesowych samych uczestników i partnerów spotkań.
   Przed przystąpieniem do ekspansji bardzo pomocna jest wiedza na temat aspektów celnych i specyficznych regulacji danego kraju, której wagę podkreślali w swoich wystąpieniach przedstawiciele firmy DHL Express (Poland). Ważnym punktem spotkań było omówienie sposobów dotarcia do nowych klientów m.in. dzięki wykorzystaniu narzędzi analityki i sprzedaży online opracowanych przez Google, które pozwalają lepiej zbadać rynek i poznać potrzeby klientów.
   Według spostrzeżeń ośrodka dialogu i analiz THINKTANK główne bariery hamujące ekspansję MŚP tkwią w głowach liderów. A nieoczywiste myślenie, szukanie nisz i otwartość na ryzyko to czynniki sukcesu wielu polskich eksporterów.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 23 grudzień 2014 11:36

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj