logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL w Polsce wśród "Najbardziej pożądanych pracodawców w 2014 roku w opinii specjalistów i menadżerów"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Marka DHL znalazła się w ścisłym gronie "Najbardziej pożądanych pracodawców w 2014 roku w opinii specjalistów i menadżerów", według badania firmy Antal International. W kategorii "Transport, spedycja i logistyka" najbardziej pożądanym pracodawcą okazał się DHL, na który wskazało najwięcej respondentów - 16,4 proc. To wyróżnienie jest zasługą całej organizacji w Polsce i dotyczy wszystkich dywizji działających w kraju pod marką DHL.

   Badanie Antal International "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menadżerów" już po raz piąty doceniło firmy, które najskuteczniej budują swój pozytywny wizerunek jako pracodawca, dzięki czemu wskazywane są jako preferowane miejsca pracy. W anonimowym badaniu udział wzięło ogółem 3947 specjalistów i menadżerów z całej Polski. Ankietowani wskazali w nim firmy, w których najbardziej chcieliby pracować. Wymienili także czynniki sprawiające, że dana organizacja jest dla nich atrakcyjnym pracodawcą.
   Wyniki tegorocznej edycji pokazują, że dla polskich specjalistów i menadżerów czynnikami wpływającymi na decyzję o zmianie miejsca pracy są przede wszystkim wielkość i prestiż firmy oraz styl zarządzania i kultura organizacyjna. Organizatorzy badania podkreślają, że firmy, niezależnie od tego jak długo są na polskim rynku, muszą stale dbać o swój wizerunek w mediach, nie zapominając jednocześnie o pozytywnym odbiorze wśród swoich pracowników, gdyż to właśnie oni mają istotny wpływ na obraz marki w oczach potencjalnych kandydatów.

- Z obserwacji konsultantów Antal wynika, że kandydaci szukają informacji o firmie wśród znajomych, ale też w internecie. Trzeba pamiętać, że organizacje tworzą ludzie, więc informacje na temat firmy pojawiające się na rynku w większości pochodzą od jej pracowników - zauważa Artur Migoń, Business Unit Director Antal Engineering & Operations, Partner w Antal International.

   Wysoka pozycja w badaniu "Najbardziej pożądanych pracodawców 2014" to ogromny sukces całej organizacji DHL, reprezentowanej w Polsce przez 5 dywizji - DHL Express, DHL Parcel, DHL Fracht, DHL Global Forwarding oraz DHL Supply Chain.

- Pracownicy stanowią najważniejszy kapitał firmy. To dzięki ich doświadczeniu, kompetencjom i umiejętnościom, każdego dnia DHL realizuje krajowe oraz międzynarodowe usługi logistyczne w oparciu o najwyższe standardy obsługi klientów i wysoką jakość. To dzięki nim, podczas 24-letniej obecności DHL w Polsce, stworzyliśmy wyjątkową kulturę organizacyjną oraz zbudowaliśmy wizerunek marki przyjaznej zarówno klientom jak i pracownikom - podkreśla Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. personalnych i członek zarządu DHL Express (Poland).

   Ankietowani reprezentowali 9 dyscyplin: Logistyka, Administracja, HR, Finanse i Księgowość, Inżynieria, IT, Prawo, Sprzedaż i Marketing oraz Wyższa Kadra Zarządzająca. Badanie przeprowadzone zostało w okresie październik - grudzień 2014.
   Antal International jest liderem rekrutacji specjalistów i menadżerów oraz doradztwa HR obecnym w 35 krajach, a w Polsce działającym od 1996 roku. Badanie "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów" prowadzone co roku, prezentuje preferencje polskich specjalistów i menadżerów odnośnie potencjalnego miejsca zatrudnienia.

Ostatnio zmieniany środa, 20 maj 2015 10:39

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego…

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej

W całym zakresie działalności i w każdym regionie na świecie Kuehne + Nagel skupia się...

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj