logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dietetyk, masażysta i ergonomista w Grupie Raben

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Work-life balance zyskuje na znaczeniu, zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Przeciwdziała bowiem chorobom i wypaleniu zawodowemu, niweluje stres.

   Dziś, gdy 200 tysięcy osób rocznie umiera z powodu chorób układu krążenia,  nie pomagają ani coraz lepsza diagnostyka, ani coraz nowocześniejsze metody leczenia. Kluczowe staje się wyeliminowanie stresu, zwiększenie aktywności sportowej, wprowadzenie zrównoważonej diety oraz utrzymanie właściwej masy ciała. Grupa Raben w ramach troski o pracowników od 4 lat organizuje Tydzień Zdrowia. Pięciodniowy program promujący zdrowy tryb życia został opracowany przez specjalistów od wellnessu z Hotel Wellness proVita z Kołobrzegu.
   Do pracowników codziennie wysyłane są newslettery, które w tym roku dotyczyły zbilansowanej diety, właściwości wody, wpływu aktywności fizycznej na kondycję zdrowotną, siły pozytywnego myślenia oraz wyrażania wdzięczności. Dodatkowo, uczestnicy programu mogli wziąć udział w spotkaniach z dietetykami, trenerami fitness, ergonomistami, lekarzami, kosmetyczkami oraz masażystami. Ponadto, uczestnicy Zdrowego Tygodnia wzięli udział w niemal 50 kilometrowym rajdzie rowerowym. Tegoroczny Zdrowy Tydzień propagował również kulturalne rozrywki, wśród nich teatr, za sprawą przedstawienia Rokendrol albo mów mi teściu, rozgrywanego „na deskach” serwisu samochodów ciężarowych Raben Transport. Work-life balance promowany był również za sprawą warsztatów z fotografii. Anonimowa ankieta przeprowadzona po badaniu pokazała, że Zdrowy Tydzień przekonał 92% Pracowników Grupy Raben, że warto zainteresować się zdrowym stylem życia i poświęcić zdrowiu więcej czasu.

- CSR-owcy z różnych firm często spotykają się z zarzutem, że działania społecznie odpowiedzialne są niemierzalne. W Grupie Raben podchodzimy strategicznie do tego zagadnienia, dlatego wszystkie działania mają przypisane wskaźniki. Wyniki ankiety przeprowadzonej po Zdrowym Tygodniu zaskoczyły nas pozytywnie. Badanie udowodniło, że proste działania konsekwentnie od czterech lat propagujące zdrowie i work-life balance potrafią wiele zdziałać, obrazując, że troska o kondycję fizyczną i umysłową nie wymaga od nas wiele zachodu - komentuje Marta Szymborska, Lider CSR Grupy Raben.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 lipiec 2015 13:04

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj