logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Grupa Deutsche Post DHL wzywa pracowników do udziału w ogólnoświatowej inicjatywie wolontariackiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Deutsche Post DHL, wzywa pracowników na całym świecie do wzięcia udziału w dorocznym Światowym Dniu Wolontariatu (ŚDW). W ciągu kilku dni pracownicy zachęcani będą do wspierania projektów społecznych w ścisłej współpracy z organizacjami non-profit. Obecnie ŚDW obchodzony jest we wszystkich dywizjach Grupy Deutsche Post DHL na całym świecie. W zeszłym roku inicjatywa przyciągnęła około 108.000 osób z 117 krajów.

    Działania w ramach tegorocznego Światowego Dnia Wolontariatu prowadzone będą w dniach 17-27 września, jednakże wielu pracowników zajmuje się wolontariatem przez cały rok. Pracownicy regularnie angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska, edukacji i zatrudnienia bądź wsparcia osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, jak również działają w organizacjach charytatywnych. Poprzez swoją aktywność przyczyniają się również do zrealizowania strategii zrównoważonego rozwoju DP DHL pod hasłem "Żyjmy odpowiedzialnie". Grupa popiera te długofalowe działania i służy pomocą, udostępniając specjalny instrument finansowy, który zapewnia wsparcie pieniężne dla wybranych projektów pracowniczych przez cały rok. Niezależnie od Światowego Dnia Wolontariatu, każdego roku pracownicy mogą ubiegać się z funduszu o środki na realizację "swoich" projektów.

- Jako globalnie działająca firma, staramy się działać odpowiedzialnie wobec środowiska naturalnego i społeczeństwa we wszystkich naszych działaniach biznesowych. Ten motyw przewodni jest integralną częścią strategii korporacyjnej Grupy Deutsche Post DHL pod nazwą "Strategia 2020" - mówi Christof Ehrhart, wiceprezes ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności korporacyjnej Grupy DP DHL. - Wielu naszych pracowników działa aktywnie przez cały rok, ale w okresie obchodów Światowego Dnia Wolontariatu widzimy z ich strony dodatkowe zaangażowanie. Społecznie zaangażowani pracownicy nie tylko działają na rzecz środowisk, w których prowadzimy swój biznes, ale także wnoszą do firmy nowe pomysły i ciekawą perspektywę.

   Szeroka gama projektów
Pomysły i projekty realizowane w ramach Światowego Dnia Wolontariatu nie są poddane żadnym ograniczeniom. Działania obejmują remonty sal lekcyjnych, sprzątanie w parkach lub specjalne imprezy w zakładach opieki nad dziećmi lub domach dla osób starszych. Już od wielu lat Grupa DP DHL i SOS Wioski Dziecięce ściśle współpracują nad zwiększeniem poprawy możliwości edukacyjnych i szans na rynku pracy dla dzieci oraz młodzieży. W oparciu o tę współpracę, pracownicy niedawno przeprowadzili pierwsze szkolenie w zakresie składania aplikacji o pracę wśród młodych ludzi z Wiosek Dziecięcych. W Tajlandii koledzy pracowali z krajową Organizacją Ochrony Środowiska przy zalesianiu lokalnych terenów siedliskowych. W Ameryce Łacińskiej wielu pracowników we współpracy z organizacją "Techo" przyczyniło się do odbudowy domów zniszczonych podczas klęsk żywiołowych.

   Wsparcie ukierunkowane na projekty lokalne
Obchody Światowego Dnia Wolontariusza zostały zainicjowane w 2008 roku w Azji przez pracowników Grupy Deutsche Post DHL, którzy przeznaczyli swój czas i energię na wspieranie lokalnych projektów w ściśle określonych ramach czasowych. Założenia i zasady działalności określa program Odpowiedzialności Korporacyjnej Grupy Deutsche Post DHL. Ma on na celu zrównoważenie interesów gospodarczych, społecznych i środowiskowych oraz prowadzenie działań firmy w sposób odpowiedzialny.

Ostatnio zmieniany czwartek, 17 wrzesień 2015 06:13

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj