logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Poziom znajomości języka a praca na najczęściej szukanych stanowiskach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jaki poziom języka wymagany jest przez pracodawców u szukanych specjalistów? Aż 80 proc. rekruterów poszukuje programistów ze znajomością języka obcego w stopniu dobrym i biegłym. Jak to wygląda na logistycznym rynku pracy?

   Serwis GoldenLine na podstawie danych z Wyszukiwarki Kandydatów GoldenLine przygotował zestawienie najpopularniejszych stanowisk poszukiwanych na polskim rynku pracy, zestawiając je z wymaganiem dotyczącym znajomości języków obcych. W jakim stopniu najczęściej szukani specjaliści powinni znać języki obce?

   Przedstawiciel handlowy sprzedaje nie tylko po polsku
Według danych z Wyszukiwarki Kandydatów rekruterzy najczęściej poszukują handlowców. W 60 proc. rekrutacji wymaga się od nich co najmniej dobrej znajomość języka obcego - w 44 proc. dobrej znajomości języka angielskiego, w 16 proc. biegłej i tylko w 10 proc. podstawowej. Poszukiwana jest także znajomość języka niemieckiego na poziomie biegłym - 10 proc. oraz dobrym 6 proc.

   Programista musi znać języki… nie tylko programowania
Od programistów wymagana jest co najmniej dobra znajomość języka angielskiego w przypadku 80 proc. rekrutacji. Aż 61 proc. rekruterów poszukuje programistów z dobrym angielskim, a 19 proc. z biegłym. Zaledwie w 10 proc. rekrutacji wystarczyła tylko podstawowa znajomość tego języka. Dodatkowo, 4 proc. rekruterów wymaga dobrego niemieckiego, a 2 proc. znajomości podstawowej.

   Bez języka nie ma kierownika
Od managerów średniego szczebla wymagano znajomości języka angielskiego aż w 72 proc. wyszukiwań rekruterów - na poziomie dobrym w 44 proc., a biegłym w 28 proc. Znajomość podstawowa dopuszczalna jest jedynie w 3 proc. Szuka się też kierowników z językiem niemieckim - dobrym 9 proc. i biegłym 5 proc.

   Księgowy liczy i mówi po angielsku
Pracę w charakterze księgowego najszybciej można znaleźć w województwie łódzkim i małopolskim. Niemal w połowie prowadzonych procesów rekrutacyjnych wymagana jest co najmniej dobra znajomość języka angielskiego. 29 proc. wyszukiwań rekruterów dotyczyło tu znajomości języka angielskiego na poziomie dobrym, a 18 proc. biegłym. Znajomości języka niemieckiego na poziomie biegłym szukano w 9 proc. rekrutacji, dobrym 8 proc., a także biegłej znajomości języka francuskiego w 7 proc.

   Logistyk - najlepiej z niemieckim
Logistyków szuka się najczęściej w województwie śląskim i łódzkim. Od logistyków wymagana jest znajomość języka niemieckiego w stopniu dobrym - 19 proc. i podstawowym 3 proc., angielskiego tylko na podstawowym - 6 proc.

   Analityk - lingwista w cenie
Stanowiska analityczne to domena branży finansowej oraz IT. Analityków poszukiwano głównie w województwie mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim. W przypadku 47 proc. wyszukiwań rekruterów wymagana była dobra znajomość języka angielskiego, w 32 proc. biegła, a w 4 proc. podstawowa.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 listopad 2015 08:10

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj