logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Pavel Ilichev powołany na stanowisko wicedytektora ds. strategii i finansów grupy GEFCO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pavel Ilichev, wicedyrektor wykonawczy ds. strategii i finansow, Grupa GEFCO Pavel Ilichev, wicedyrektor wykonawczy ds. strategii i finansow, Grupa GEFCO

Grupa GEFCO powołała Pavla Ilicheva na stanowisko wicedyrektora wykonawczego ds. strategii i finansów oraz na członka zarządu GEFCO.

   Były zastępca kierownika ds. finansów korporacyjnych w Russian Railways (RZD), Pavel Ilichev wnosi do GEFCO wiedzę z zakresu finansów i bankowości, doświadczenie w dziedzinie transportu i logistyki, a oprócz tego znajomość rosyjskiego rynku, który jest strategicznym obszarem rozwoju GEFCO. Na tym stanowisku zastąpił Philippe'a Cossé, który po piętnastu latach pracy w Grupie GEFCO odszedł na emeryturę. Pavel Ilichev odpowiada za wyniki Grupy oraz strategiczne decyzje Grupy odnośnie spraw finansowych, takich jak fuzje i przejęcia.

- Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do GEFCO, światowego gracza na rynku logistyki dla przemysłu i europejskiego lidera w dziedzinie logistyki dla branży motoryzacyjnej. Poza renomą wśród klientów na całym świecie, GEFCO ma solidną sytuację finansową, co stawia Grupę w dobrej pozycji pozwalającej realizować ambitną strategię rozwoju w coraz bardziej wymagającym sektorze - podkreśla Pavel Ilichev.

    Pavel Ilichev rozpoczął swoją karierę zawodową w sektorze finansowym w 1997 roku, kiedy zintegrował InkomBank w Ministerstwie Skarbu. W 1999 roku dołączył do BaltUnexim Banku. W latach 2002-2003 pełnił funkcję szefa działu zarządzania aktywami w firmie Ilim Pulp Enterprise, producenta pulpy i papieru. W 2003 roku został szefem działu skarbu w firmie transportu kolejowego i logistyki, Eurosib, a następnie w latach 2006-2009 pracował na stanowisku dyrektora finansowego, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie strategiczne i dywersyfikację działalności grupy, w tym rozwój sieci terminali kontenerowych. W latach 2009-2015, pełnił funkcję zastępcy kierownika ds. finansów korporacyjnych w RZD. Był odpowiedzialny za współpracę między firmą publiczną a rosyjskimi i międzynarodowymi rynkami kapitałowymi oraz relacje z agencjami ratingowymi i inwestorami. Proponowane przez niego innowacyjne rozwiązania dla rosyjskiego rynku finansowego zadecydowały o tym, że Pavel Ilichev odegrał kluczową rolę w poprawie struktury kapitałowej RZD. Odpowiadał także za działania sektora skarbu, zarządzanie ryzykiem oraz finansowanie i realizację fuzji i przejęć (M&A). W latach 2012-2015, Pavel Ilichev był trzykrotnie z rzędu nominowany do tytułu „50 najlepszych i niezależnych dyrektorów w Rosji”. Tytuł wręczany przez Krajowe Stowarzyszenie Niezależnych Dyrektorów w Rosji ma na celu nagradzanie kadry kierowniczej o dużej wiedzy z zakresu ładu korporacyjnego, finansów oraz dobrych praktyk w spółkach publicznych. Pavel Ilichev jest absolwentem Państwowej Akademii Oprzyrządowania Lotnictwa w Sankt Petersburgu oraz Wyższej Szkoły Ekonomii na Państwowym Uniwersytecie Ekonomii i Finansów w Sankt Petersburgu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 kwiecień 2016 07:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj