logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Ruszyła akcja „Żółta Paczka DHL”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ruszyła akcja wolontariacka „Żółta Paczka” na rzecz dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych, która potrwa do końca maja br. W jej organizację i przebieg zaangażowali się pracownicy i kurierzy z dywizji DHL Parcel, DHL Express oraz DHL Fracht, zaś nad całością projektu czuwa Fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”, zrzeszająca wolontariuszy - pracowników DHL.

   Celem akcji jest zorganizowanie i zakup ogółem 440 spersonalizowanych upominków, które zostaną przekazane dzieciom i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Ich adresatami są podopieczni z placówek opiekuńczo-wychowawczych, które od lat wspiera Fundacja DHL. Należą do nich Dom Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie, Dom Dziecka nr 4 w Warszawie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bogumiłku, Dom Małego Dziecka w Grotnikach, oraz dzieci objęte opieką przez Fundację Słonie na Balkonie, Fundację Gajusz, Parafię Św. Kingi w Kowalach i świetlicę w Kielcach. 
   Pomaganie opuszczonym i osieroconym dzieciom to jeden z głównych celów działalności Fundacji DHL. Dobroczynna akcja zbiórki prezentów dla podopiecznych ma wymiar ogólnopolski i odbywa się cyklicznie, dwa razy do roku - z okazji Dnia Dziecka i świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczną edycję po raz pierwszy Fundacja DHL zainicjowała pod nazwą „Żółta Paczka DHL”.

- Jak co roku z okazji Dnia Dziecka Fundacja DHL pomaga spełnić marzenia dzieci z domów dziecka, ośrodków pomocy oraz świetlic środowiskowych. W tym roku wspieramy aż 8 ośrodków, a żółte paczki, dzięki ofiarności i zaangażowaniu naszych pracowników oraz kurierów, trafią do 440 dzieci w wieku od 3 do 21 lat. Zgodnie z listą życzeń znajdą się w nich m.in. kosmetyki, pluszaki, bony zakupowe, słodycze, gry, stroje i akcesoria piłkarskie - powiedziała Marta Chmielewska, kierownik ds. zarządzania Informacją Wewnętrzną w dziale Komunikacji i PR DHL Express i członek zarządu Fundacji DHL.

- Czym jest „Żółta Paczka DHL”? Dla obdarowywanych wspaniałym upominkiem, wymarzonym prezentem, podarunkiem, dzięki któremu chcemy wywołać uśmiech na twarzy dzieci. Dla nas, obdarowujących, niezwykłym przeżyciem, aktem z potrzeby serca związanym z dużą wrażliwością, empatią i otwartością - tym wszystkim, czym dla dorosłego jest wspieranie młodego człowieka - powiedziała Malwina Głowacka, dyrektor ds. obsługi klienta DHL Parcel i członek zarządu Fundacji DHL.

   W tym roku Fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi” obchodzi czwarte urodziny. W kalendarz wydarzeń organizowanych przez fundację na stałe wpisały się aukcje świąteczne i walentynkowe, akcje poboru krwi oraz zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebujących pracowników i ich rodzin. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, pracowników i kurierów oraz wsparciu darczyńców, w ciągu 4 lat udało się zrealizować szereg akcji społecznych oraz zebrać środki na leczenie i zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla wielu chorych dzieci.

Ostatnio zmieniany piątek, 20 maj 2016 06:46

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu...

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport na torze Hungaroring

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport  na torze Hungaroring

Już 30 lipca eksperci DB Schenker będą kibicować Srebrnym Strzałom na torze Hungaroring podczas tegorocznego...

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Omega Pilzno, firma specjalizująca się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych, wynajęła ponad 12 tys....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj