logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Raport Zintegrowany Grupy ORLEN 2015 w sieci

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kapitały przedsiębiorstwa: finansowy, produkcyjny, ludzki, intelektualny, społeczny i naturalny są podstawą nowoczesnej i niestandardowej prezentacji działalności koncernu w opublikowanym Raporcie Zintegrowanym Grupy ORLEN za 2015 rok. Po bardzo dobrym przyjęciu ubiegłorocznej, pierwszej edycji Raportu Zintegrowanego - wyróżnionego w 4 kategoriach konkursu The Best Annual Report - w tym roku rozszerzony został zakres raportowania działalności pozafinansowej o spółki z Grupy Kapitałowej.

  Raport, publikowany wyłącznie online w polskiej i angielskiej wersji językowej, prezentuje działalność Grupy ORLEN, jej model biznesowy, strategię, proces budowy wartości i wyniki finansowe z perspektywy najważniejszych grup interesariuszy. Układ i treści publikacji opierają się na strukturze i wytycznych w zakresie raportowania zintegrowanego, rekomendowanych przez IIRC (International Integrated Reporting Council) oraz w odniesieniu do działalności pozafinansowej według GRI (Global Reporting Initiative). Raport uwzględnia również kierunki najnowszego prawodawstwa unijnego w odniesieniu do ujawniania informacji niefinansowych oraz dotyczących różnorodności.
   Głębokie zmiany zachodzące we wszystkich dziedzinach życia, w tym także w sposobach komunikacji, wiążą się ze stale rosnącymi oczekiwaniami względem biznesu w zakresie sprawozdawczości. Raportowanie zintegrowane jest formą komunikacji dostosowaną do obecnych trendów rynkowych, pomagającą lepiej zrozumieć jak model biznesowy czy strategia firmy wpływają na budowę jej wartości. W Raporcie Zintegrowanym zaprezentowano również jak kwestie finansowe i pozafinansowe przekładają się na decyzje biznesowe i w efekcie na kondycję Grupy ORLEN.
   Raport Zintegrowany, obok podsumowania minionego roku, wskazuje również perspektywy rozwojowe Grupy ORLEN. Można je odnaleźć w sekcji opisującej szanse i potencjalne ryzyka oraz sposoby zarządzania nimi, a także w prognozach rynkowych opracowanych przez Głównego Ekonomistę PKN ORLEN w zakładce Outlook 2016+.
   Raport został wyposażony w wiele interaktywnych narzędzi, które podnoszą jego funkcjonalność, jak wskaźniki KPI w podziale na poszczególne kapitały, model biznesowy, czy mapę interesariuszy. Dodatkowo udostępniono materiały video zawierające komentarze członków Zarządu PKN ORLEN, porównywarkę danych, interaktywny słownik, ankietę on-line umożliwiającą użytkownikowi przekazanie opinii na temat zawartości merytorycznej i funkcjonalności narzędzia. Raport zawiera ponad 350 infografik, wykresów i tabel. 
   Raport spełnia obecnie stosowane standardy w zakresie użyteczności, w tym ułatwia zapoznanie się z jego zawartością osobom niedowidzącym, a jego mobilna odsłona ułatwia przeglądanie Raportu na praktycznie każdym urządzeniu.

   Raport dostępny pod adresem: www.raportzintegrowany2015.orlen.pl

Ostatnio zmieniany wtorek, 16 sierpień 2016 12:14

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO zaprezentowało efekty działań prewencyjnych i przeciw kradzieżowych ze wsparciem dronów. Dzięki ich zastosowaniu...

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

DHL poszerza swoje portfolio zarządzania łańcuchem dostaw i analizy poprzez uruchomienie Portalu Transparency DHL Resilience360....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj