logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Podsumowanie roku DPD Polska - działalność CSR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na początku 2016 roku DPDgroup ogłosiła międzynarodową strategię w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, Driving Change. Program obejmuje działania mające na celu  wsparcie lokalnych społeczności, promowanie przedsiębiorczości, działań na rzecz środowiska naturalnego oraz przyjaznej logistyki miejskiej.

   DPD Polska zaoferowała w tym roku szereg ważnych prokonsumenckich rozwiązań. Są one zbieżne celami z Driving Change. Dobrym przykładem jest DPD Pickup, czyli uruchomiona właśnie sieć punktów nadań i odbioru, która pomaga zwiększyć efektywność procesu doręczenia, a przez to podnosi komfort odbiorców i mieszkańców miast. Zakres działań CSR obejmuje nie tylko inicjatywy związane z ekologią czy przyjazną logistyka miejską, ale także ze wspieraniem innowacyjności i lokalnych społeczności.

   Przyjazna logistyka miejska
DPDGroup podejmuje starania, aby wzrost obsługi e-commerce jak najmniej wpływał na życie w miastach. Grupa rozwija narzędzia i usługi, które dają więcej możliwości nadawcom i odbiorcom przesyłek. Usługa Predict pozwala precyzyjnie określić moment doręczenia przesyłki i ułatwia kontakt z kurierem. Klient może także zawitać do punktu Pickup, żeby nadać lub odebrać paczkę wtedy, kiedy mu to najbardziej odpowiada.

- Obydwa rozwiązania powodują, że logistyka kurierska w centrach miast jest mniej uciążliwa dla mieszkańców. Sprzyja temu także dążenie DPDgroup do utrzymywania jak najmłodszej floty samochodów, których parametry zużycia paliwa i emisji spalin odpowiadają rygorystycznym wymogom - tłumaczy Maciej Głowacki, członek zarządu DPD Polska i Dyrektor Operacyjny.

   Neutralni dla środowiska
DPD dąży do tego, aby każda paczka została doręczona bez szkody dla środowiska naturalnego. Celem DPDgroup jest zredukowanie poziomu CO2 przed 2020 r. o 10% na każdą paczkę. Grupa dba także o jakość swojej floty samochodowej, gdyż nowsze pojazdy charakteryzują się niższą emisją spalin.

- Działania te z założenia nie wiążą się ze wzrostem kosztów dla klienta. W ramach DPDgroup dokonujemy pomiarów emisji CO2 samochodów, optymalizujemy ich trasy, a dzięki usłudze Predict i sieci punktów nadań i odbiorów Pickup zwiększamy doręczalność już w pierwszej próbie - zapewnia Rafał Nawłoka.
Temu celowi służy także przyjęty w firmie ekologiczny model prowadzenia biur, oparty na ograniczaniu zużycia wody i energii oraz recyklingu odpadów.

   Bliżej społeczności
- Jako firma kurierska mamy wiele możliwości nawiązywania i budowania trwałych relacji z lokalną społecznością. Chcemy pomagać różnym grupom, angażując się m.in. w działania na rzecz dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji życiowej - mówi Małgorzata Maj, rzeczniczka prasowa DPD Polska.

   Już drugi rok z rzędu firma realizuje we współpracy z Towarzystwem Nasz Dom projekt "List do świętego Mikołaja". W grudniu br. pracownicy DPD sfinansowali gwiazdkowe prezenty już dla setki dzieci z ośmiu domów dziecka w Łodzi, Przemyślu i Mrągowie. Wiosną 2016 r. DPD Polska, także we współpracy z Towarzystwem Nasz Dom, uruchomiła pilotażowy program "Kierunek Samodzielność", adresowany do młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych, uczącej się w ostatnich klasach szkół ponadgimnazjalnych. W ramach projektu zdolni uczniowie mogli ubiegać się o dofinansowanie do kursów pomagających zrealizować ich plany zawodowe.

- Unikalną wartością zaoferowaną młodym ludziom, którzy wzięli udział w projekcie, jest poczucie sprawczości i wpływu na własne życie - wyjaśnia Małgorzata Maj.

   W 2016 r. DPD była partnerem logistycznym akcji "ReZimy Dobrem" youtubera Rezigiusza, który całkowity dochód przeznaczył na budowę integracyjnego placu zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Firma kontynuuje także współpracę z Lubelskim Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia oraz prowadzi liczne zbiórki pieniężne i pomoc rzeczową dla najbliższych społeczności. Wsparła również amatorskie kluby sportowe w miejscach, w których prowadzi działalność, a także brała udział w akcji "Latarnik Polski Cyfrowej" nakierowanej na podnoszenie umiejętności obsługi komputerów w grupie wiekowej 50+.

   Innowacyjna przedsiębiorczość
Postulat "Innowacyjna przedsiębiorczość" polega na kształtowaniu ducha przedsiębiorczości w firmie i poza nią. Kierując się tym przesłaniem, DPD Polska nawiązała w tym roku partnerstwo z Fundacją Nowych Technologii, organizatorem konkursu naukowego E(x)plory. Program E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą wpierającą utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promującą ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. DPD zapewnia logistykę instalacji festiwalowych i jest fundatorem jednej z nagród.
   Firma realizuje obecnie pilotażowy projekt "DPD Wspiera to", polegający na współpracy z platformą crowdfundingową wspieram.to. Jako partner logistyczny chce ułatwiać start ciekawym projektom biznesowym, społecznym lub kulturalnym. Beneficjentem projektu była m.in. Fundacja Uniwersytet Dzieci.

- Zwracamy się też do grup, które są wykluczone z normalnej aktywności zawodowej i społecznej nie tylko ze względu na sytuację rodzinną, ale także z innych powodów. Niepełnosprawni również potrzebują wsparcia w kształtowaniu przydatnych kompetencji życiowych, stąd nasz udział jako sponsora już po raz trzeci z rzędu w projekcie "Zobaczyć morze" skierowanego dla osób z dysfunkcją wzroku - wyjaśnia Rafał Nawłoka.

  DPD nawiązała w tym roku współpracę z firmą Efektum, której pracownicy - osoby niepełnosprawne - wspierają ją jako konsultanci Contact Center. Współpraca ze spółką otwiera przed nimi szanse rozwoju zawodowego i materialnego.

Ostatnio zmieniany środa, 28 grudzień 2016 13:13

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj