logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ProLogis Research Group publikuje raport na temat efektywności energetycznej europejskich obiektów magazynowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ProLogis, wiodący dostawca obiektów dystrybucyjnych na świecie, poinformował o opublikowaniu nowego raportu badawczego zatytułowanego "Miara zrównoważonego rozwoju: ocena efektywności energetycznej europejskich obiektów magazynowych".

Autorzy raportu twierdzą, że w europejskich inicjatywach legislacyjnych można zauważyć dążenie do większego wykorzystania budynków proekologicznych z niższymi emisjami dwutlenku węgla. Autorzy poświęcają szczególną uwagę dyrektywie 2002/91/WE, która nakłada na każdego właściciela nieruchomości obowiązek uzyskania świadectwa charakterystyki energetycznej (Energy Performance Certificate, EPC), określającego stopień dostosowania efektywności energetycznej budynku do minimalnych standardów zgodności ustanowionych we wspomnianej dyrektywie.

- Budowa proekologicznych nieruchomości jest coraz częściej uznawana za najlepszą praktykę w sektorze zarządzania łańcuchem dostaw, a tym samym w europejskim sektorze powierzchni magazynowych - powiedział Leonard Sahling, wiceprezes ProLogis Research Group. - Chociaż w legislacji już wcześniej dawało się zauważyć dążenie ku bardziej proekologicznym budynkom, ich użytkownicy mogą teraz docenić prawdziwe korzyści płynące z wyboru takich właśnie budynków, a to z pewnością zdeterminuje decyzje podejmowane w przyszłości.

Autorzy raportu twierdzą, że w najbliższych latach firmy działające na rynku europejskim będą wykorzystywać klasy energetyczne budynków w procesie wyboru budynków o najwyższej efektywności energetycznej, a także w zarządzaniu swoimi emisjami dwutlenku węgla. Z raportu wynika również, że proekologiczne właściwości budynków mogą przyczynić się do znacznych oszczędności - w jednym z przytoczonych w raporcie przykładów z rynku brytyjskiego sięgnęły one bowiem aż 230 000 - 335 000 funtów rocznie.

Autorami raportu są Simon Cox, wiceprezes ds. zarządzania projektami i dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju ProLogis w Wielkiej Brytanii oraz Lisa Graham, wiceprezes ds. badań europejskich ProLogis.

Kopię raportu można pobrać ze strony:
http://www.logistyka.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6877&Itemid=1
oraz:
http://ir.prologis.com/EnergyEfficiencyEUWarehouses.cfm

Ostatnio zmieniany piątek, 10 luty 2012 08:18

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj