logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Zarobki operatorów wózków widłowych - raport płacowy firmy Sedlak & Sedlak

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Operatorzy wózków widłowych są odpowiedzialni za obsługę przepływu materiałów na terenie firmy. Do ich głównych obowiązków należą załadunek i rozładunek towarów, obsługiwanie i nadzorowanie wózka widłowego oraz stosowanie procedur minimalizacji strat i stłuczek w magazynie. Ile zarabiają?

Mediana płacy podstawowej operatorów wózków widłowych wyniosła 2 400 PLN brutto. Wynagrodzenie całkowite na tym stanowisku kształtowało się na poziomie 2 689 PLN - wynika z danych XIII raportu płacowego dla stanowisk produkcyjnych 2010 firmy Sedlak & Sedlak. Co czwarty pracownik otrzymywał miesięcznie ponad 3 112 PLN, a zarobki co dziesiątego przekroczyły 3 508 PLN. Część zmienna stanowiła przeciętnie 10% wynagrodzenia całkowitego i wyniosła 258 PLN.

Jak kształtowały się płace operatorów wózków widłowych w różnych branżach?
Najwięcej zarabiali pracownicy motoryzacji. Wynagrodzenia połowy z nich przekroczyły 2 768 PLN. Na kolejnej lokacie znaleźli się zatrudnieni w branży maszynowej/elektromaszynowej (2 711 PLN) oraz produkcji opakowań i tworzyw sztucznych (2 693 PLN). Najniższe zarobki odnotowano w przypadku operatorów wózków widłowych z firm o profilu elektronicznym i elektrotechnicznym. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 2 383 PLN brutto, a płace jednej czwartej nie przekroczyły 2 036 PLN.

Wykres 1. Wynagrodzenia operatorów wózków widłowych w wybranych branżach.
Źródło: XIII raport płacowy dla stanowisk produkcyjnych 2010, Sedlak & Sedlak.

Płace w firmach o różnej charakterystyce
Z analizy zarobków operatorów wózków widłowych w firmach różnej wielkości wynika, że najwyższe płace otrzymywali zatrudnieni w największych przedsiębiorstwach (ponad 1000 pracowników). Mediana wynagrodzenia całkowitego na omawianym stanowisku wyniosła tam 2 914 PLN brutto. Najniższe zarobki - 2 555 PLN - odnotowano w przypadku operatorów wózków widłowych z najmniejszych podmiotów, o zatrudnieniu poniżej 250 osób.
Płace na stanowisku operatora wózka widłowego w firmach polskich kształtowały się na poziomie 2 570 PLN. W przedsiębiorstwach o kapitale zagranicznym zarabiali oni na poziomie 2 706 PLN.
Przyjrzyjmy się wynagrodzeniom na tym stanowisku w firmach o różnej wielkości rocznych przychodów. Najwyższe płace na tym stanowisku - mediana 2 991 PLN - zaobserwowano w przypadku osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach o przychodzie powyżej 1000 mln PLN. Najmniej otrzymywali pracownicy podmiotów o przychodach od 50 do 150 mln PLN. Mediana ich wynagrodzenia wyniosła 2 522 PLN brutto.

Wykres 2. Wynagrodzenia operatorów wózków widłowych w firmach o różnej wielkości przychodu.
Źródło: XIII raport płacowy dla stanowisk produkcyjnych 2010, Sedlak & Sedlak.

Ile zarabiali operatorzy wózków widłowych w wybranych województwach?
Najwyższe płace otrzymywali zatrudnieni w mazowieckim. Mediana wynagrodzenia całkowitego kształtowała się na tam poziomie 3 294 PLN, a co czwarta osoba na tym stanowisku zarabiała ponad 3 478 PLN. Na kolejnym miejscu, z medianą wynagrodzeń wynoszącą 2 904 PLN, znaleźli się pracownicy z wielkopolskiego i śląskiego. Najmniej zarabiali operatorzy wózków widłowych pracujący w województwie pomorskim (2 421 PLN) oraz łódzkim (2 541 PLN).

Wykres 3. Wynagrodzenia operatorów wózków widłowych w wybranych województwach.
Źródło: XIII raport płacowy dla stanowisk produkcyjnych 2010, Sedlak & Sedlak.

Więcej informacji o raporcie znajdą Państwo na stronie http://www.wynagrodzenia.pl/

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj