logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL publikuje nowy raport trendów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma logistyczna DHL opublikowała nowy raport trendów "Pojazdy samojezdne w logistyce", który podkreśla kluczowe elementy oraz znaczący potencjał technologii autonomicznych w branży logistycznej.

   Raport zawiera najlepsze praktyki z różnych branż oraz analizuje konkretne przypadki zastosowania pojazdów samojezdnych w całym łańcuchu wartości usług logistycznych. Zastosowania pojazdów samojezdnych omówione w raporcie obejmują m.in.:
• autonomiczny transport i wspomagane wyszukiwanie w magazynach
• autonomiczną logistykę zewnętrzną, na przykład na placach składowych, w portach i na lotniskach
• wspomagany przewóz i konwojowanie po autostradach w ramach transportu liniowego
• dostawa do ostatecznego odbiorcy.

- W niektórych magazynach pojazdy samojezdne wykorzystywane są w pewnej mierze od lat, ale to dopiero znaczące zwiększenie autonomii pojazdów zdecydowanie zmieni sektor logistyczny - mówi dr Markus Kückelhaus, dyrektor DHL Trend Research. - Wyruszenie na drogi publiczne to kolejny krok tej ewolucji. Ze swoim doświadczeniem we wdrażaniu rozwiązań samojezdnych w kontrolowanych środowiskach, branża logistyczna ma znakomitą pozycję, by dalej kształtować przyszłość pojazdów samojezdnych. Razem z partnerami i klientami DHL może zająć wiodącą pozycję na tej drodze.

   Pojazdy samojezdne mogą zapewnić szereg istotnych korzyści, między innymi zwiększone bezpieczeństwo na drodze, większą oszczędność paliwa oraz zminimalizowany wpływ na środowisko. Jak jednakże wyjaśnia raport trendów, technologie autonomiczne nadal mają przed sobą długą drogę, zanim osiągną pełną dojrzałość. Znaczące zmiany są także konieczne w zakresie przepisów, akceptacji społecznej oraz kwestii odpowiedzialności. Pomimo tych barier pojawiły się już bardzo frapujące przykłady zastosowania, co wyraźnie wskazuje na to, że wiele organizacji jest skłonnych do opracowywania i wdrażania technologii pojazdów samojezdnych.

W zakresie publicznych autostrad oraz ulic miejskich, raport trendów przewiduje, że:
• w niedalekiej przyszłości pojawią się usprawnienia istniejących funkcji wspomagających kierowcę;
• następnie pojawi się tendencja jazdy autonomicznej w określonych sytuacjach, na przykład na zakorkowanych autostradach;
• w dalszej przyszłości pojawią się w pełni autonomiczne konwoje ciężarówek na autostradach, jeżdżące całą dobę, 7 dni w tygodniu.


- Nie ma wątpliwości, że autonomiczna jazda zmieni świat logistyki - dodaje Matthias Heutger, starszy wiceprezes ds. strategii, marketingu i rozwoju, DHL Customer Solutions & Innovation. - DHL już stosuje liczne rozwiązania w zakresie autonomicznej logistyki w magazynach. Uważamy zatem, że jesteśmy w znakomitym położeniu, by dalej promować trend pojazdów samojezdnych w naszej branży.

   Raport trendów "Pojazdy samojezdne w logistyce" jest ostatnim w serii raportów opracowanych przez DHL Trend Research, specjalną jednostkę koncentrującą się na badaniach, analizie i wykorzystywaniu nowych trendów w branży logistycznej. Trend ten został zidentyfikowany przez DHL wraz z innymi pojawiającymi się zmianami, w corocznie aktualizowanym Radarze Trendów Logistycznych - dokumencie zawierającym ocenę wpływu trendów społecznych i biznesowych oraz czynników wpływających na rozwój technologii w branży logistycznej.

Ostatnio zmieniany piątek, 12 grudzień 2014 09:30

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa marka na rynku TSL

Nowa marka na rynku TSL

Wraz z początkiem kwietnia br., na rynku TSL pojawił się nowy gracz - firma VIAON....

Nowy magazyn FM Logistic w Robakowie pod Poznaniem

Nowy magazyn FM Logistic w Robakowie pod Poznaniem

W odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich klientów, firma FM Logistic uruchomiła magazyn „przycross-docking’owy” w Robakowie...

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Instytut Logistyki i Magazynowania serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj