logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Internet rzeczy dla logistyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powstał nowy raport trendów koncentrujący się na Internecie rzeczy, opracowany przez DHL i Cisco.

    DHL i Cisco Consulting Services współpracują również nad wspólnym projektem innowacyjnym Internetu rzeczy, który usprawni podejmowanie decyzji w operacjach magazynowych dzięki narzędziom analitycznym danych pozyskiwanych niemal w czasie rzeczywistym dzięki podłączeniu urządzeń przez sieć Wi-Fi.

 - Grupa Deutsche Post DHL posiada głęboko zakorzenioną wiarę w pozytywną moc światowego handlu. Jednak, co pokazuje nasz Wskaźnik Globalnej Łączności 2014, ogólny poziom globalnych połączeń pozostaje zaskakująco niewielki. Istnieje ogromny potencjał dla krajów w zakresie dalszego zwiększania łączności i zamożności poprzez handel, integrację i technologię. Wierzymy, że Internet rzeczy będzie podstawowym czynnikiem tej globalnej transformacji - powiedział Ken Allen, prezes DHL Express i sponsor zarządu ds. Technologii.

   Raport trendu, który szacuje, że do roku 2020 do Internetu podłączonych będzie 50 mld urządzeń, w porównaniu do 15 mld obecnie, analizuje potencjalny wpływ tej rewolucji  technologicznej na biznes. Wartość ekonomiczna, czyli połączenie wzrostu przychodów i niższych kosztów wygenerowanych lub przeniesionych pomiędzy firmą i branżami po stworzeniu nowych połączeń, może wykazać swój ogromny potencjał w sytuacji, gdy Internet i sieci dotrą do magazynów, transportu towarów i innych elementów łańcucha dostaw. Dla każdej organizacji posiadającej łańcuch dostaw lub operacje logistyczne, Internet rzeczy przyniesie konsekwencje w postaci zmiany otoczenia biznesowego, począwszy od stworzenia większej ilości końcowych opcji dostawy dla klientów, aż do wydajniejszej działalności magazynowej i transportu towarów.
   Według analizy ekonomicznej przeprowadzonej przez Cisco, Internet rzeczy wygeneruje w ciągu kolejnej dekady wartość ekonomiczną w wysokości 8 bln USD na całym świecie. Wartość ta będzie pochodzić z pięciu podstawowych czynników: innowacyjność i dochody (2,1 biliona dolarów); wykorzystanie zasobów (2,1 biliona dolarów); łańcuch dostaw i logistyka (1,9 biliona dolarów); poprawa wydajności pracowników (1,2 biliona dolarów); oraz ulepszonego doświadczenia klienta i obywatela (700 mld dolarów).

- Digital disruption, transformacja cyfrowa obecna jest wszędzie wokół nas i wywiera ogromny wpływ na biznes. Cyfryzacja i ekspansja Internetu rzeczy jest impulsem dla wzrostu gospodarczego, co przyczynia się do powstania nowych modeli ekonomicznych i umożliwia organizacjom zachowanie konkurencyjności oraz dotrzymanie kroku światowym zmianom. Raport ten pokazuje wyraźnie, że cyfryzacja i Internet rzeczy będą dostarczać długofalowych korzyści i szans rozwoju w szerokim zakresie branż - skomentował Chris Dedicoat, prezes ds. EMEAR Cisco.

   Według raportu, w ciągu następnej dekady branża logistyczna może osiągać wyższe poziomy wydajności operacyjnej dzięki temu, że Internet rzeczy połączy w czasie rzeczywistym miliony przesyłek przewożonych, śledzonych i składowanych każdego dnia. W magazynach połączenie palet i pozycji magazynowych będzie okazją do inteligentniejszego zarządzania zapasami. W dziedzinie przewozu towarów śledzenie towarów stanie się szybsze, dokładniejsze, z większymi możliwościami przewidywania i zabezpieczenia. Jednocześnie analityka połączonej floty środków transportu pozwoli przewidzieć awarie sprzętu i automatycznie zaplanować przeglądy konserwacyjne. Wreszcie połączenie pracowników dostawy z okolicznymi samochodami i ludźmi może stać się sposobem na zarobienie na podróży powrotnej i zoptymalizowanie jej, by zwiększyć wydajność i obsługę na ostatnim etapie dostawy. Dla klientów oznacza to, że DHL może zapewnić jeszcze szybszą, bardziej niezawodną i opłacalną kosztowo obsługę.

- Internet rzeczy to podłączenie niemal wszystkiego - od paczek do ludzi - dzięki czujnikom do sieci internetowej. Zarówno Cisco, jak i DHL wierzą, że zrewolucjonizuje to procesy biznesowe w całym łańcuchu wartości, w tym w łańcuchu dostaw i logistyce. Aby uzyskać maksymalne globalne korzyści ekonomiczne, konieczne będzie zrozumienie, w jaki sposób schodzą się wszystkie elementy w łańcuchu wartości. Będzie to wymagało wszechstronnej współpracy, udziału i chęci zainwestowania, aby stworzyć prężny, ekologiczny system Internetu rzeczy dla zrównoważonych procesów biznesowych. Nowy Raport Trendu jest kolejnym krokiem w kierunku zagwarantowania, że DHL przeniesie korzyści płynące z Internetu rzeczy na naszych klientów - powiedział Markus Kückelhaus, wiceprezes ds. innowacji i badań trendów, DHL Customer Solutions & Innovations.

   DHL i Cisco Consulting Services obecnie współpracują również nad projektem innowacyjnym Internetu rzeczy, który usprawni podejmowanie decyzji w operacjach magazynowych. Jest to możliwe, dzięki narzędziom analitycznym danych niemal w czasie rzeczywistym, opartych na danych o lokalizacji wybranych urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi. Rozwiązanie to jest oparte na platformie Connected Mobile Experiences (CMX) firmy Cisco, która korzysta z sieci bezprzewodowej wysokiej gęstości, aby gromadzić zagregowane dane o lokalizacji urządzeń podłączonych do sieci Wi-Fi.

 Raport Trendu "Internet rzeczy w logistyce"   

Ostatnio zmieniany środa, 03 czerwiec 2015 12:20

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj