logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

CEVA uruchamia nowe połączenie kolejowe Chiny - Europa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

CEVA Logistics, międzynarodowa firma zajmująca się zarządzaniem łańcuchami dostaw, ogłosiła uruchomienie nowej usługi transportu kolejowego z Chin do Europy.

Nowa usługa kolejowa firmy CEVA na trasie Chiny-Europa łączy Suzhou w Chinach z Holandią. Całkowity czas tranzytu wynosi około 28 dni i odbywa się trasą północną o długości 11 000 km z Suzhou w Chinach przez Rosję, aż do Holandii.
   Nowa trasa jest wynikiem udanej próby przeprowadzonej w ramach usługi, jaką CEVA wykonała na rzecz klienta z sektora technologicznego. Ładunek dotarł na miejsce o pięć dni wcześniej niż planowano. Wykonana usługa przez firmę CEVA przyniosła klientowi znaczące obniżenie kosztów w porównaniu do transportu lotniczego oraz skrócenie czasu tranzytu o 13-15 dni w porównaniu do transportu morskiego. Możliwość codziennych wysyłek z Suzhou zwiększa atrakcyjność tej usługi transportowej łączącej Chiny z Europą.
   W przypadku tego tranzytu wysyłka została załadowana podczas chińskiego święta wiosny, które jest jednocześnie szczytem podróży kolejowych w kraju, a przez Azję i Europę kontener przemieszczał się w ekstremalnie niskich temperaturach dochodzących do -38℃. CEVA zapewniła nie tylko możliwość śledzenia ładunku za pomocą GPS, ale również specjalną izolację opakowania, aby ochronić produkty przed bardzo niskimi temperaturami. Podobna sytuacja będzie miała miejsce latem, kiedy firma zadba o odpowiednie opakowanie, aby podczas upałów utrzymać niską temperaturę produktów w kontenerze.

 - Wprowadzenie nowej usługi daje klientom więcej możliwości optymalizacji łańcucha dostaw poprzez zintegrowanie różnych środków transportu. Stale dążymy do zapewnienia klientom innowacyjnych rozwiązań, a dany przykład potwierdza, jak połączenie naszego doświadczenia związanego z krajową siecią w Chinach z międzynarodowymi rozwiązaniami przewozu towarów przekłada się na optymalizację łańcucha dostaw naszych klientów. Opracowaliśmy tę nową trasę kolejową, aby w ramach oferty wyjątkowej usługi zapewnić klientom elastyczność codziennych przesyłek z Szanghaju i Suzhou, znacząco niższe koszty w porównaniu do transportu lotniczego oraz znacznie krótszy czas tranzytu w porównaniu do transportu morskiego - powiedział Martin Thaysen, wiceprezes CEVA w Chinach. 

Ostatnio zmieniany piątek, 29 marzec 2013 09:12

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe agencje celne w strukturach ROHLIG SUUS Logistics

Nowe agencje celne w strukturach ROHLIG SUUS Logistics

Na początku 2017 r. firma ROHLIG SUUS Logistics otworzyła własną agencję celną w terminalu kolejowym...

Goodyear i FleetOnlineSolutions wspierają pojazdy firmy Estron

Goodyear i FleetOnlineSolutions wspierają pojazdy firmy Estron

Oferowane przez Goodyeara systemy wspierające zarządzanie oponami - w szczególności program FleetOnlineSolutions (FOS) - pomaga...

Mainfreight Poland uruchamia bezpośrednią linię dorbnicową na Ukrainę i centrum…

Mainfreight Poland uruchamia bezpośrednią linię dorbnicową na Ukrainę i centrum przeładunkowe w Pruszkowie

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, jednej z największych na świecie, uruchomił hub przeładunkowy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj