logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Schenker przejmuje BAX Global

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Operacja włączenia BAX Global do Schenkera AG to realizacja umowy, jaką spółka Deutsche Bahn AG podpisała na początku listopada 2005 r. Umowa dotyczyła zakupu 100 proc.  udziału w spółce BAX Global z siedzibą w Irvine w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Dzięki tej transakcji, Schenker AG, działając w ramach Grupy DB, znacznie wzmacnia swoją  pozycję na światowym rynku transportowo-spedycyjno-logistycznym (TSL).

Dla polskich klientów oznacza to nowe możliwości w dziedzinie zintegrowanych usług logistycznych i zarządzania łańcuchami dostaw. Polskie firmy zyskają poszerzoną ofertę produktów i nieograniczony dostęp do globalnego rynku we wszystkich branżach. Firmy Schenker i BAX Global wspólnie będą mogły jeszcze lepiej sprostać oczekiwaniom swoich partnerów biznesowych, oferując wydajniejsze, wysokiej jakości rozwiązania oraz budując przewagę konkurencyjną swoich klientów w ich globalnym łańcuchu dostaw.
 
Korzyści dla klientów:
- Lepszy dostęp do rynków globalnych, szczególnie do rynku amerykańskiego
- Zintegrowana obsługa logistyczna na lądzie, na morzu i w powietrzu z jednego źródła
- Rozwiązania logistyczne dostosowane do potrzeb klienta
- Wiarygodny partner zapewniający bezpieczeństwo przesyłek i informacji
- Zapewnienie wysokich standardów jakości
- Oferta dostosowana do różnorodnych potrzeb klienta
- Logistyczna obsługa towarów ponadgabarytowych
- Konkurencyjne terminy dostaw
- Sprawny przepływ informacji
- Optymalizacja procesów łańcucha dostaw
 
Korzyści dla Schenkera:
Dzięki BAX, Schenker znacząco wzmocni swoją pozycję w zakresie frachtu lotniczego, a także logistyki kontraktowej.
- Grupa zwiększy swoją obecność na północnoamerykańskim rynku i w Azji. Wynika to z faktu, że BAX zarządzający globalnymi łańcuchami dostaw w oparciu o transport multimodalny, zajmuje silną pozycję na rynku USA i na Dalekim Wschodzie. A to otwiera nowe możliwości przed polskimi firmami - powiedział Wojciech Puzyński, Szef Biura Frachtu Lotniczego Schenker Sp. z o.o.
- Z drugiej strony dotychczasowi klienci BAX, dzięki sieci połączeń Schenkera, zyskają bezpośredni dostęp do wszystkich rynków w Europie. Należy także zwrócić uwagę na to, że klienci Schenkera i BAX Global stanowią grupy od siebie niezależne, tzn. działają w odrębnych branżach i na innych rynkach, i jeśli się pokrywają, to w bardzo małym stopniu. Dlatego przejęcie BAX przez Schenker to połączenie sił i klientów - dodaje Piotr Kozłowski, Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej, Schenker Sp. z o.o.
 
Firma BAX Global  to jedna z trzech największych spółek logistycznych w Stanach Zjednoczonych i zajmuje tam pierwsze miejsce w zakresie przewozów drobnicowych ciężkich ładunków. BAX jest spółką działającą we wszystkich częściach świata. Działalność zapoczątkowała na kontynencie północnoamerykańskim, gdzie głównie oferowała przewozy krajowe i dystrybucję dla klientów na trasach transatlantyckich i Oceanu Spokojnego.
Ostatnio zmieniany wtorek, 04 lipiec 2006 12:40

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Spółka Michelin solutions podpisała umowę o współpracy z XPO Logistics, wiodącym dostawcą usług transportowych i...

Trójstronne porozumienie naukowych ośrodków logistyki wojskowo-cywilnej

Trójstronne porozumienie naukowych ośrodków logistyki wojskowo-cywilnej

Wspólne badania naukowe, współpraca szkoleniowo-dydaktyczna oraz realizacja badań to podstawowe cele porozumienia zawartego przez trzy...

Opakowania w Hillwood Marki

Opakowania w Hillwood Marki

Producent i dystrybutor opakowań, właściciel sklepu internetowego www.e-hurtownia-opakowan.pl wynajął ponad 2 300 m kw. powierzchni...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj