logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Deutsche Post World Net podpisała Europejską Kartę Bezpieczeństwa Drogowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Deutsche Post World Net jest pierwszym dużym dostawcą usług logistycznych, który przyłączył się do wspólnej inicjatywy państw-członków Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Monika Wulf-Mathies, Dyrektor Zarządzający Departamentu Corporate Public Policy & Sustainability w Deutsche Post World Net, podpisała Europejską Karę Bezpieczeństwa Drogowego w obecności Europejskiego Komisarza ds. Ruchu Drogowego, Jacques`a Barrota.

Plan działania dla bezpieczeństwa drogowego został stworzony przez Komisję Europejską w roku 2004, a jego celem jest redukcja o połowę liczby śmiertelnych ofiar wypadków samochodowych w krajach Unii do roku 2010. - Poprzez przyłączenie do sygnatariuszy Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Drogowego chcemy - jako światowy lider w logistyce transportowej - przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa drogowego. - powiedziała Monika Wulf-Mathie.

Częścią inicjatywy DPWN jest utworzenie Zbioru Przepisów Bezpieczeństwa Drogowego DPWN, obowiązującego wszystkich użytkowników dróg działających w ramach Grupy. Zestaw przepisów zawiera ściśle określone regulacje mające na celu podniesienie bezpieczeństwa ruchu ulicznego. Zbiór reguł określa także zasady odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym, przewidując równocześnie możliwość udziału pracowników Grupy w odpowiednich szkoleniach w tym zakresie.

Nasza sieć logistyczna to nowoczesna technologia, choć nie można zapominać, że jej podstawą są ludzie. – powiedział Walter Scheurle, Członek Zarządu ds. Pracowniczych w Deutsche Post World Net. Operujemy według obowiązujących standardów bezpieczeństwa, jednak chcemy stale je poprawiać. Jako firmie logistycznej zależy nam na wprowadzaniu nowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, dlatego zdecydowaliśmy się na uczestnictwo w inicjatywie dla bezpieczeństwa drogowego. – dodał Walter Scheurle. W ramach tych działań Grupa będzie zaopatrywać pracowników w kluczowe informacje dotyczące bezpieczeństwa drogowego, a także szkolić rok rocznie co najmniej 50 000 pracowników w tym zakresie.

Celem koordynacji działającego w Grupie programu bezpieczeństwa drogowego, Deutsche Post World Net aktualnie wdraża wirtualny Dom Bezpieczeństwa Drogowego. - Wraz z rozwojem Domu Bezpieczeństwa Drogowego DPWN zostanie powołana do życia fundacja o światowym zasięgu, skupiająca szereg lokalnych i narodowych inicjatyw skierowanych na kwestie bezpieczeństwa drogowego. - powiedziała Monika Wulf-Mathies.

Działając w ramach tej globalnej inicjatywy Grupa utworzy dostępną w Internecie platformę służącą wymianie doświadczeń, informacji i materiałów. W ramach tych aktywności Grupa będzie pracować ściśle z pozostałymi sygnatariuszami Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Drogowego, m.in. Niemiecką Radą ds. Bezpieczeństwa Drogowego i ADAC.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Polska dwunapędowa lokomotywa coraz bliżej realizacji

Polska dwunapędowa lokomotywa coraz bliżej realizacji

PKP Intercity SA, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA oraz Instytut Pojazdów Szynowych „Tabor” podpisały umowę...

Goodman buduje magazyn części zamiennych w Świecku

Goodman buduje magazyn części zamiennych w Świecku

Goodman rozpoczął w Świecku budowę nowoczesnego magazynu o powierzchni ponad 32000 m kw. dla Grupy...

Rusza kampania „Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie”

Rusza kampania „Zwolnij! Pracujemy dla Ciebie”

Z danych zgromadzonych przez policję dowiadujemy się, że na polskich drogach w 2016 roku doszło...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj