logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Fuzja Schenker-Seino i BAX Global w Japonii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1 stycznia 2007 r. zostało ogłoszone zakończenie fuzji pomiędzy Schenker-Seino Co. Ltd. i BAX Global Japan K.K. Połączona spółka prowadzi działalność pod nazwą Schenker-Seino Co. Ltd. i zatrudnia 460 pracowników w 23 biurach na terenie całej Japonii.

Spółka Schenker-Seino Co. Ltd. jest wspólnym przedsięwzięciem Schenkera AG z siedzibą w Essen i Seino Holdings Co. Ltd. z siedzibą w Ogaki w okręgu Gifu. Schenker-Seino i BAX Global Japan łączą siły, aby stać się wiodącym dostawcą usług logistycznych w Japonii. Obie firmy rozpoczęły działalność na rynku japońskim ponad czterdzieści lat temu i mają grono stałych klientów wśród firm produkujących nowoczesny sprzęt high-tech, samochody, towary konsumpcyjne oraz chemikalia.

Oferta Schenker-Seino obejmie przewozy towarów drogą lotniczą i morską, transport lądowy, zintegrowane usługi logistyczne i zarządzanie łańcuchem dostaw, usługi związane z odprawą celną, rozwiązania z zakresu technologii informatycznej, projekty, organizowanie targów i wystaw oraz przeprowadzek.

Schenker i BAX Global są w trakcie realizacji procesu integrowania działalności swoich struktur w różnych częściach świata. Wspólna struktura organizacyjna obu firm obejmuje zespół 50 000 specjalistów działających w 150 krajach. Razem, Schenker i BAX są największym dostawcą usług w zakresie europejskiego transportu lądowego, numerem dwa w światowych przewozach lotniczych oraz numerem trzy w światowych przewozach towarów drogą morską. Wspólnie zajmują także szóstą pozycję wśród firm obsługujących największe na świecie kontrakty logistyczne i są trzecim dostawcą usług w zakresie zintegrowanych przewozów ładunków ciężkich w Ameryce Północnej.

Polski oddział Schenkera jest międzynarodowym dostawcą zintegrowanych usług logistycznych, liderem na polskim rynku TSL. Dysponuje połączoną informatycznie siecią 17 terminali i centrów logistycznych oraz około 260 regularnych krajowych i ponad 40 międzynarodowych połączeń samochodowych. Schenker oferuje klientom kompleksową obsługę logistyczną w skali krajowej i globalnej, drogą lądową, lotniczą i morską. Strategiczne cele firmy wiążą się z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem.

Grupa Schenker z roczną sprzedażą na poziomie 8,9 miliardów EURO, 42 000 pracowników i 1100 oddziałów na całym świecie jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych usług logistycznych. W oparciu o transport lądowy, lotniczy i morski Schenker oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne oraz zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw. W ramach Deutsche Bahn AG, Schenker jest częścią grupy firm zajmujących się transportem i logistyką.
Ostatnio zmieniany wtorek, 16 styczeń 2007 18:40

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj