logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Fuzja Schenker-Seino i BAX Global w Japonii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1 stycznia 2007 r. zostało ogłoszone zakończenie fuzji pomiędzy Schenker-Seino Co. Ltd. i BAX Global Japan K.K. Połączona spółka prowadzi działalność pod nazwą Schenker-Seino Co. Ltd. i zatrudnia 460 pracowników w 23 biurach na terenie całej Japonii.

Spółka Schenker-Seino Co. Ltd. jest wspólnym przedsięwzięciem Schenkera AG z siedzibą w Essen i Seino Holdings Co. Ltd. z siedzibą w Ogaki w okręgu Gifu. Schenker-Seino i BAX Global Japan łączą siły, aby stać się wiodącym dostawcą usług logistycznych w Japonii. Obie firmy rozpoczęły działalność na rynku japońskim ponad czterdzieści lat temu i mają grono stałych klientów wśród firm produkujących nowoczesny sprzęt high-tech, samochody, towary konsumpcyjne oraz chemikalia.

Oferta Schenker-Seino obejmie przewozy towarów drogą lotniczą i morską, transport lądowy, zintegrowane usługi logistyczne i zarządzanie łańcuchem dostaw, usługi związane z odprawą celną, rozwiązania z zakresu technologii informatycznej, projekty, organizowanie targów i wystaw oraz przeprowadzek.

Schenker i BAX Global są w trakcie realizacji procesu integrowania działalności swoich struktur w różnych częściach świata. Wspólna struktura organizacyjna obu firm obejmuje zespół 50 000 specjalistów działających w 150 krajach. Razem, Schenker i BAX są największym dostawcą usług w zakresie europejskiego transportu lądowego, numerem dwa w światowych przewozach lotniczych oraz numerem trzy w światowych przewozach towarów drogą morską. Wspólnie zajmują także szóstą pozycję wśród firm obsługujących największe na świecie kontrakty logistyczne i są trzecim dostawcą usług w zakresie zintegrowanych przewozów ładunków ciężkich w Ameryce Północnej.

Polski oddział Schenkera jest międzynarodowym dostawcą zintegrowanych usług logistycznych, liderem na polskim rynku TSL. Dysponuje połączoną informatycznie siecią 17 terminali i centrów logistycznych oraz około 260 regularnych krajowych i ponad 40 międzynarodowych połączeń samochodowych. Schenker oferuje klientom kompleksową obsługę logistyczną w skali krajowej i globalnej, drogą lądową, lotniczą i morską. Strategiczne cele firmy wiążą się z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem.

Grupa Schenker z roczną sprzedażą na poziomie 8,9 miliardów EURO, 42 000 pracowników i 1100 oddziałów na całym świecie jest jednym z wiodących dostawców zintegrowanych usług logistycznych. W oparciu o transport lądowy, lotniczy i morski Schenker oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne oraz zarządzanie globalnym łańcuchem dostaw. W ramach Deutsche Bahn AG, Schenker jest częścią grupy firm zajmujących się transportem i logistyką.
Ostatnio zmieniany wtorek, 16 styczeń 2007 18:40

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj