logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Projekt Mega Airlift firmy Schenker dla Brunei Shell Petroleum

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po raz pierwszy w historii aż trzy helikoptery typu Sikorsky S-92A zostały przetransportowane jednym samolotem Antonov 124 do Brunei. Transport stanowił część umowy na realizację sześciu czarterów dla giganta przemysłu paliwowego Shell.

Pod koniec stycznia Antonov AN-124 - największy samolot transportowy świata używany do celów handlowych - z dostawą trzech nowych helikopterów Sikorsky S-92A, jednego z największych helikopterów produkowanych na świecie, wylądował na lotnisku w królewskiej wojskowej bazie lotniczej w Rimba (Brunei). Dostawa helikopterów dla firmy Brunei Shell Petroleum Company Sdn Bhd (BSP) została zrealizowana przez Schenker Asia Pacific Oil & Gas Competence Centre i była dużym wyzwaniem technicznym. Choć samoloty AN-124 często przewożą duże cywilne helikoptery, tym razem po raz pierwszy zostały przetransportowane jednocześnie przez jeden samolot AN-124 aż trzy helikoptery Sikorsky S-92A.

Trzy helikoptery S-92A zostały załadowane do luku transportowego samolotu Antonov 124-100 na lotnisku Bradley International w stanie Connecticut przez specjalistów firmy Schenker Inc (USA). Prace przygotowawcze obejmowały rozłożenie i przepakowanie części (takich jak ramiona wirnika) tak aby zmieścić helikoptery w AN-124. Samolot zanim wylądował w Brunei miał międzylądowania w celu uzupełnienia paliwa w Anchorage (stan Alaska) i Chabarowsku (wschodnia Rosja).

Niektóre części helikopterów zostały przetransportowane oddzielnie samolotem transportowym do Singapuru i stamtąd dotarły do Brunei. Wszystkie loty czarterowe samolotami Antonov zostały zrealizowane dzięki Działowi Czarterów firmy Schenker w Niemczech.
- Z uwagi na bardzo wysokie wymagania techniczne tego projektu, potrzebowaliśmy współpracy z kompetentnym dostawcą globalnych usług logistycznych, firmą, która nie tylko rozumie nasze nietypowe wymagania, ale posiada również rozległą ekspertyzę branżową i dysponuje globalną siecią. Zleciliśmy ten czarter firmie Schenker właśnie z uwagi na te kryteria. - stwierdził kapitan Jonathan Phillips, Dyrektor ds. Usług Lotniczych Brunei Shell Petroleum Company Sdn Bhd (BSP).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 kwiecień 2007 11:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj