logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Projekt Mega Airlift firmy Schenker dla Brunei Shell Petroleum

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po raz pierwszy w historii aż trzy helikoptery typu Sikorsky S-92A zostały przetransportowane jednym samolotem Antonov 124 do Brunei. Transport stanowił część umowy na realizację sześciu czarterów dla giganta przemysłu paliwowego Shell.

Pod koniec stycznia Antonov AN-124 - największy samolot transportowy świata używany do celów handlowych - z dostawą trzech nowych helikopterów Sikorsky S-92A, jednego z największych helikopterów produkowanych na świecie, wylądował na lotnisku w królewskiej wojskowej bazie lotniczej w Rimba (Brunei). Dostawa helikopterów dla firmy Brunei Shell Petroleum Company Sdn Bhd (BSP) została zrealizowana przez Schenker Asia Pacific Oil & Gas Competence Centre i była dużym wyzwaniem technicznym. Choć samoloty AN-124 często przewożą duże cywilne helikoptery, tym razem po raz pierwszy zostały przetransportowane jednocześnie przez jeden samolot AN-124 aż trzy helikoptery Sikorsky S-92A.

Trzy helikoptery S-92A zostały załadowane do luku transportowego samolotu Antonov 124-100 na lotnisku Bradley International w stanie Connecticut przez specjalistów firmy Schenker Inc (USA). Prace przygotowawcze obejmowały rozłożenie i przepakowanie części (takich jak ramiona wirnika) tak aby zmieścić helikoptery w AN-124. Samolot zanim wylądował w Brunei miał międzylądowania w celu uzupełnienia paliwa w Anchorage (stan Alaska) i Chabarowsku (wschodnia Rosja).

Niektóre części helikopterów zostały przetransportowane oddzielnie samolotem transportowym do Singapuru i stamtąd dotarły do Brunei. Wszystkie loty czarterowe samolotami Antonov zostały zrealizowane dzięki Działowi Czarterów firmy Schenker w Niemczech.
- Z uwagi na bardzo wysokie wymagania techniczne tego projektu, potrzebowaliśmy współpracy z kompetentnym dostawcą globalnych usług logistycznych, firmą, która nie tylko rozumie nasze nietypowe wymagania, ale posiada również rozległą ekspertyzę branżową i dysponuje globalną siecią. Zleciliśmy ten czarter firmie Schenker właśnie z uwagi na te kryteria. - stwierdził kapitan Jonathan Phillips, Dyrektor ds. Usług Lotniczych Brunei Shell Petroleum Company Sdn Bhd (BSP).

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 kwiecień 2007 11:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy oddział Dachser w Austrii

Nowy oddział Dachser w Austrii

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej...

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej, podsumował...

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

eDelivery 2017 to już druga edycja konferencji o posprzedażowej obsłudze klienta w e-commerce. Przeznaczona jest...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj