logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowa Inwestycja DPD w Poznaniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Budowa nowego oddziału w Poznaniu jest jednym z największych projektów inwestycyjnych firmy DPD Polska, zaplanowanych na rok 2007. Powstanie tego obiektu jest podyktowane dynamicznym rozwojem firmy. Obiekt w Poznaniu będzie jednym z elementów nowej struktury operacyjnej firmy, która zakłada funkcjonowanie kilku rozproszonych na terenie kraju centrów sortujących. Sieć największych sortowni ma powstać w następujących miastach: Gdańsku, Poznaniu Warszawie, Katowicach i Łodzi.  

Powierzchnia magazynowa nowego oddziału w Poznaniu będzie prawie dwukrotnie większa od obecnego magazynu i będzie wynosiła ok. 6400 m kw. Zapotrzebowanie firmy na większą przestrzeń operacyjną wiąże się z pełnieniem przez nowy obiekt roli sortowni na region północno-zachodni Polski, jak również świadczy o wzmożonym obrocie przesyłek na tym obszarze. Miasto Poznań plasuje się na drugim miejscu w sieci krajowej DPD Polska, pod względem ilości obsługiwanych paczek, ok. 9,5 tysiąca dziennie.

Nowy oddział DPD będzie położony w sąsiedztwie autostrady A2 oraz drogi krajowej nr 5. W przyszłości w okolicach obiektu planowana jest budowa ramy zachodniej, która połączy autostradę z trasą wylotową na północ. Korzystna lokalizacja, w pobliżu dużych węzłów komunikacyjnych, wpłynie na skrócenie czasów przyjazdu samochodów ciężarowych linehaul (sieć połączeń nocnych) do sortowni z całej Polski. 
 
Koszt wyposażenia obiektu wynosi 800 tysięcy euro, z czego 300 tysięcy euro przeznaczone jest na nowy przenośnik automatyczny, wspomagający proces sortowania przesyłek. Oddział będzie posiadał 13 ramp i 40 bram kurierskich. Dzięki większym możliwościom operacyjnym nowego obiektu, przewidywany jest wzrost wolumenu paczek wychodzących oraz przychodzących.  

Adres nowego oddziału: ul. Ks. Wawrzyniaka 2, 62-052 Komorniki
Powierzchnia: 6375 m2 – magazyn, 800 m2 - biuro
Planowane zakończenie budowy: październik 2007
Forma własności: najem

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj