logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Strategia PLL LOT do 2012 roku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT przedstawił założenia nowej strategii na lata 2008-2012. Opiera się ona na zwiększeniu efektywności oferty w ramach siedmiu głównych filarów. Spółka planuje m.in. ujednolicenie floty, pozostawienie dwóch marek w Grupie LOT, rozwój połączeń w kierunkach wschodnich (Rosja, Ukraina) oraz wzrost sprzedaży internetowej do min. 40% w 2012 roku. Zarząd zakłada także upublicznienie spółki na GPW w Warszawie jeszcze w 2008 roku i przekroczenie 200 mln zł zysku netto w 2012 roku.

- Przedstawiona strategia to kamień milowy mojej dotychczasowej pracy w PLL LOT. Jestem przekonany, że przygotowany przez nas program jest najlepszym możliwym planem działania dla LOT-u. Naszym najważniejszym celem jest osiągnięcie satysfakcjonującej docelowej rentowności, wejście na giełdę i szybko rosnąca liczba pasażerów oraz połączeń – powiedział Piotr Siennicki, prezes zarządu PLL LOT.

Główne założenia strategii „Siedmiu Filarów” PLL LOT:
- Uproszczenie floty - będzie ona zaprojektowana zgodnie z zasadą czterech stref: długodystansowej, krótkodystansowej, regionalnej i krajowej. Każda strefa będzie miała dedykowaną flotę i jeden model w ramach każdego typu samolotu.
- Efektywna sieć połączeń z kluczowych polskich portów lotniczych - stworzenie w Warszawie węzła tranzytowego i wzrost bezpośrednich połączeń ze wszystkich lotnisk regionalnych.
- Znaczne podwyższenie jakości obsługi klienta - wprowadzenie nowoczesnych samolotów, przyspieszenie obsługi naziemnej, ograniczenie opóźnień i odwołań, skrócenie czasu przesiadek.
- Redukcja kosztów operacyjnych, w tym tańsze systemy dystrybucji (Internet) - zwiększenie sprzedaży internetowej do 40% w 2012 roku umożliwi spadek kosztów dystrybucji o 30%.
- Nowoczesny system taryf
- Kultura korporacyjna nastawiona na klienta
- Dwie marki - LOT jako główny filar działania i podstawowe źródło zysku oraz Centralwings jako tani transport powietrzny i alternatywna dla niskokosztowej konkurencji

- Zdecydowanie skupimy się na podniesieniu efektywności i innowacyjności oferty LOT-u, co zaowocuje wzrostem lojalności klientów. Założenia "gościnność z klasą" oraz "oszczędność i efektywność" to kluczowe przesłania, jakim będziemy hołdować. Z przewoźnika narodowego staniemy się przewoźnikiem preferowanym przez klientów latających do i z Polski, z kulturą organizacyjną nastawioną na klienta – dodaje Piotr Siennicki.

LOT planuje uruchomienie połączeń azjatyckich w związku z rozwijającymi się kontaktami gospodarczymi, rosnącymi inwestycjami firm japońskich i koreańskich w Polsce, a także znaczącą emigracją wietnamską do Polski. Spółka przygotowuje się także do obsługi skokowo wzrastającego ruchu lotniczego wynikającego z Euro 2012. Ponadto, wzrośnie liczba połączeń z Warszawy w kierunkach wschodnich (Rosja, Ukraina) oraz na trasach długodystansowych. Nowością będzie elastyczne zarządzanie pojemnością, dostosowujące liczbę połączeń do sezonowości.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj