logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe oddziały Schenkera w Hiszpanii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Schenker przejął firmę Spain-TIR, hiszpańskiego dostawcę usług logistycznych. Dzięki temu lądowa sieć połączeń Schenkera powiększyła się o 72 nowe lokalizacje na Półwyspie Iberyjskim wraz z szeroką ofertą międzynarodowych usług z wykorzystaniem transportu drogowego. Na lokalnym rynku towary klientów trafiają do odbiorców dzięki 350 codziennym, regularnym połączeniom samochodowym.
 
- Poprzez połączenie silnej sieci przewozów i międzynarodowych usług transportowych Spain-TIR z globalną siecią połączeń Schenkera możemy zapewnić naszym klientom wyraźną przewagę konkurencyjną - podkreśla Hans-Jörg Hager, członek zarządu spółki Schenker AG odpowiedzialny za europejski transport lądowy. - Nasi klienci mogą korzystać z kompleksowej obsługi w Europie - od Portugalii po Syberię i od Finlandii po Sycylię - realizowanych z jednego źródła.
 
Firmy handlowe i przemysłowe w Hiszpanii i Portugalii korzystając z gęstej europejskiej sieci połączeń Schenkera zyskują możliwość wydajniejszej współpracy ze swoimi klientami w Skandynawii i Europie Wschodniej dostarczając towary w oparciu o stały plan połączeń. W rezultacie następuje otwarcie nowych rynków. Jednocześnie bazując na korzyściach wynikających z integracji operator logistyczny rozwija ofertę dodatkowych usług międzynarodowych, np. pod kątem rynku francuskiego. Jest on jednym z najważniejszych rynków dla hiszpańskiej gospodarki. Schenker i Spain-TIR mogą już pochwalić się wieloletnią owocną współpracą na tym kierunku.
 
Proces integracji Spain-TIR i Schenkera oraz dalszy rozwój tej hiszpańskiej firmy zatrudniającej ponad 1500 pracowników nadzorowane będą przez członków kierownictwa obu spółek. Przewodniczy im Lluís Gay i Mundó - prezes Spain-TIR i jednocześnie prezes nowej spółki Schenker Iberica SA. W skład kierownictwa wchodzą także: Jaume Ballester (Spain-Tir), Joël Moebel (Dyrektor Regionalny na Europę Zachodnią w Schenker AG), dr Hans-Jörg Rodi (Dyrektor Finansowy Regionu Europy Zachodniej w Schenker AG) oraz Hans-Jörg Hager (członek zarządu Schenker AG odpowiedzialny za europejski transport lądowy).
 
Przed zespołem kierowniczym stoi bardzo ważne zadanie - integracja prężnego przedsiębiorstwa usługowego Spain-TIR i europejskiej oraz światowej sieci Schenkera przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Ponadto, zespół będzie dążył do tego, by klienci w Hiszpanii i Portugalii jak najszybciej mieli dostęp do całej gamy usług oferowanych przez Schenkera.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 listopad 2007 12:16

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE…

Sektor logistyczny optymistycznie patrzy w przyszłość - wyniki raportu CBRE i Panattoni Europe

Rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce rozwija się dynamicznie od kilkunastu lat. CBRE i Panattoni Europe,...

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Jeden z wiodących dostawców usług dla branży e-commerce, Arvato, przygotował rzetelny raport z rynków zagranicznych...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj