logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe oddziały Schenkera w Hiszpanii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Schenker przejął firmę Spain-TIR, hiszpańskiego dostawcę usług logistycznych. Dzięki temu lądowa sieć połączeń Schenkera powiększyła się o 72 nowe lokalizacje na Półwyspie Iberyjskim wraz z szeroką ofertą międzynarodowych usług z wykorzystaniem transportu drogowego. Na lokalnym rynku towary klientów trafiają do odbiorców dzięki 350 codziennym, regularnym połączeniom samochodowym.
 
- Poprzez połączenie silnej sieci przewozów i międzynarodowych usług transportowych Spain-TIR z globalną siecią połączeń Schenkera możemy zapewnić naszym klientom wyraźną przewagę konkurencyjną - podkreśla Hans-Jörg Hager, członek zarządu spółki Schenker AG odpowiedzialny za europejski transport lądowy. - Nasi klienci mogą korzystać z kompleksowej obsługi w Europie - od Portugalii po Syberię i od Finlandii po Sycylię - realizowanych z jednego źródła.
 
Firmy handlowe i przemysłowe w Hiszpanii i Portugalii korzystając z gęstej europejskiej sieci połączeń Schenkera zyskują możliwość wydajniejszej współpracy ze swoimi klientami w Skandynawii i Europie Wschodniej dostarczając towary w oparciu o stały plan połączeń. W rezultacie następuje otwarcie nowych rynków. Jednocześnie bazując na korzyściach wynikających z integracji operator logistyczny rozwija ofertę dodatkowych usług międzynarodowych, np. pod kątem rynku francuskiego. Jest on jednym z najważniejszych rynków dla hiszpańskiej gospodarki. Schenker i Spain-TIR mogą już pochwalić się wieloletnią owocną współpracą na tym kierunku.
 
Proces integracji Spain-TIR i Schenkera oraz dalszy rozwój tej hiszpańskiej firmy zatrudniającej ponad 1500 pracowników nadzorowane będą przez członków kierownictwa obu spółek. Przewodniczy im Lluís Gay i Mundó - prezes Spain-TIR i jednocześnie prezes nowej spółki Schenker Iberica SA. W skład kierownictwa wchodzą także: Jaume Ballester (Spain-Tir), Joël Moebel (Dyrektor Regionalny na Europę Zachodnią w Schenker AG), dr Hans-Jörg Rodi (Dyrektor Finansowy Regionu Europy Zachodniej w Schenker AG) oraz Hans-Jörg Hager (członek zarządu Schenker AG odpowiedzialny za europejski transport lądowy).
 
Przed zespołem kierowniczym stoi bardzo ważne zadanie - integracja prężnego przedsiębiorstwa usługowego Spain-TIR i europejskiej oraz światowej sieci Schenkera przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Ponadto, zespół będzie dążył do tego, by klienci w Hiszpanii i Portugalii jak najszybciej mieli dostęp do całej gamy usług oferowanych przez Schenkera.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 listopad 2007 12:16

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj