logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Goodyear FleetOnlineSolutions

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ponad 100.000 pojazdów objętych umowami z Goodyear FleetOnlineSolutions.

FleetOnlineSolutions, stworzony przez Goodyear system zarządzania oponami dla flot pojazdów ciężarowych i autobusów, odnotował znaczący rekord. System ma już w swej bazie ponad 100.000 pojazdów, co oznacza dziesięciokrotny wzrost w ciągu dwóch lat. Na początku 2005 roku baza FleetOnlineSolutions liczyła zaledwie 10.000 obsługiwanych pojazdów. Obecnie jest to sektor wart blisko 25 milionów euro, obejmujący swym zasięgiem 23 kraje - w tym Polskę - i 280 umów podpisanych z operatorami flot.

FleetOnlineSolutions (FOS) to zintegrowany system, który przechowuje wszystkie dane, wymogi i uzgodnione koszty klienta. Platforma FOS działa w internecie, dzięki czemu dostawcy usług Goodyear TruckForce, czy to prowadzący regularne warsztaty flot, czy też dostarczający usługi road assistance w innych krajach, mają zapewniony stały dostęp do informacji w ich własnym języku i możliwość przeprowadzenia wszystkich niezbędnych prac, wystawienia faktur czy aktualizacji systemu. Z kolei klientom FOS zapewnia internetowy dostęp do umów, dealerów opon (TruckForce), usług bieżnikowania oraz pomocy drogowej Serviceline 24h firmy Goodyear.

FOS gwarantuje, że usługi związane z ogumieniem są wykonywane w terminie, dokładnie według wymagań klientów oraz po ustalonym wcześniej koszcie. Dostawca usługi aktualizuje system w miarę postępu prac, a klient ma dostęp do potrzebnych danych floty w trybie online oraz możliwość obserwacji postępu prac. System oferuje również gwarancję płatności. Usługodawca otrzymuje zapłatę bezpośrednio
od Goodyeara, a klient dostaje centralnie wystawioną fakturę, zwykle raz w miesiącu, co ułatwia rozliczenia. Inne korzyści dla operatorów płynące z systemu to dostęp do raportów on-line oraz pełna widoczność operacyjna.

- FleetOnlineSolutions rozwiązuje większość problemów, jakie zazwyczaj pojawiały się w przypadku umów na obsługę ogumienia. Głównymi zaletami  FOS są: przejrzystość, prostota rozliczeń oraz elastyczność bez względu na skalę działalności. Wszystko to sprawia, że rozwiązanie Goodyeara jest najnowocześniejszym i najbardziej wszechstronnym z dostępnych na rynku, również polskim. - powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych Grupy Goodyear Polska. - Cieszy nas rosnąca w szybkim tempie ilość podpisanych umów, ponieważ jest to odzwierciedleniem zaufania, jakim polscy i europejscy operatorzy flot pojazdów ciężarowych i autobusów darzą nasz system. - dodał Janusz Krupa.
System FOS został uruchomiony w 2003 roku. Dwa lata później w jego bazie znajdowało się około 10.000 pojazdów, ale jeden z elementów, który obecnie czyni go tak popularnym, czyli moduł raportów dla klientów, nie był jeszcze wprowadzony. Obecnie stanowi jedną z głównych zalet całego systemu.
FOS był stopniowo wprowadzany na większych rynkach europejskich, dzięki czemu do końca 2005 roku liczba pojazdów zarejestrowanych w systemie podwoiła się i osiągnęła 20.000. W ubiegłym roku do systemu dołączyło 55.000 pojazdów TIP Trailer, obsługiwanych przez wypożyczalnię firmy General Electric. Umowa ta, obejmująca ponad 10 krajów, została wdrożona w zaledwie trzy miesiące.

Funkcjonalność systemu FOS jest wciąż udoskonalana. Najważniejszym projektem w 2007 roku było wprowadzenie procesu Post Authorization.  Pozwala on klientowi na akceptowanie prac przez Internet. Post Authorization z powodzeniem wprowadzono w Wielkiej Brytanii na początku września br.

Ostatnio zmieniany piątek, 09 listopad 2007 10:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj