logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Goodyear FleetOnlineSolutions

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ponad 100.000 pojazdów objętych umowami z Goodyear FleetOnlineSolutions.

FleetOnlineSolutions, stworzony przez Goodyear system zarządzania oponami dla flot pojazdów ciężarowych i autobusów, odnotował znaczący rekord. System ma już w swej bazie ponad 100.000 pojazdów, co oznacza dziesięciokrotny wzrost w ciągu dwóch lat. Na początku 2005 roku baza FleetOnlineSolutions liczyła zaledwie 10.000 obsługiwanych pojazdów. Obecnie jest to sektor wart blisko 25 milionów euro, obejmujący swym zasięgiem 23 kraje - w tym Polskę - i 280 umów podpisanych z operatorami flot.

FleetOnlineSolutions (FOS) to zintegrowany system, który przechowuje wszystkie dane, wymogi i uzgodnione koszty klienta. Platforma FOS działa w internecie, dzięki czemu dostawcy usług Goodyear TruckForce, czy to prowadzący regularne warsztaty flot, czy też dostarczający usługi road assistance w innych krajach, mają zapewniony stały dostęp do informacji w ich własnym języku i możliwość przeprowadzenia wszystkich niezbędnych prac, wystawienia faktur czy aktualizacji systemu. Z kolei klientom FOS zapewnia internetowy dostęp do umów, dealerów opon (TruckForce), usług bieżnikowania oraz pomocy drogowej Serviceline 24h firmy Goodyear.

FOS gwarantuje, że usługi związane z ogumieniem są wykonywane w terminie, dokładnie według wymagań klientów oraz po ustalonym wcześniej koszcie. Dostawca usługi aktualizuje system w miarę postępu prac, a klient ma dostęp do potrzebnych danych floty w trybie online oraz możliwość obserwacji postępu prac. System oferuje również gwarancję płatności. Usługodawca otrzymuje zapłatę bezpośrednio
od Goodyeara, a klient dostaje centralnie wystawioną fakturę, zwykle raz w miesiącu, co ułatwia rozliczenia. Inne korzyści dla operatorów płynące z systemu to dostęp do raportów on-line oraz pełna widoczność operacyjna.

- FleetOnlineSolutions rozwiązuje większość problemów, jakie zazwyczaj pojawiały się w przypadku umów na obsługę ogumienia. Głównymi zaletami  FOS są: przejrzystość, prostota rozliczeń oraz elastyczność bez względu na skalę działalności. Wszystko to sprawia, że rozwiązanie Goodyeara jest najnowocześniejszym i najbardziej wszechstronnym z dostępnych na rynku, również polskim. - powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych Grupy Goodyear Polska. - Cieszy nas rosnąca w szybkim tempie ilość podpisanych umów, ponieważ jest to odzwierciedleniem zaufania, jakim polscy i europejscy operatorzy flot pojazdów ciężarowych i autobusów darzą nasz system. - dodał Janusz Krupa.
System FOS został uruchomiony w 2003 roku. Dwa lata później w jego bazie znajdowało się około 10.000 pojazdów, ale jeden z elementów, który obecnie czyni go tak popularnym, czyli moduł raportów dla klientów, nie był jeszcze wprowadzony. Obecnie stanowi jedną z głównych zalet całego systemu.
FOS był stopniowo wprowadzany na większych rynkach europejskich, dzięki czemu do końca 2005 roku liczba pojazdów zarejestrowanych w systemie podwoiła się i osiągnęła 20.000. W ubiegłym roku do systemu dołączyło 55.000 pojazdów TIP Trailer, obsługiwanych przez wypożyczalnię firmy General Electric. Umowa ta, obejmująca ponad 10 krajów, została wdrożona w zaledwie trzy miesiące.

Funkcjonalność systemu FOS jest wciąż udoskonalana. Najważniejszym projektem w 2007 roku było wprowadzenie procesu Post Authorization.  Pozwala on klientowi na akceptowanie prac przez Internet. Post Authorization z powodzeniem wprowadzono w Wielkiej Brytanii na początku września br.

Ostatnio zmieniany piątek, 09 listopad 2007 10:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj