logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GDDKiA i Targeo.pl uruchamiają serwis drogowy dla kierowców

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała platformę mapową Targeo jako narzędzie do prezentacji bieżącej sytuacji na drogach Polski w serwisie dla kierowców umieszczonym na jej stronach internetowych.  Aplikacja dostępna na stronie http://www.gddkia.gov.pl/ pozwala kierowcom m.in na planowanie tras podróży z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej i  pogodowej we wszystkich regionach Polski.
 
Rozwiązanie dostarczone przez Targeo.pl bazuje na mapach systemu nawigacji  AutoMapa i zostało zintegrowane z bazą danych drogowych GDDKiA, dzięki czemu  wszelkie informacje dotyczące problemów komunikacyjnych na polskich drogach  mogą być przetwarzane na bieżąco, co w praktyce przekłada się na bardzo  wysoką aktualność danych. Jako jedyne rozwiązanie na rynku pozwala na  prezentację dokładnych lokalizacji i opisu utrudnień drogowych, a także  innych sytuacji mających wpływ na płynność ruchu drogowego na  terenie  kraju. Nad aktualnością serwisu czuwa w całej Polsce blisko 500 osób, które  przekazują lokalne informacje do centralnej bazy danych.
 
- Cieszymy się bardzo ze współpracy z tak prestiżowym partnerem, jakim jest  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jesteśmy przekonani, że nasze  doświadczenie w zakresie tworzenia i obsługi tego typu serwisów, w  połączeniu z danymi drogowymi GDDKiA oraz najdokładniejszymi mapami na rynku dostarczanymi przez Targeo i AutoMapę, przyniesie wszystkim kierowcom  wymierne korzyści i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu  podróży - mówi Rafał Mikołajczak, Prezes Zarządu firmy Indigo - twórcy  serwisu Targeo.pl  
 
- Uruchomiony przy współpracy z Targeo.pl serwis dla kierowców jest  pierwszym narzędziem, które pozwala na swobodny dostęp do bieżącej  informacji o stanie dróg i uwzględnia przy tym utrudnienia drogowe przy  planowaniu podróży. To duże ułatwienie dla kierowców i doskonale wpisuje się  jeden z głównych celów GDDKiA, którym jest poprawa komfortu podróżowania,  zapewnienie płynności ruchu na drogach oraz dostarczenie kierowcom aktualnej  informacji o sytuacji na drodze, tak by bezpieczniej się przemieszczali -  powiedział Waldemar Królikowski, Z-ca Dyrektora Generalnego Dróg Krajowych i  Autostrad, pomysłodawca serwisu.
 
Twórcy Targeo.pl zapowiadają, że najbliższej przyszłości serwis drogowy GDDKiA zostanie również udostępniony w wersji mobilnej, dzięki czemu  kierowcy, posiadający jedynie telefon komórkowy z zainstalowaną bezpłatną  aplikacją mapową Targeo.mobi, będą mogli sprawdzić jakich utrudnień należy się spodziewać na trasie.
Ostatnio zmieniany czwartek, 24 styczeń 2008 14:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

Na początku kwietnia br., FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych i...

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj