logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

GDDKiA i Targeo.pl uruchamiają serwis drogowy dla kierowców

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała platformę mapową Targeo jako narzędzie do prezentacji bieżącej sytuacji na drogach Polski w serwisie dla kierowców umieszczonym na jej stronach internetowych.  Aplikacja dostępna na stronie http://www.gddkia.gov.pl/ pozwala kierowcom m.in na planowanie tras podróży z uwzględnieniem aktualnej sytuacji drogowej i  pogodowej we wszystkich regionach Polski.
 
Rozwiązanie dostarczone przez Targeo.pl bazuje na mapach systemu nawigacji  AutoMapa i zostało zintegrowane z bazą danych drogowych GDDKiA, dzięki czemu  wszelkie informacje dotyczące problemów komunikacyjnych na polskich drogach  mogą być przetwarzane na bieżąco, co w praktyce przekłada się na bardzo  wysoką aktualność danych. Jako jedyne rozwiązanie na rynku pozwala na  prezentację dokładnych lokalizacji i opisu utrudnień drogowych, a także  innych sytuacji mających wpływ na płynność ruchu drogowego na  terenie  kraju. Nad aktualnością serwisu czuwa w całej Polsce blisko 500 osób, które  przekazują lokalne informacje do centralnej bazy danych.
 
- Cieszymy się bardzo ze współpracy z tak prestiżowym partnerem, jakim jest  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jesteśmy przekonani, że nasze  doświadczenie w zakresie tworzenia i obsługi tego typu serwisów, w  połączeniu z danymi drogowymi GDDKiA oraz najdokładniejszymi mapami na rynku dostarczanymi przez Targeo i AutoMapę, przyniesie wszystkim kierowcom  wymierne korzyści i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu  podróży - mówi Rafał Mikołajczak, Prezes Zarządu firmy Indigo - twórcy  serwisu Targeo.pl  
 
- Uruchomiony przy współpracy z Targeo.pl serwis dla kierowców jest  pierwszym narzędziem, które pozwala na swobodny dostęp do bieżącej  informacji o stanie dróg i uwzględnia przy tym utrudnienia drogowe przy  planowaniu podróży. To duże ułatwienie dla kierowców i doskonale wpisuje się  jeden z głównych celów GDDKiA, którym jest poprawa komfortu podróżowania,  zapewnienie płynności ruchu na drogach oraz dostarczenie kierowcom aktualnej  informacji o sytuacji na drodze, tak by bezpieczniej się przemieszczali -  powiedział Waldemar Królikowski, Z-ca Dyrektora Generalnego Dróg Krajowych i  Autostrad, pomysłodawca serwisu.
 
Twórcy Targeo.pl zapowiadają, że najbliższej przyszłości serwis drogowy GDDKiA zostanie również udostępniony w wersji mobilnej, dzięki czemu  kierowcy, posiadający jedynie telefon komórkowy z zainstalowaną bezpłatną  aplikacją mapową Targeo.mobi, będą mogli sprawdzić jakich utrudnień należy się spodziewać na trasie.
Ostatnio zmieniany czwartek, 24 styczeń 2008 14:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj