logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

AeroLogic - nowa transportowa linia lotnicza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Aviation oraz Lufthansa Cargo AG zainicjowały działalność nowego przewoźnika towarowego “AeroLogic”.

DHL Express i Lufthansa Cargo będą miały po 50% udziałów w AeroLogic – nowej transportowej linii lotniczej, mieszczącej się w Lipsku/Schkeuditz na lotnisku Lipsk/Halle. Wraz z uruchomieniem nowej transportowej linii lotniczej, dwaj partnerzy znacząco wzmocnią swoją pozycję lidera w transporcie lotniczym i segmencie przesyłek ekspresowych. 

Nowa linia rozpocznie działalność w przyszłym roku.

Podczas uroczystości otwarcia Carsten Spohr powiedział:
- Marka AeroLogic jest doskonale dostosowana do aspiracji i celów, jakie określiliśmy dla przewoźnika. Stanowi ona kulminację udanego partnerstwa istniejącego od wielu lat między DHL Express a Lufthansa Cargo. Neutralna marka symbolizuje naszą ofertę, jaką są kompetentne i konkurencyjne usługi transportowe w całej branży transportu lotniczego towarów.

Charles Graham, Dyrektor Generalny DHL Aviation, wyraził duże zadowolenie z tempa, w jakim linia została opracowana i przygotowana do uruchomienia. - Zawarcie umowy leasingu samolotu Boeing 777-200LRFs stanowi istotne wydarzenie. - powiedział Graham.
- Wybraliśmy model 777, gdyż spełnia on nasze rygorystyczne wymogi odnośnie najwyższej jakości pracy i minimalizacji wpływu na środowisko. Dostarczenie pierwszych czterech samolotów jest planowanie na rok 2009. - Umożliwi nam to stopniowe tworzenie sieci tras AeroLogic. Cztery następne transportowce zostaną dodane w 2010, a kolejne rok później. Planujemy ponadto dodać rezerwowy samolot w 2012 roku.

Obaj dyrektorzy są przekonani, że nowe przedsięwzięcie skorzysta z trwającego wzrostu w ruchu międzykontynentalnym. Na czele AeroLogic stanęło nowe kierownictwo. Doświadczonemu zespołowi przewodzą wspólni Dyrektorzy Generalni: Dr Thomas Papke (poprzednio Lufthansa Cargo) i Thomas Pusch (poprzednio DHL Express). 

Dr Thomas Papke, Dyrektor Generalny AeroLogic stwierdził: - Stworzyliśmy silny i doświadczony zespół kierowniczy, dzięki któremu będziemy mogli sprostać wyzwaniom związanym z prowadzeniem działalności lotniczego przewoźnika towarowego i osiągnąć celu, jakim jest dołączenie do pierwszej piątki przewoźników towarów w Europie.

- Rozpoczął się kolejny istotny etap przygotowań do uruchomienia lotów pierwszego transportowca AeroLogic. - powiedział Thomas Pusch, Dyrektor Generalny AeroLogic. - Zachęcamy pilotów do składania podań o pracę i przyłączanie się do naszego nowego przedsięwzięcia poprzez witrynę www.aerologic.aero. Szukamy około 200 pilotów i możemy im zaoferować bardzo atrakcyjne środowisko pracy, konkurencyjne warunki oraz możliwość latania na trasach, które oprócz głównych miast Azji, obejmują całą Amerykę Północną. Naszym atutem jest także najbardziej zaawansowany technologicznie samolot transportowy na świecie.

Spółka AeroLogic GmbH zatrudnia obecnie około 20 pracowników. Oczekuje się, że AeroLogic wygeneruje ogółem około 250 nowych miejsc pracy, z czego około 200 dla 250 personelu kabinowego. Do roku 2012 flota AeroLogic będzie obejmowała jedenaście wydzierżawionych samolotów Boeing 777-200LRF, z których dostarczenie pierwszych czterech jest planowane na początek roku 2009. Możliwości transportowe AeroLogic będą wykorzystywane głównie przez DHL Express i Lufthansa Cargo. Obaj partnerzy będą także odpowiedzialni za sprzedaż i operacje magazynowe. Działania są planowane zgodnie z wymogami obu partnerów: w dni powszednie, transportowce będą latały portów azjatyckich w sieci przesyłek ekspresowych obsługiwanej przez DHL. W weekendy będą wspierały usługi Lufthansa Cargo. Dla klientów spółek macierzystych, AeroLogic będzie oznaczało większe możliwości, większą elastyczność, poszerzoną sieć i poprawę czasu dostarczenia.


 

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 luty 2008 10:18

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy oddział Dachser w Austrii

Nowy oddział Dachser w Austrii

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej...

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej, podsumował...

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

eDelivery 2017 to już druga edycja konferencji o posprzedażowej obsłudze klienta w e-commerce. Przeznaczona jest...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj