logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Chorwacja w sieci drogowej DHL EUROPLUS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL EUROPLUS, międzynarodowa usługa drogowa DHL Express, została poszerzona o kolejne połączenie. Do dotychczasowych krajów europejskich dołączyła Chorwacja. Tym samym DHL EUROPLUS obejmuje już 30 państw. Znacząco poszerzony został też zasięg terytorialny usługi w Rosji. Oba kraje zostały objęte usługą EUROPLUS IMPORT EXPRESS, pozwalającą na wybór opcji płatności za transport (przez odbiorcę lub stronę trzecią), kontrolę odbioru przesyłek oraz całego procesu administracyjnego, który się z tym wiąże.

W ramach usługi drogowej DHL EUROPLUS przesyłki do Chorwacji docierać będą w ciągu 5 dni roboczych. Ponieważ podlegają one odprawie celnej (Chorwacja nie jest członkiem UE), dlatego DHL zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie obsługi celnej. Na przykład klienci mogą skorzystać z opcji wyboru, która strona, odbiorca czy nadawca, pokrywa koszty opłaty celnej. Tak jak jest to w przypadku wszystkich usług DHL Express, dzięki systemowi track&trace klienci mogą śledzić losy swoich przesyłek za pośrednictwem strony internetowej i DHL Contact Center.

Zmiany w ofercie dotyczą także Rosji, która podobnie jak Turcja, do sieci państw obsługiwanych w ramach DHL EUROPLUS dołączyła w październiku 2007 roku. Początkowo usługa dostępna była w rejonie St. Petersburga i Moskwy, teraz jej zasięg został poszerzony o kolejne 13 miast w zarówno europejskiej jak i azjatyckiej części Rosji: Niżny Nowogród, Samarę, Togliatti, Rostów, Krasnodar, Noworosyjsk, Jekaterinnburg, Nowosybirsk, Omsk, Tomsk, Perm, Kazan, N. Chelny.

Rozszerzenie zasięgu usługi DHL EUROPLUS jest odpowiedzią na potrzeby klientów DHL Express i wsparciem prowadzonej przez nich wymiany handlowej i biznesowej. To także kolejny krok w realizacji długofalowego planu ekspansji sieci międzynarodowych połączeń drogowych DHL Express w Europie. W 2007 roku w lutym skrócony został z 3 do 2 dni czas transportu drogowego do Niemiec, głównego partnera handlowego Polski, w maju do sieci połączeń drogowych dołączyły Bułgaria i Rumunia, w październiku Rosja i Turcja, a w grudniu - Grecja.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj