logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Euro-Trans po raz ósmy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już niebawem, we wrześniu, odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja Euro-Trans 2008 (dawny Translog). Pomysłodawcami i współorganizatorami merytorycznymi są Katedra Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Z siedmioletnią tradycją, popartą wysokim poziomem merytorycznym, Euro-Trans wpisał się w kalendarz najważniejszych konferencji z teorii transportu organizowanych przez środowiska naukowe w Polsce.

To prestiżowe dla branży spotkanie odbędzie się w dniach 17-18 września, w hotelu Sofitel w Warszawie.
Jak co roku, Konferencję swoją obecnością zaszczycą zarówno teoretycy jak i praktycy rynku usług transportowych oraz przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, dając możliwość wymiany poglądów na temat tego ważnego sektora gospodarki narodowej.

Patronat honorowy nad Konferencją Euro-Trans 2008 sprawują: Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Komisarz ds. Transportu - Pan Antonio Tajani oraz Minister Infrastruktury Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Cezary Grabarczyk.
Patronatem naukowym Konferencję objęli wspólnie: prof. zw. dr hab. inż. Władysław Włosiński - Członek Rzeczywisty PAN, Przewodniczący Wydziału IV Nauk Technicznych PAN oraz Ich Magnificencje: Rektor Szkoły Głównej Handlowej prof. zw. dr hab. Adam Budnikowski i Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. zw. dr hab. Waldemar Tarczyński.

Transport: ekonomika i biznes.
Oficjalnemu otwarciu Konferencji towarzyszyć będą wystąpienia przedstawicieli Rządu RP, Komisji Europejskiej, parlamentarzystów, władz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Szczecińskiego, po których uczestnicy przystąpią do obrad w ramach programu przygotowanego przez Komitet Naukowy w składzie: prof. zw. Bogusław Liberadzki (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), prof. zw. dr hab. inż. Hubert Bronk (Akademia Morska w Szczecinie), prof. zw. Leszek Mindur (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), prof. zw. Józef Perenc (Prorektor ds. Finansów i Rozwoju Uniwersytetu Szczecińskiego), prof. dr hab. Elżbieta Załoga (Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego), prof. zw. Franciszek Gronowski (Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego), prof. dr hab. Elżbieta Marciszewska (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), prof. dr hab. Wojciech Paprocki (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), prof. dr hab. Aleksander Panasiuk (Dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego)
Całość Konferencji pod hasłem: Transport: ekonomika i biznes została podzielona na 3 panele dyskusyjne:
1. Popyt na usługi transportowe (dzień I)
2. Podaż usług transportowych (dzień I)
3. Efektywność i zyskowność firm sektora TSL (dzień II)

Pierwsza i druga sesja będą stanowiły ekonomiczno-biznesowe ujęcie czynników mających wpływ na popyt i podaż usług związanych z transportem. Uczestnicy będą mogli wysłuchać debaty panelowej na temat kryteriów wyboru przewoźnika, zmian cen i jakości i ich wpływu na elastyczność popytu i podaży, zmian na rynku kolejowym, odpowiedzi na pytanie jak zaspokajać potrzeby komunikacyjne w segmencie usług publicznych? Poruszą również kwestie środków transportu, ich zmian ilościowych i jakościowych, omówią perspektywy związane z infrastrukturą liniową. Uwagę skupią także na zagadnieniu kosztów w sektorze TSL.

W ramach sesji trzeciej, z udziałem regulatorów rynku kolejowego, samochodowego i lotniczego omówione zostaną m.in. trendy w kształtowaniu się zyskowności i efektywności, a także regulacje UE i ich wpływ na wyniki finansowe firm sektora TSL. Podsumowaniem sesji będzie próba odpowiedzenia na pytanie czy warto inwestować w sektorze TSL?

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj