logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

20 lat truck assistance w Europie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Europe Net obchodzi w tym roku 20 rocznicę powstania.  

Sieć Europe Net NV została założona w 1988 r. Założycielami tej ogólnoeuropejskiej organizacji dedykowanej do obsługi pojazdów ciężarowych są znane w Europie firmy z branży assistance: ADAC TruckService, ACI GLOBAL, EURO 24, FALCK, SERVICE 24 Austria i SERVICE 24 Szwajcaria. Europe Net za pośrednictwem 13 regionalnych przedstawicielstw operuje na terenie 36 krajów Europy. Dzięki 19 zdecentralizowanym centrom zgłoszeniowym sieć ta zapewnia wszystkim klientom kontakt w języku ojczystym. W Polsce sieć Europe Net reprezentowana jest przez Starter TruckService. Każde z narodowych centrów połączone jest ze wspólnym systemem operacyjnym ENIA, który działając na bazie platformy internetowej pozwala na monitorowanie przebiegu zlecenia w czasie rzeczywistym przez użytkowników z różnych krajów. Międzynarodowe zarządzanie, lokalna wiedza oraz praca w trybie 24/365 pozwalają na uzyskanie najlepszego efektu w postaci szybkiej i profesjonalnej obsługi pojazdów ciężarowych na miejscu zdarzenia. Sieć Europe Net zapewnia pomoc w codziennych choć nieprzewidzianych sytuacjach takich jak: awaria pojazdu, wypadek, mandat, kara czy brak paliwa. Główną i niepowtarzalną kompetencją tej sieci jest naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia bez konieczności holowania i naprawy w warsztacie. Udana naprawa na drodze pozwala znacznie skrócić czas nieprzewidzianego i przymusowego postoju, co często przekłada się również na uniknięcie kar związanych z opóźnioną dostawą przewożonego ładunku.

Z siecią ponad 40.000 warsztatów Europe Net może wspierać i uzupełniać sieci producentów pojazdów ciężarowych oraz podzespołów. Również firmy transportowe i CFM mogą korzystać z oferowanej przez sieć pomocy na drodze. Organizacja ta nie oferuje standardowego produktu i nie zamyka się w sztywnych ramach przez co może zaoferować stałą mobilność pojazdów nie zapominając o elastyczności, która pozwala na stworzenie indywidualnego produktu "szytego na miarę”. Europe Net jest europejskim partnerem assistance dla pojazdów ciężarowych bez względu na to czy awaria dotyczy silnika, opon, agregatu chłodniczego, osi lub pozostałych elementów wyposażenia i czy ma miejsce w Finlandii, Turcji czy Polsce.

Na bazie wieloletnich doświadczeń sieci udało się stworzyć ogólnoeuropejski serwis opon. Europe Net Tyre Competence Center (EN TCC) to centrum operacyjne obsługujące wszystkie sprawy związane z awariami opon na terenie całej Europy. Dzięki porozumieniom z producentami ogumienia EN TCC może zaoferować stałe ceny opon bez względu na kraj zaistniałej awarii, co pozwala właścicielom pojazdów ciężarowych na prostą i szybką kalkulację kosztów.

Ostatnio zmieniany środa, 27 sierpień 2008 13:06

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj