logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Spółka METRO Group Logistics podpisała umowę z Raben Ukraina

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
METRO Group Logistics Ukraine, działająca na rzecz spółek wchodzących w skład Grupy METRO, podpisała w Kijowie umowę o współpracy na okres trzech lat z firmą logistyczną Raben Ukraina. Pisemne porozumienie stron zawarte zostało w efekcie przeprowadzonego przez MGL przetargu, który rozpisano w pierwszej połowie 2008 roku. Umowa przewiduje rozwój istniejącej platformy przeładunkowej w Dniepropietrowsku, zarządzanej przez Raben Ukraina, oraz otwarcie oddzielnej platformy przeładunkowej w Kijowie.

Platforma licząca 5.000 m kw. i posiadająca możliwości przeładunkowe kilku tysięcy palet dziennie, sklasyfikowana jako magazyn klasy A, jest zlokalizowana w Browarach k. Kijowa. METRO Cash & Carry będzie dodatkowo składować towary na powierzchni 9.000 m kw. w należącym do Raben Ukraina centralnym magazynie klasy A.  Współpraca pomiędzy firmami rozpoczęła się w roku 2006, wraz z założeniem platformy dystrybucyjnej dla produktów świeżych, gwarantującej kontrolowaną temperaturę od +2 do +6 stopni C podczas całego procesu magazynowania i transportu.

W 2007 roku Raben Ukraina wygrała przetarg na budowę oddzielnej platformy przeładunkowej dla METRO Cash & Carry Ukraine w Dniepropietrowsku, liczącej ponad 1.000 m kw. oraz posiadającej możliwości przeładunkowe kilkuset palet dziennie. Aktualnie ponad 50 dostawców METRO Cash & Carry przeładowuje swoje produkty korzystając z tego rozwiązania. Miesięcznie platforma obsługuje, w mniej niż 48 godzin od momentu załadunku, ponad 4.000 palet.

- Doświadczenia wyniesione ze współpracy z Raben Ukraina skłaniają nas do rozszerzenia pełnej sukcesów kooperacji. Z profesjonalnym dostawcą logistycznym możemy zapewnić zsynchronizowane, skonsolidowane i punktualne dostawy. Nacisk zostanie położony przede wszystkim na możliwie jak najlepszą dostępność stocku i zapewnienie wysokiej jakości produktów świeżych. Zoptymalizowany łańcuch chłodniczy przyczyni się do lepszego i wydajniejszego świadczenia usług dla Klientów w obecnie działających 23 sklepach METRO Cash & Carry - mówi Michał Janikowski, Dyrektor Zarządzający MGL Ukraine.   
      
Na mocy nowej umowy Raben Ukraina będzie dostarczać miesięcznie do 45.000 palet, pochodzących od ponad 500 dostawców. Działania te pomogą skonsolidować i ustandaryzować proces dostaw do wszystkich sklepów METRO Cash & Carry które mieszczą się na Ukrainie. Na platformy będą trafiały dokonywane drogą elektroniczną zamówienia, co przyczyni się do przyspieszenia tempa i jakości przetwarzania dostaw.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj