logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowa propozycja DHL Express dla branży medycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL Express (Poland) uruchomił nowy dział Medical Desk, specjalizujący się w obsłudze przesyłek wymagających transportu w ściśle określonej temperaturze. Ze względu na inne wymagania procesu transportowego tworzą go dwie sekcje: krajowa i międzynarodowa. Klienci mogą też skorzystać z szerokiej oferty opakowań specjalistycznych. Tym samym rozszerzona została oferta skierowana do firm z branży farmaceutycznej (badania kliniczne), medycznej (służba zdrowia, laboratoria, ośrodki naukowe), chemicznej i spożywczej.

Bezpieczny transport w kontrolowanej temperaturze jest niezbędny w przypadku tak wrażliwych i specjalistycznych przesyłek jak próbki medyczne (przesyłane do badań laboratoryjnych, np. krew, osocze), wyniki badań z akademickich ośrodków naukowych czy odczynniki chemiczne. Wymaga on zachowania ściśle określonych warunków i czasu transportu, które może zapewnić firma z doświadczonym zespołem specjalistów, rozwiniętą siecią logistyczną i pełnym wsparciem technologicznym.

- Transport przesyłek wrażliwych, głównie w sieci międzynarodowej, był przez nas realizowany od kilku lat. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania tego typu usługami także w obsłudze krajowej. Klienci, szczególnie z branży farmaceutycznej, coraz częściej oczekują od nas profesjonalnego wsparcia w zakresie organizacji i zarządzania kompleksowym procesem logistycznym. Uruchomiając teraz nowy, ściśle wyspecjalizowany dział odpowiadamy na te potrzeby - powiedział Robert Sulich, dyrektor ds. produktów DHL Express (Poland).

Medical Desk odpowiada za kompleksowe zarządzanie procesem transportu przesyłek wrażliwych, przesyłanych w kraju i za granicę. Wyszkolony zespół specjalistów zapewnia klientom pełne doradztwo w zakresie specyfikacji przesyłek i opakowań, które powinny być użyte. Do jego zadań należy ustalenie szczegółów realizacji zlecenia, sposobu i terminu odbioru oraz doręczenia przesyłki. Na każdym etapie proces transportowy jest ściśle monitorowany - od momentu otrzymania zlecenia, przez dostawę odpowiedniego opakowania, spakowania i doręczenia przesyłki do odbiorcy. W przypadku transportu międzynarodowego, który obejmuje 220 krajów na całym świecie (w zależności od zawartości i materiału pakującego), pod uwagę musi być brany czas tranzytu, przepisy i procedury celne obowiązujące w kraju przeznaczenia oraz warunki transportu lotniczego IATA. Konsultanci z sekcji międzynarodowej Medical Desk doradzają i udzielają klientom pełnej informacji na ten temat.   

Oferta DHL Express obejmuje transport przesyłek w suchym lodzie, w kontrolowanej temperaturze i opakowaniach specjalistycznych. W przypadku usług międzynarodowych, tak jak w ofercie standardowej, realizowane są usługi terminowe z dostawą do określonej godziny 9:00 lub 12:00 (DHL EXPRESS 9:00 i DHL EXPRESS 12:00), do końca dnia roboczego (DHL EXPRESS WORLDWIDE). Klienci mogą skorzystać także z usług dodatkowych typu dostawa w sobotę czy potwierdzenie doręczenia (POD). Tylko w przypadku przesyłek krajowych dostępna jest opcja zwrotu potwierdzonych dokumentów dołączonych do listu przewozowego (ROD).

Prace nad uruchomieniem Medical Desk rozpoczęły się w maju 2009 roku. Sekcja krajowa działa od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-17:00, natomiast międzynarodowa - od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-17:00. Z konsultantami można się połączyć przez Contact Center, tel. (042) 6 345 345, 0 801 345 345 lub emailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. (krajowa) i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. (międzynarodowa). Przez całą dobę działa Sekcja Usług Niestandardowych.

Ostatnio zmieniany wtorek, 04 sierpień 2009 11:44

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj