logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy terminal DHL Express w Wałbrzychu już doręcza przesyłki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL Express (Poland) uruchomił nowy terminal w Wałbrzychu. Nowoczesne rozwiązania i technologie oraz automatyzacja procesów sortowania przynoszą wymierne korzyści klientom z całego regionu. Otwarcie terminala to kolejny etap realizacji strategii firmy zakładającej inwestycje w rozwój krajowej sieci logistycznej. Wartość wałbrzyskiej inwestycji wyniosła ponad 2,6 mln EUR.Nowy terminal DHL Express jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Wałbrzychu. Zbudowany został w ciągu 150 dni roboczych, zgodnie z korporacyjnymi wymogami, obowiązującymi w DHL na całym świecie. Może obsługiwać do 8 tys. przesyłek na dobę, czyli aż o 350% więcej niż poprzedni obiekt. Znaczny wzrost możliwości obsługi zapewniają wdrożone rozwiązania technologiczne, m.in. liczący ponad 65 m, automatyczny sorter z wydajnością 2200 paczek na godzinę. Terminal posiada 11 bram wyposażonych w rampy hydrauliczne do obsługi samochodów ciężarowych oraz 20 bram dla samochodów dostawczych do obsługi przesyłek kurierskich paczkowych. Powierzchnia hali magazynowej to 1530 m kw. Powierzchnia biurowa zajmuje ponad 325 m kw. Otwarcie nowego obiektu przekłada się na wymierne korzyści dla klientów DHL Express. Należy do nich wydłużenie czasu obsługi przez kurierów. Dzięki zautomatyzowaniu procesu sortowania, kurierzy mogą wcześniej rozpocząć dostarczanie przesyłek i później je odbierać. Zastosowanie nowych technologii monitoringu zapewnia pełne bezpieczeństwo przesyłek. Znacznie zwiększy się także liczba przesyłek, które może obsłużyć terminal. Ma to istotne znaczenie w czasie tzw. szczytów paczkowych, np. w okresach przedświątecznych. Kurierzy DHL wyposażeni są w nowoczesne przenośne skanery Motorola HC 700, dzięki którym on-line mogą odbierać i przesyłać informacje o statusie realizacji zleceń odbioru przesyłek i aktualnym statusie przesyłek będących w doręczaniu. Informacje te widoczne są w systemie DHL Express, co pozwala na pełną kontrolę całego procesu transportowego. Klienci mogą sprawdzić status swojej przesyłki na stronie internetowej www.dhl.com.pl lub telefonicznie w Contact Center (042) 6 345 345. Na usprawnienia w obsłudze klientów oraz przyspieszenie procesu transportowego ma wpływ także dogodna lokalizacja terminala. Położony jest on w bezpośrednim sąsiedztwie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz tuż przy drodze krajowej nr 35.

- To, czego oczekują od nas klienci, to szybkość, dokładność i niezawodność. Dzięki profesjonalnemu i zaangażowanemu zespołowi pracowników i kurierów, inwestycjom w modernizację krajowej sieci logistycznej oraz kompleksowej ofercie usług możemy te oczekiwania spełnić - powiedział Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express (Poland). - Uruchomienie nowoczesnego terminala w Wałbrzychu jest kolejnym, ważnym etapem realizacji naszego planu inwestycji. Z jednej strony odpowiadamy na potrzeby biznesowe klientów z tego regionu, z drugiej zwiększamy efektywność obsługi klienta i wydajność operacyjną systemu krajowego.

W ramach realizowanej przez DHL Express strategii proekologicznej GoGreen, w wałbrzyskim terminalu zadbano o wdrożenie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie. Należą do nich segregacja odpadów, ogrzewanie gazowe oraz system odprowadzania ścieków do miejskiej kanalizacji.

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 marzec 2010 08:44

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj