logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL wystartował z Formułą 1

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL po raz kolejny został oficjalnym partnerem logistycznym Formuły 1. Pięć Boeingów 747 i 35 kontenerów dotarło na inaugurujący tegoroczny sezon Grand Prix Bahrajnu.DHL, światowy dostawca usług logistycznych, po raz kolejny został oficjalnym partnerem logistycznym Formuły 1, „najszybszego z najszybszych” wyścigów na świecie. Pierwsze zadanie już zostało wykonane. Na inaugurujące sezon Grand Prix Bahrajnu 5 Boeingów 747 dostarczyło 35 kontenerów. Teraz spakowany sprzęt zostanie przetransportowany przez DHL do Melbourne w Australii, gdzie odbędzie się kolejny wyścig F1.

- DHL ma 25 lat doświadczenia w obsłudze wyścigów i sportów motorowych. Rozumiemy specyficzne potrzeby tego rodzaju sportu - szybkość, dokładność, rzetelność i praca zespołowa są podstawą sukcesu zarówno dla DHL jak i zespołów F1 - powiedział Garry Kemp, dyrektor zarządzający DHL Express Bliski Wschód, Afryka Północna i Turcja.

Wyścigi Formuły 1 odbywają się w 19 krajach na 5 kontynentach. Transport jest zarządzany centralnie przez Formula One Management (FOM) oraz DHL, oficjalnego partnera logistycznego imprezy. Przewożone są zarówno same bolidy jak części zamienne, silniki, opony, paliwo oraz dodatkowe materiały typu: sprzęt RTV, namioty VIP, sprzęt komputerowy, laptopy, blisko 100 zestawów radiowych. Transportowane jest także całe wyposażenie strefy VIP, w tym tak przydatne serwetki papierowe czy odkurzacze do szampana. DHL pracuje dla większości zespołów F1. Na każdy wyścig przewożonych jest średnio 300 ton materiałów i sprzętu, tylko drogą powietrzną transportowanych jest 20 tys. poszczególnych elementów. Cały proces za każdym razem jest realizowany według wyznaczonego harmonogramu, tak, aby całość w ściśle określonym czasie dotarła na miejsce. W celu zapewnienia sprawnej i efektywnej obsługi powołane zostały specjalne jednostki DHL w Anglii i we Włoszech, które odpowiadają za koordynację procesu logistycznego na całym świecie, zapewniając transport drogą lądową, morską i powietrzną. W tym zakresie ściśle współpracują z Formula One Management (FOM). Powołany został również dedykowany zespół DHL „Extra Services Team”, którego zadaniem jest realizacja zleceń specjalnych zespołów, organizatorów i sponsorów. Zapewnia on 24-godzinny serwis ekspresowych usług lotniczych - dedykowany kurier (courier on board). W razie potrzeby ważna przesyłka dociera helikopterem. Dodatkowo DHL odpowiada za organizację i dostawy last minute. Utworzone DHL Logistics center zapewnia serwis round-the-clock dla pilnych przesyłek, odprawę celną oraz transport towarów niebezpiecznych i w temperaturze kontrolowanej.

- Od startu do mety, zespół DHL działa przez cały czas. Nawet podczas wyścigu inżynierowie pracują nad kolejnymi usprawnieniami, a wtedy części muszą być dostępne w każdej chwili. Na torze najważniejszy jest czas. Dlatego kluczem do sukcesu największego i najszybszego sportowego wydarzenia jest współpraca z zaufanym partnerem logistycznym, który może połączyć szybkość i niezawodność z elastycznym podejściem. To ogromna odpowiedzialność, dlatego jesteśmy dumni, że jako DHL zostaliśmy oficjalnym dostawcą logistycznym F1 - podsumowuje Kemp.
Ostatnio zmieniany czwartek, 18 marzec 2010 10:37

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj