logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Express Import System - nowa usługa importowa TNT

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TNT Express wprowadza nowoczesną aplikację internetową do zarządzania przesyłkami importowymi.

Międzynarodowa firma kurierska TNT Express wprowadziła nowe narzędzie o nazwie Express Import System. Dzięki niemu, klienci mogą sprawować całkowitą kontrolę nad przesyłkami importowymi. System jest aplikacją internetową i nie wymaga instalacji oprogramowania na komputerze. Pozwala on firmom zarządzać importem towarów ze 170 krajów na świecie. Nowe narzędzie pozwoli klientom ustalać szczegóły odbioru ze swoimi zagranicznymi partnerami, zlecać podjęcie przesyłek, dobierać optymalne rozwiązanie serwisowe i kosztowe oraz płacić za transport w swojej walucie oraz według stawek z wynegocjowanego lokalnie cennika TNT. Nowy system rozszerza zakres obecnej usługi importowej, ponadto jest dostępny dla wszystkich klientów bez względu na rodzaj i zasięg prowadzonej przez nich działalności, a także towaru, jaki zamawiają. Aplikacja posiada opcję sprawdzenia wyceny przed potwierdzeniem zlecenia w systemie. Oznacza to, że klienci mogą sami decydować, kiedy ma przyjechać ich przesyłka wybierając optymalne serwisowo i kosztowo rozwiązanie z szerokiej palety usług TNT. System TNT Express Import jest bardzo przyjazny dla użytkowników i wysoce zautomatyzowany. Klienci, którzy chcą importować towary, wprowadzają zlecenia online i w tym samym narzędziu dokonują niezbędnych ustaleń ze swoimi zagranicznymi partnerami. System eliminuje pośrednictwo w kontakcie pomiędzy nadawcą a zlecającym odbiór. Po ustaleniu parametrów przesyłki nadawca otrzymuje komplet dokumentów przewozowych, a kurier TNT odbiera przesyłkę o określonej w zleceniu godzinie. Usługa realizowana jest w systemie od drzwi do drzwi, włączając odprawę celną towaru. W celu przyspieszenia wymiany informacji pomiędzy odbiorcami a nadawcami przesyłek importowych, system Express Import jest wyposażony w następujące funkcje: książkę adresową, funkcję powtórzenia zlecenia oraz przegląd wszystkich zleceń i sprawdzenie ich statusu. Klienci w Polsce mogą korzystać z polskiej wersji językowej narzędzia.

- W TNT nieustannie dążymy do tego, aby korzystanie z naszych rozwiązań, w tym usług importowych, było dla klientów jak najbardziej proste i przyjazne - mówi Rafał Dziura, dyrektor sprzedaży i marketingu, TNT Express. - Nasz nowy system oferuje większą kontrolę, szybkość i automatyzację dla klientów w każdym miejscu na świecie. Użytkownicy mogą wejść do systemu Express Import poprzez specjalną platformę internetową myTNT, która działa bezpośrednio z naszej strony internetowej www.tnt.com.pl. Aby korzystać z tego systemu wystarczy jedynie dostęp do Internetu oraz adres email, za pośrednictwem których klienci łączą się z systemem i uzupełniają zlecenia. Kurier TNT w jednym z ponad 170 krajów odbierze przesyłkę z chwilą, gdy system zatwierdzi informacje zawarte w zleceniu, a odbiorca dokona jego akceptacji. Import towarów nigdy nie był łatwiejszy - dodaje.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 maj 2010 11:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

Na początku kwietnia br., FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych i...

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj