logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowa usługa specjalistyczna w ofercie TNT Express

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma TNT Express wprowadziła kolejne rozwiązanie z zakresu zimnego łańcucha dostaw (Cold Chain Transport). Jest ono przeznaczone dla przesyłek szczególnie wrażliwych na zmianę temperatury. Dzięki zastosowaniu specjalnych opakowań i urządzeń do pomiaru temperatury przewożone produkty i substancje nie zmieniają swego składu chemicznego pod wpływem wahań temperatury w czasie transportu.

Do przewozu substancji wrażliwych TNT proponuje klientom kompleksowe rozwiązanie określane jako Cold Chain Transport. Klient otrzymuje specjalistyczne opakowanie, transport przesyłki wraz z jej 24 - godzinnym monitoringiem, a także pomiar temperatury w opakowaniu na całej trasie transportu. Cold Chain Transport zapewnia ekspresowy przewóz m.in. próbek klinicznych, organów do transplantacji, płynów ustrojowych, a także produktów spożywczych, chemicznych i towarów wrażliwych na zmianę temperatury. Oprócz szybkości priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa transportowanym substancjom - TNT umożliwia ich przewóz w kontrolowanych temperaturach.

Na usługę Cold Chain Transport składa się doświadczenie specjalistów z działu Medical Coordination Centre oraz Działu Usług Specjalnych TNT. Korzyścią oferowaną klientom jest elastyczność oferowanych opcji serwisowych, dostęp do szerokiej siatki połączeń lotniczych i drogowych TNT, oferta specjalistycznych opakowań oraz pomiar temperatury przesyłki podczas transportu.

Istotnym elementem Cold Chain Transport są opakowania, spełniające wymogi IATA (Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych). Ich konstrukcja uzależniona jest od zawartości - np. w przypadku substancji wymagających transportu w stanie głębokiego zamrożenia stosuje się opakowanie Medpak FROZEN, a w przypadku przesyłek wymagających kontrolowanej temperatury - opakowanie Medpak THERMO. Zewnętrzna warstwa tych opakowań wykonana jest ze styropianu, zaś wewnątrz znajduje się wkład chłodzący (stosowany w przewozie materiałów wymagających utrzymywania niskich temperatur) lub tzw. „suchy lód” (dwutlenek węgla w postaci stałej – stosowany w przypadku substancji, które muszą być zamrożone podczas transportu). Na wyposażeniu znajduje się ponadto plastikowa torebka na próbki oraz saszetki, które zgodnie z instrukcją IATA spełniają rolę pochłaniacza. Całość umieszczona jest w tekturowym, termoizolacyjnym opakowaniu w barwach TNT, ze specjalnymi, już nadrukowanymi oznakowaniami.

W przypadku próbek szczególnie wrażliwych na zmianę temperatury zaleca się dokonywanie jej pomiaru podczas transportu. W tym celu TNT oferuje Datalogger. Jest to niewielkie urządzenie, które może mierzyć temperaturę w przedziale od -70 do +80 stopni Celsjusza. Ma wbudowaną pamięć o pojemności 16 KB i pracuje w oparciu o oprogramowanie MicroLab Lite for Windows 2000/XP/Vista. Datalogger zostaje odpowiednio zaprogramowany na rejestrację temperatury podczas transportu z wybraną przez klienta częstotliwością. Po realizacji usługi urządzenie to wraca do TNT, gdzie następuje odczyt temperatury, który następnie trafia do klienta z zaznaczeniem godziny odbioru i doręczenia przesyłki.

TNT odbiera przesyłki bezpośrednio od nadawców w dniu i miejscu wskazanym przez klienta. Kurierzy TNT, podobnie jak personel Medical Coordination Centre, są profesjonalnie przeszkoleni: służą pomocą przy sprawdzeniu dokumentacji oraz pakowaniu. Dane towaru zostają natychmiast wprowadzone do systemu komputerowego, dzięki czemu przesyłka jest monitorowana już od momentu odbioru przez kuriera aż do doręczenia.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj