logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe rozwiązania Shell dla operatorów flot

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Blisko 10% redukcji kosztów paliwa i lepszą kontrolę nad emisją CO2 może przynieść inwestycja w Shell FuelSave Partner - innowacyjny system zarządzania paliwem, które pojawiło się na polskim rynku.

System Shell FuelSave Partner automatycznie integruje informacje zawarte na kartach paliwowych euroShell z technologią zainstalowaną w pojeździe i centralną bazą danych. Z jednej strony umożliwia redukcję kosztów paliwa, wskazując na możliwości udoskonaleń w zakresie osiągów pojazdów oraz przyczyniając się tym samym do poprawy stylu jazdy kierowców. Z drugiej - zapewnia automatyczne obliczanie powiązanej ze zużyciem paliwa emisji CO2 na tonokilometr. Jak wskazują eksperci Shell, nowy system, eliminując konieczność ręcznego wprowadzania danych, umożliwia w przejrzysty sposób dostarczanie operatorom flot wielowymiarowej wiedzy na temat możliwości udoskonaleń w zakresie wydajności floty.

- Mamy świadomość, na jak niskich marżach pracują nasi klienci, dlatego stale poszukujemy sposobów, aby pomóc im w zarządzaniu kosztami paliwa - mówi Paulina Gołdzińska z Shell Polska. - Nasze rozwiązanie pozwala na osiągnięcie do 10% oszczędności w tym zakresie, umożliwiając jednocześnie efektywny monitoring powiązanej ze zużyciem paliwa emisji CO2. A ten aspekt zapewne docenią zarządzający flotą, będący pod presją obniżania oddziaływania firm transportowych na środowisko .

Shell FuelSave Partner dostępny jest w formie subskrypcji, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów „z góry”. Instalacja systemu trwa krótko, a menedżerowie floty uzyskują niemal natychmiast dostęp do szczegółowych danych i wskazówek w zakresie obniżenia kosztów paliwa i emisji CO2.

- U podstaw projektu Shell FuelSave Partner leży partnerska współpraca technologiczna pomiędzy naszymi pracownikami a IBM, Airbiquity i Continental Automotive w zakresie rozwoju i badań nad technologiami telematycznymi - mówi Peter Adams z Shell Global Solutions. - Technologie te przeszły fazę testów we współpracy z obecnymi klientami. Wprowadzone udoskonalenia pozwalają na zapewnienie klientom wymiernych korzyści. Na przykład oprócz pomocy w zakresie obniżania kosztów paliwa i redukcji powiązanych ze zużyciem paliwa emisji CO2, Shell FuelSave Partner dostarcza również dokładne dane pozwalające zapobiegać nadużyciom.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 czerwiec 2010 09:58

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj