logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe rozwiązania Shell dla operatorów flot

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Blisko 10% redukcji kosztów paliwa i lepszą kontrolę nad emisją CO2 może przynieść inwestycja w Shell FuelSave Partner - innowacyjny system zarządzania paliwem, które pojawiło się na polskim rynku.

System Shell FuelSave Partner automatycznie integruje informacje zawarte na kartach paliwowych euroShell z technologią zainstalowaną w pojeździe i centralną bazą danych. Z jednej strony umożliwia redukcję kosztów paliwa, wskazując na możliwości udoskonaleń w zakresie osiągów pojazdów oraz przyczyniając się tym samym do poprawy stylu jazdy kierowców. Z drugiej - zapewnia automatyczne obliczanie powiązanej ze zużyciem paliwa emisji CO2 na tonokilometr. Jak wskazują eksperci Shell, nowy system, eliminując konieczność ręcznego wprowadzania danych, umożliwia w przejrzysty sposób dostarczanie operatorom flot wielowymiarowej wiedzy na temat możliwości udoskonaleń w zakresie wydajności floty.

- Mamy świadomość, na jak niskich marżach pracują nasi klienci, dlatego stale poszukujemy sposobów, aby pomóc im w zarządzaniu kosztami paliwa - mówi Paulina Gołdzińska z Shell Polska. - Nasze rozwiązanie pozwala na osiągnięcie do 10% oszczędności w tym zakresie, umożliwiając jednocześnie efektywny monitoring powiązanej ze zużyciem paliwa emisji CO2. A ten aspekt zapewne docenią zarządzający flotą, będący pod presją obniżania oddziaływania firm transportowych na środowisko .

Shell FuelSave Partner dostępny jest w formie subskrypcji, bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów „z góry”. Instalacja systemu trwa krótko, a menedżerowie floty uzyskują niemal natychmiast dostęp do szczegółowych danych i wskazówek w zakresie obniżenia kosztów paliwa i emisji CO2.

- U podstaw projektu Shell FuelSave Partner leży partnerska współpraca technologiczna pomiędzy naszymi pracownikami a IBM, Airbiquity i Continental Automotive w zakresie rozwoju i badań nad technologiami telematycznymi - mówi Peter Adams z Shell Global Solutions. - Technologie te przeszły fazę testów we współpracy z obecnymi klientami. Wprowadzone udoskonalenia pozwalają na zapewnienie klientom wymiernych korzyści. Na przykład oprócz pomocy w zakresie obniżania kosztów paliwa i redukcji powiązanych ze zużyciem paliwa emisji CO2, Shell FuelSave Partner dostarcza również dokładne dane pozwalające zapobiegać nadużyciom.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 28 czerwiec 2010 09:58

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowy oddział Dachser w Austrii

Nowy oddział Dachser w Austrii

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, buduje nowy oddział w miejscowości Stans położonej...

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics podsumowuje roczną działalność oddziału w Będzinie

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej, podsumował...

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

Druga edycja konferencji eDelivery już wkrótce!

eDelivery 2017 to już druga edycja konferencji o posprzedażowej obsłudze klienta w e-commerce. Przeznaczona jest...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj