logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Integracja branży transportowej - Transport Week 2011

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 1-3 marca 2011 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się wydarzenie Transport Week 2011. Głównym tematem imprezy będzie: "Integracja a konkurencja w sektorze transportu: Region Bałtyku oraz Europy Centralnej i Wschodniej". Na wydarzenie to składają się trzy konferencje: Baltic Ro-Ro and Ferry Conference, Baltic Container Conference oraz Railport Conference.

 

Tematyka poruszana na Transport Week 2011 skupi się m. in. wokół następujących zagadnień:
- Zmiany w strukturze i kierunkach wymiany handlowej (wpływ Chin i Rosji).
- Nowe korytarze na mapie Europy - wpływ na sektor transportowy. Czy kryzys coś zmienił?
- Europa Centralna - kierunki obsługi towarowej - przez Bałtyk, Morze Północne, Morze Czarne czy Adriatyk?
- Integracja transportu morskiego i lądowego - przewoźnicy intermodalni, operatorzy portów, linie żeglugowe - kto kogo przejmuje?
- Ro-Ro, Lo-Lo czy transport drogowy w kierunkach Bałtyk - Wielka Brytania, Bałtyk - Hiszpania i Portugalia.

5. edycja międzynarodowej konferencji Baltic Ro-Ro & Ferry Conference jest wydarzeniem skierowanym do firm i organizacji reprezentujących branżę morską, przewoźników promowych i Ro-Ro. Co roku konferencję odwiedza ponad 80 osób decyzyjnych z Regionu Morza Bałtyckiego, specjalizujących się w branży morskiej.

Międzynarodowa konferencja Baltic Container Conference, rokrocznie gromadzi ponad 100 kluczowych reprezentantów z sektora transportu morskiego. Wysoki poziom merytoryczny konferencji oraz jej niezapomniana atmosfera, sprzyjająca wymianie wzajemnych doświadczeń oraz zawieraniu nowych wartościowych znajomości - to największe atuty 5. edycji międzynarodowej konferencji Baltic Container Conference.

4. edycja międzynarodowej konferencji RailPort jest wydarzeniem skierowanym do firm i organizacji reprezentujących branżę kolejową oraz transport kombinowany. Co roku konferencję odwiedza ponad 80 osób decyzyjnych z całej Europy specjalizujących się w kolejowym sektorze transportu.

W Transport Week 2011, zapewne weźmie udział około 500 przedstawicieli sektora transportu z krajów Regionu Morza Bałtyckiego i całej Europy. Impreza ta to nie tylko bogate źródło wiedzy na temat rynku transportowego w Polsce i Europie, ale również doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i integracji reprezentantów różnych sektorów branży transportowej. To także bezpłatne panele, targi oraz Gala Dinner, która odbędzie się 2 marca, po zakończeniu drugiego dnia konferencji.

Wydarzenie Transport Week 2011 zostało objęte m. in. Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, Mieczysława Struka, Ministerstwa Infrastruktury, Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, Organizacji Portów Bałtyckich (BPO) oraz Europejskiej Organizacji Portów Morskich (ESPO).

Więcej informacji jest dostępnych w agendzie konferencji.

Ostatnio zmieniany środa, 01 grudzień 2010 14:39

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj