logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Volvo Ocean Race 2011-12

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL dostarczy globalne rozwiązania logistyczne dla jednej z najbardziej prestiżowych imprez żeglarskich na świecie Volvo Ocean Race 2011-12.- Volvo Ocean Race jest przedsięwzięciem globalnym, dlatego cieszymy się z możliwości wspierania naszym doświadczeniem i know-how w zakresie transportu i logistyki jednej z najbardziej wymagających międzynarodowych imprez sportowych.  Po raz kolejny udowodnimy, że potrafimy zrealizować kompleksowy globalny projekt ściśle według harmonogramu i w trudnych warunkach - powiedział Thomas George, prezes DHL Freight. - Żegluga na pełnym morzu wymaga umiejętności i cech takich, jak praca zespołowa, pasja, szybkość, wykorzystanie najnowszych technologii i duch walki. Takimi samymi wartościami kierujemy się w DHL - dodał Thomas George.

DHL przygotuje szczegółowy plan obsługi logistycznej zbliżającego się wydarzenia. Zgodnie z jego założeniami, firma zapewni organizatorom imprezy i zawodnikom pełen zakres usług spedycyjnych i logistycznych. Usługi obejmą fracht sprzętu w opcji „z portu do portu” drogą lotniczą, morską i lądową. Jako oficjalny partner logistyczny Volvo Ocean Race, DHL odpowiadać będzie za kompleksowe zarządzanie procesem logistycznym począwszy od odbioru sprzętu i ekwipunku poszczególnych ekip z różnych lokalizacji aż po terminową dostawę kontenerów do wyznaczonych punktów docelowych. Oprócz przewozów lotniczych, morskich i drogowych DHL zagwarantuje także możliwość stałego monitorowania statusu przesyłek oraz usługi związane z odprawą celną i magazynowaniem ładunków. DHL będzie również odpowiedzialny za przesyłki ekspresowe w ramach imprezy.

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że firma DHL została naszym oficjalnym partnerem logistycznym - powiedział Knut Frostad, szef regat Volvo Ocean Race. - Wyścig potrzebuje solidnego partnera, dlatego cieszymy się ze współpracy z DHL przy realizacji tak dużego wyzwania i to zarówno w skali sportowej, jak i logistycznej, jakim będzie Volvo Ocean Race.

Regaty rozpoczną się w hiszpańskim porcie Alicante jesienią 2011 roku, a zakończą latem roku 2012 w irlandzkim Galway. W ciągu dziewięciu miesięcy rywalizacji załogi przepłyną ponad 39000 mil morskich po najtrudniejszych akwenach świata, m.in. w okolicach Cape Town, Abu Dhabi, Sanya (Chiny), Auckland, wokół Przylądka Horn do Itajai (Brazylia), Miami, Lizbony i Lorient (Francja). Pierwsze takie regaty odbyły się w latach 1973-74. Przyszłoroczny wyścig będzie jedenastą edycją tej imprezy.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj