logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Volvo Ocean Race 2011-12

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL dostarczy globalne rozwiązania logistyczne dla jednej z najbardziej prestiżowych imprez żeglarskich na świecie Volvo Ocean Race 2011-12.- Volvo Ocean Race jest przedsięwzięciem globalnym, dlatego cieszymy się z możliwości wspierania naszym doświadczeniem i know-how w zakresie transportu i logistyki jednej z najbardziej wymagających międzynarodowych imprez sportowych.  Po raz kolejny udowodnimy, że potrafimy zrealizować kompleksowy globalny projekt ściśle według harmonogramu i w trudnych warunkach - powiedział Thomas George, prezes DHL Freight. - Żegluga na pełnym morzu wymaga umiejętności i cech takich, jak praca zespołowa, pasja, szybkość, wykorzystanie najnowszych technologii i duch walki. Takimi samymi wartościami kierujemy się w DHL - dodał Thomas George.

DHL przygotuje szczegółowy plan obsługi logistycznej zbliżającego się wydarzenia. Zgodnie z jego założeniami, firma zapewni organizatorom imprezy i zawodnikom pełen zakres usług spedycyjnych i logistycznych. Usługi obejmą fracht sprzętu w opcji „z portu do portu” drogą lotniczą, morską i lądową. Jako oficjalny partner logistyczny Volvo Ocean Race, DHL odpowiadać będzie za kompleksowe zarządzanie procesem logistycznym począwszy od odbioru sprzętu i ekwipunku poszczególnych ekip z różnych lokalizacji aż po terminową dostawę kontenerów do wyznaczonych punktów docelowych. Oprócz przewozów lotniczych, morskich i drogowych DHL zagwarantuje także możliwość stałego monitorowania statusu przesyłek oraz usługi związane z odprawą celną i magazynowaniem ładunków. DHL będzie również odpowiedzialny za przesyłki ekspresowe w ramach imprezy.

- Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że firma DHL została naszym oficjalnym partnerem logistycznym - powiedział Knut Frostad, szef regat Volvo Ocean Race. - Wyścig potrzebuje solidnego partnera, dlatego cieszymy się ze współpracy z DHL przy realizacji tak dużego wyzwania i to zarówno w skali sportowej, jak i logistycznej, jakim będzie Volvo Ocean Race.

Regaty rozpoczną się w hiszpańskim porcie Alicante jesienią 2011 roku, a zakończą latem roku 2012 w irlandzkim Galway. W ciągu dziewięciu miesięcy rywalizacji załogi przepłyną ponad 39000 mil morskich po najtrudniejszych akwenach świata, m.in. w okolicach Cape Town, Abu Dhabi, Sanya (Chiny), Auckland, wokół Przylądka Horn do Itajai (Brazylia), Miami, Lizbony i Lorient (Francja). Pierwsze takie regaty odbyły się w latach 1973-74. Przyszłoroczny wyścig będzie jedenastą edycją tej imprezy.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj