logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Raben Ukraine wygrywa przetarg organizowany przez Electrolux

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Spółka Raben Ukraine podpisała trzyletni kontrakt z firmą Electrolux, otwierając tym samym na szeroką skalę nowy segment obsługi urządzeń gospodarstwa domowego na Ukrainie. W ramach projektu, na terenie centrum dystrybucyjnego w Browarach koło Kijowa, Raben Ukraine oferuje pełen zakres usług magazynowych - w tym odprawę celną i dystrybucję produktów Electrolux na terenie całej Ukrainy.Firma Raben Ukraine posiada 8 oddziałów, mieszczących się w: Kijowie, Lwowie, Odessie, Charkowie, Doniecku, Dniepropietrowsku, Zaporożu i Chmielnickim. Kijowski oddział Raben Ukraine mieści się w pobliżu Browarów (Brovary). Powierzchnia centrum dystrybucyjnego wynosi ponad 45000 m kw. Wspomniane centrum oferuje takie usługi, jak: magazynowanie, profesjonalny cross-dock oraz składowanie w kontrolowanej temperaturze, z możliwością utrzymania różnych zakresów temperatur od +2°C do +6°C lub wyższych.

- Firma Raben Ukraine każdego miesiąca będzie udostępniać kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej paru dostawcom firmy Elextrolux. Maksymalna dedykowana powierzchnia magazynowa może wzrosnąć do ok. 10000 m kw. Uporządkuje to i skonsoliduje proces dostawy towarów do firmowych punktów sprzedaży, zlokalizowanych na terenie całej Ukrainy, zapewniając terminowość przesyłek oraz jakość na najwyższym poziomie. Statusy przesyłek będą dostarczane drogą elektroniczną przez Internet, co znacznie uprości i przyspieszy przetwarzanie zamówień. Firmy są także w trakcie rozwijania wspólnego systemu kontroli przepływu towarów od producenta do klienta finalnego, z możliwością kontroli towarów na każdym etapie - powiedział Ruslan Perverziev, dyrektor logistyki Raben Ukraine.

Umowa zakłada kompleksowy łańcuch dostaw dla niemal wszystkich produktów Grupy Electrolux, w tym produktów Electrolux, Zanussi i AEG-Electrolux. Przechowywanie małego AGD odbywa się w systemie blokowym, co wymusza znaczące modyfikacje systemu zarządzania magazynem (WMS), polegające na wprowadzeniu nowych funkcjonalności, np. przygotowywanie wszystkich zamówień na dany produkt (SKU) jednocześnie, zamiast przygotowywania wszystkich SKU dla jednej przesyłki.

- Pracownicy magazynowi przeszli miesięczne szkolenie w fabryce Electrolux. Zoptymalizowaliśmy procesy magazynowe i koszty związane z zasobami ludzkimi. W moskiewskim magazynie produktów Electrolux, liczba osób zaangażowanych w podobny proces wynosi 15, w innych krajach europejskich 6, podczas gdy w naszej firmie są to maksymalnie 4 osoby - twierdzi Oleg Zakrevsky, kierownik magazynu Raben Ukraine. - Nasi specjaliści od logistyki magazynowej dokładają wszelkich starań, aby zapewnić efektywną współpracę z firmą Electrolux.

 


Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

W góry, na Mazury i nad morze z PKP Intercity

W góry, na Mazury i nad morze z PKP Intercity

Od 23 czerwca 2017 roku ruszyła wakacyjna oferta PKP Intercity. W okresie letnim przewoźnik uruchamia...

PKP CARGO na rzecz bezpieczeństwa na kolei

PKP CARGO na rzecz bezpieczeństwa na kolei

PKP CARGO wzięło udział w ćwiczeniach służb ratowniczych na kolei. Spółka chce w ten sposób...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj