logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Przesyłka dla życia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przed rokiem firma kurierska TNT Express wprowadziła specjalistyczną usługę Cold Chain Transport. Dziś do instytucji, korzystających z tego serwisu, należy Bank Zastawek Serca Centrum Zdrowia Dziecka. Aranżuje on nawet pięć transportów zastawek serca miesięcznie - w Polsce i za granicą.- Czy wyobrażam sobie współczesną transplantologię bez takiej usługi jak Cold Chain Transport? Obecnie już raczej nie. Dostarczanie tkanek do przeszczepów tradycyjną drogą transportu - specjalizowanym samochodem dostawczym - po pierwsze trwałoby zbyt długo, po drugie podniosłoby znacznie koszty transplantacji, które i tak są bardzo wysokie - mówi Maciej Fedorowicz, kierownik Banku Zastawek Serca Centrum Zdrowia Dziecka. - Z kolei standardowe usługi transportu lotniczego nie gwarantują odpowiednich warunków do przewozu tkanki ludzkiej.

Cold Chain Transport to rozwiązanie z zakresu zimnego łańcucha dostaw, przeznaczone dla przesyłek szczególnie wrażliwych na zmianę temperatury. Dzięki wykorzystaniu szerokiej sieci połączeń lotniczych i drogowych TNT Express, obejmującej 200 państw, a także zastosowaniu specjalnych opakowań Medpak Thermo i urządzeń do pomiaru temperatury, przewożone substancje nie zmieniają składu chemicznego pod wpływem wahań temperatury. Usługa zapewnia ekspresowy przewóz m.in. próbek klinicznych, organów do transplantacji, płynów ustrojowych, substancji chemicznych.

- Przechowujemy w naszych laboratoriach - w ciekłym azocie, w temperaturze minus 170 stopni Celsjusza - zastawki serca, które służą do przeszczepów także w innych ośrodkach - mówi Maciej Fedorowicz. - Jeżeli zgłasza się do nas placówka potrzebująca zastawki, wówczas trzeba ją przetransportować na miejsce operacji wszczepienia. Dzięki współpracy z TNT Express dostarczenie tkanki ludzkiej może odbywać się w warunkach bezpiecznych, gwarantujących przechowanie jej we właściwej temperaturze.

- Medpak Thermo gwarantuje utrzymanie stałej temperatury przez 72 lub 96 godzin, w zależności od rodzaju wybranego opakowania - mówi Monika Uchnast, kierownik Zespołu Obsługi Klienta Medical Center, TNT Express. - Na jakość usługi Cold Chain Transport składa się doświadczenie specjalistów z działu Medical Center oraz elastyczność oferowanych opcji serwisowych. Z usługi tej korzystają najbardziej wymagające instytucje, takie jak właśnie Centrum Zdrowia Dziecka; a także firmy farmaceutyczne, dla których transportujemy leki i substancje do produkcji leków, wymagające ścisłej kontroli temperatury.

Specjalnie przeszkolony personel TNT koordynuje transport przesyłek i przez całą dobę doradza w zakresie wyboru właściwego opakowania i opcji serwisowych: standardowej lub specjalistycznej. Pierwsza z nich gwarantuje realizację usługi za pośrednictwem zintegrowanej sieci lotniczej i drogowej TNT Express. Dzięki silnie rozwiniętej strukturze połączeń realizowanych przez firmową flotę przesyłka dotrze do odbiorcy przed upływem 48 godzin. Druga opcja oferuje każdorazowe dostosowanie usługi do indywidualnych potrzeb klienta, przez całą dobę i w każdym miejscu na świecie. To usługa przeznaczona dla niezwykle ważnych i pilnych przesyłek, które muszą dotrzeć do odbiorcy przed upływem 24 godzin. Opcja ta umożliwia m.in. realizację usługi przez dedykowanego kuriera.

Ostatnio zmieniany piątek, 10 czerwiec 2011 09:32

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast podpisał umowę najmu 10 000 m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań...

MAN wozi świąteczną atmosferę

MAN wozi świąteczną atmosferę

 Czerwony ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440 BLS 4x2 EfficientLine2 z kolorową naczepą przemierza w styczniu...

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

Amerykański inwestor Exeter Property Group zawarł finalną umowę kupna centrum magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park w...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj