logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe rozwiązanie DHL dla High Tech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL Express wprowadza w Europie nowe rozwiązanie logistyczne DHL COLLECT&RETURN. Przygotowane specjalnie dla sektora nowych technologii, zapewnia pełną widoczność przepływów transportowych między wieloma etapami procesu w ramach jednej, dedykowanej platformy eCom.Przy kupnie towarów o wysokiej wartości, takich jak smartfony i laptopy, lub specjalistycznych, jak profesjonalne drukarki czy urządzenia pomiarowe, istotnym czynnikiem branym pod uwagę przez klientów jest sprawna i efektywna obsługa posprzedażowa. Jest ona niezbędna na przykład przy naprawach zakupionego sprzętu. Do scentralizowanych punktów napraw, położonych w określonych państwach, trafia sprzęt kupowany przez klientów z całej Europy. Po naprawie, jest do nich odsyłany. Wyzwaniem dla firmy staje się sprawna koordynacja całego procesu. Odpowiedzią DHL Express na to zapotrzebowanie jest dedykowane rozwiązanie logistyczne DHL COLLECT&RETURN.

DHL COLLECT&RETURN zarządza całym cyklem transportowym, począwszy od odbioru uszkodzonych lub wadliwych towarów, przez transport (międzynarodowy w zależności od lokalizacji) do wskazanego miejsca naprawy po ich zwrot do końcowego konsumenta. Integralną częścią tego rozwiązania są specjalistyczne opakowania wielokrotnego użytku, przeznaczone do transportu laptopów i mniejszych podręcznych przedmiotów, takich jak urządzenia GPS. Rozwiązanie opiera się na internetowej aplikacji przygotowanej przez specjalistów DHL - Express Logistics Platform (ELP). Jest ona udostępniania wszystkim uczestnikom procesu. Konsultanci call center, dzięki dostępowi do ELP, mogą uzgodnić warunki zamówienia kuriera i odbioru reklamowanego sprzętu. Pracownicy punktu napraw mogą zaplanować przepływ towaru. Pracownicy DHL Express, mając dostęp do zarządzania procesem obsługi kurierskiej, przygotowują dokumentację niezbędną do zwrotu naprawionego sprzętu do klienta końcowego. Towary można śledzić na wszystkich etapach procesu za pomocą numeru RMA, nadawanego w momencie zamawiania kuriera. W przypadku zmiany adresu centrum napraw lub weryfikacji typu przesyłanego urządzania, istnieje możliwość weryfikacji zlecenia z poziomu platformy ELP przez zlecającego. Przygotowanie rozwiązania DHL COLLECT&RETURN aktywnie wspierali liderzy z branży nowych technologii. Dla firm z tego sektora szczególnie istotne było znalezienie rozwiązania, które pozwoliłoby na skrócenie czasu oczekiwania klientów w całej Europie na naprawę i serwis.

- Panasonic zawsze dokłada starań, aby oferować swoim klientom najlepszy serwis. Dzięki DHL COLLECT&RETURN możemy zapewnić naszym europejskim klientom krótki czas oczekiwania na naprawę i obsługę na światowym poziomie w ramach uzgodnionego serwisu. Dzięki zaufanemu ekspertowi logistycznemu, jakim jest DHL, możemy być pewni, że sprzęt naszych klientów trafi do nas bezpiecznie i co najważniejsze, na czas - powiedział Gerhard Haeberlein, Director Customer Support and Service w Panasonic Computer Products Europe.

- DHL COLLECT&RETURN to rozwiązanie dla zaawansowanych technologicznie firm z sektora nowych technologii, które zapewniają swoim klientom obsługę posprzedażową o zasięgu europejskim. Różne opcje czasu tranzytu zapewniają jeszcze większą elastyczność, a przyjazna dla użytkownika platforma przejrzysty i spójny proces śledzenia przesyłki. Klienci cenią naszą umiejętność łączenia w całość wielu elementów łańcucha dostaw, zlokalizowanych w wielu miejscach w różnych krajach - powiedział John Pearson, prezes DHL Express Europe.

Obecnie DHL COLLECT&RETURN jest dostępne w 12 krajach europejskich (Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Holandia, Belgia, Luksemburg, Czechy, Węgry, Szwecja, Finlandia, Włochy). Do końca 2011 roku planowane jest rozszerzenie zasięgu rozwiązania o kolejne kraje, w tym Polskę.

Ostatnio zmieniany piątek, 24 czerwiec 2011 12:05

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast podpisał umowę najmu 10 000 m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań...

MAN wozi świąteczną atmosferę

MAN wozi świąteczną atmosferę

 Czerwony ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440 BLS 4x2 EfficientLine2 z kolorową naczepą przemierza w styczniu...

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

Amerykański inwestor Exeter Property Group zawarł finalną umowę kupna centrum magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park w...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj