logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL obsłuży logistycznie zawody WorldSkills 2013

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL jest oficjalnym partnerem logistycznym WorldSkills Leipzig 2013. W ciągu sześciu dni imprezy DHL Trade Fairs & Events - jednostka biznesowa DHL Freight - zapewni transport maszyn i materiałów z 51 państw i regionów na tereny wystawowe w Lipsku.

Organizatorzy zawodów WorldSkills 2013, które odbędą się w dniach od 2-7 lipca bieżącego roku w Lipsku, spodziewają się ponad 200 000 gości z Niemiec i z zagranicy. Dla młodych osób w wieku do 22 roku życia wydarzenie to jest ciekawą platformą, dzięki której mogą poznać różne profesje, rzemiosła, usługi i sektory przemysłu, a także mogą nawiązać nowe kontakty z różnymi firmami.    W czasie tej największej na świecie konkurencji, pod patronatem Kanclerz Niemiec dr Angeli Merkel, najlepsi młodzi zawodnicy z całego świata walczą o medale w 46 oficjalnych dyscyplinach.

- WorldSkills Leipzig 2013 to fantastyczne wydarzenie, w trakcie którego młodzi ludzie z całego świata mogą zaprezentować swoje umiejętności i zdolności. Konieczne jest dostarczenie kilkuset ton ładunku - transportem morskim, drogowym, kolejowym i lotniczym - dla ponad 1.000 uczestników - wyjaśnia Vincenzo Scrudato, dyrektor DHL Trade Fairs & Events.

Aby pomóc w zapewnieniu bezproblemowej organizacji Mistrzostw, firma DHL już rozpoczęła transport próbek materiałów dla uczestników. Firma jest odpowiedzialna za spełnienie wymogów logistycznych, w tym dostawę towarów na warsztaty organizowane w ramach zawodów. Ponadto DHL stworzy Centrum Logistyczne do obsługi wydarzenia, które zacznie działać od maja; będzie ono posiadało powierzchnię ok. 4 000 mkw. przeznaczoną do przechowywania nadsyłanych materiałów i zapewniania terminowych dostaw na pokazy umiejętności zawodowych.

- Logistyka na WorldSkills Leipzig 2013 stanowi niezwykle wielkie wyzwanie: zawody wymagają transportu około dwóch milionów przedmiotów. Cieszymy się, że firma DHL została naszym partnerem, gdyż dzięki niej możemy liczyć na skuteczne wykonanie tej pracy - dodaje Hubert Romer, CEO WorldSkills Leipzig 2013.

DHL również przywiązuje dużą wagę do możliwości zawodowych, jakie posiadają młode osoby. W ramach Strategii 2015 firma wykorzystuje program GoTech, aby promować szkolenia i edukację na całym świecie oraz w celu poprawy perspektyw zawodowych młodych ludzi.

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 kwiecień 2013 10:57

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Poznaniu rozpoczyna projekt w zakresie wykorzystania kodów kreskowych GS1, które pozwolą nie...

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

20 października w siedzibie firmy Talex odbyła się prezentacja nowatorskiego projektu Wielkopolskiego Internetu Rzeczy (WIR)....

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot…

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot Goodyear Proactive Solutions

Goodyear Tire & Rubber Company wprowadził na polski rynek nową, paneuropejską usługę Goodyear Proactive Solutions....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj