logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL obsłuży logistycznie zawody WorldSkills 2013

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL jest oficjalnym partnerem logistycznym WorldSkills Leipzig 2013. W ciągu sześciu dni imprezy DHL Trade Fairs & Events - jednostka biznesowa DHL Freight - zapewni transport maszyn i materiałów z 51 państw i regionów na tereny wystawowe w Lipsku.

Organizatorzy zawodów WorldSkills 2013, które odbędą się w dniach od 2-7 lipca bieżącego roku w Lipsku, spodziewają się ponad 200 000 gości z Niemiec i z zagranicy. Dla młodych osób w wieku do 22 roku życia wydarzenie to jest ciekawą platformą, dzięki której mogą poznać różne profesje, rzemiosła, usługi i sektory przemysłu, a także mogą nawiązać nowe kontakty z różnymi firmami.    W czasie tej największej na świecie konkurencji, pod patronatem Kanclerz Niemiec dr Angeli Merkel, najlepsi młodzi zawodnicy z całego świata walczą o medale w 46 oficjalnych dyscyplinach.

- WorldSkills Leipzig 2013 to fantastyczne wydarzenie, w trakcie którego młodzi ludzie z całego świata mogą zaprezentować swoje umiejętności i zdolności. Konieczne jest dostarczenie kilkuset ton ładunku - transportem morskim, drogowym, kolejowym i lotniczym - dla ponad 1.000 uczestników - wyjaśnia Vincenzo Scrudato, dyrektor DHL Trade Fairs & Events.

Aby pomóc w zapewnieniu bezproblemowej organizacji Mistrzostw, firma DHL już rozpoczęła transport próbek materiałów dla uczestników. Firma jest odpowiedzialna za spełnienie wymogów logistycznych, w tym dostawę towarów na warsztaty organizowane w ramach zawodów. Ponadto DHL stworzy Centrum Logistyczne do obsługi wydarzenia, które zacznie działać od maja; będzie ono posiadało powierzchnię ok. 4 000 mkw. przeznaczoną do przechowywania nadsyłanych materiałów i zapewniania terminowych dostaw na pokazy umiejętności zawodowych.

- Logistyka na WorldSkills Leipzig 2013 stanowi niezwykle wielkie wyzwanie: zawody wymagają transportu około dwóch milionów przedmiotów. Cieszymy się, że firma DHL została naszym partnerem, gdyż dzięki niej możemy liczyć na skuteczne wykonanie tej pracy - dodaje Hubert Romer, CEO WorldSkills Leipzig 2013.

DHL również przywiązuje dużą wagę do możliwości zawodowych, jakie posiadają młode osoby. W ramach Strategii 2015 firma wykorzystuje program GoTech, aby promować szkolenia i edukację na całym świecie oraz w celu poprawy perspektyw zawodowych młodych ludzi.

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 kwiecień 2013 10:57

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj