logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

TRANSALLIANCE wyposaży naczepy w nowe urządzenia monitorujące

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Do końca 2011 roku, europejska grupa spedycyjna TRANSALLIANCE zainstaluje w 4000 swoich naczep urządzenia monitorujące TX-MAGELLAN GEO dostarczone przez firmę Transics. Integracja z platformą do zarządzania naczepami pozwoli zoptymalizować wykorzystanie parku naczep i przyczyni się do zwiększenia efektywności prowadzonej działalności transportowej.Firma TRANSALLIANCE posiada ponad 60 oddziałów w całej Europie, a jej flota liczy ok. 3 200 pojazdów. Każdy samochód ciężarowy wyposażony jest w komputer pokładowy firmy Transics, który za pośrednictwem Intranetu jest połączony z narzędziami informatycznymi grupy TRANSALLIANCE. Podjęta w 2002 r. decyzja o zintegrowaniu komputerów pokładowych była częścią globalnej strategii firmy, mającej na celu obniżenie kosztów operacyjnych, optymalizację usług i udostępnienie klientom rozwiązań najwyższej jakości. Kolejnym krokiem w ramach tej strategii jest podjęta przez TRANSALLIANCE decyzja o zakupie platformy do zarządzania naczepami.

Zaufany dostawca
Francuska grupa spedycyjna posiada blisko 4 000 naczep. Do ich obsługi firma często wykorzystuje podwykonawców.

- Niekiedy trudno jest o przejrzystą informację na temat tego, gdzie aktualnie znajduje się dana naczepa, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie jest podłączona do ciągnika lub gdy przewozi ją podwykonawca. Z kolei brak takich informacji znacznie utrudnia skuteczne planowanie transportu i efektywne wykorzystanie posiadanych przez nas zasobów - mówi Alexandre Michel, prezes zarządu TRANSIALLANCE.

Ze względu na udaną dotychczasową współpracę z firmą Transics oraz pozytywne doświadczenia z korzystania z komputerów pokładowych tej firmy, grupa TRANSALLIANCE poprosiła o ofertę na rozwiązania w zakresie zarządzania parkiem naczep. Już po kilku tygodniach testów Alexandre Michel przekonał się, że TX-MAGELLAN GEO jest dokładnie tym, czego potrzeba jego firmie.

Informacje o lokalizacji w czasie rzeczywistym
TX-MAGELLAN GEO to rozwiązanie należące do rodziny TX-MAGELLAN - zestawu autonomicznych narzędzi do zarządzania naczepami, które od kwietnia Transics stopniowo wprowadza na rynek. TX-MAGELLAN GEO, dzięki funkcjom śledzenia i monitorowania, jest w stanie wskazać dokładną lokalizację każdej naczepy, nawet jeśli nie jest ona podłączona do ciągnika. Mając precyzyjne informacje o tym, które naczepy są w trasie, a które są w danej chwili niewykorzystane, dyspozytor może efektywnie wykorzystywać posiadany tabor.

Prosta i szybka instalacja
TX-MAGELLAN GEO to wytrzymałe, autonomiczne urządzenie, które nie wymaga podłączania żadnych elementów dodatkowych. GEO ma własną, niezależną baterię, która zapewnia pracę przez co najmniej 4 lata. Urządzenie może być zainstalowane w sposób dyskretny, a jego montaż trwa zaledwie kilka minut.

- Naturalnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o zwrocie z inwestycji, ale jesteśmy przekonani, że rozwiązanie to pozwoli nam ograniczyć koszty i pracować wydajniej. Precyzyjne wskazanie lokalizacji naszych naczep pozwoli nam zoptymalizować wykorzystanie każdego pojazdu i zwiększy naszą elastyczność. Dzięki temu jakość naszych usług będzie jeszcze wyższa - dodał Alexandre Michel.Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj