logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Transport miejski od kuchni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poznań przygotowuje się do Euro 2012. Remonty w kluczowych węzłach komunikacyjnych miasta, znacząco utrudniają mieszkańcom przemieszczanie się na co dzień. Alternatywą dla stania w korkach jest komunikacja miejska. Wyższa Szkoła Logistyki w ramach projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” (WMW) zaprezentowała film dydaktyczny odkrywający tajniki planowania ruchu miejskiego.- Celem tego filmu nie jest pokazanie zmian komunikacyjnych w związku z remontami Euro 2012, ale ukazanie transportu miejskiego na co dzień - mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - W obliczu ostatnich zmian w obrębie komunikacji, znajomość tych zagadnień jest ciekawa nie tylko dla studentów i uczniów kształcących się w zawodach logistycznych, ale praktycznie dla każdego użytkownika ruchu miejskiego. Warto bowiem zobaczyć jak od kuchni wygląda komunikacja miejska oraz jak wiele robi się w Poznaniu, aby ją unowocześnić, a co za tym idzie ułatwiać życie mieszkańcom.

Film zrealizowano w ramach projektu „Wielkopolska musi wiedzieć”. Celem tego projektu jest tworzenie platformy komunikacji, usprawnienie przepływu informacji, skonfrontowanie oczekiwań przyszłych pracodawców z istniejącymi programami nauczania oraz stworzenie pomocy dydaktycznych, mających wspierać zmiany w procesie edukacji logistycznej. Film o transporcie miejskim jest pierwszym z dziesięciu powstających filmów dydaktycznych. Został on zrealizowany przy współpracy z MPK Poznań oraz ZTM w Poznaniu - dzięki ogromnej otwartości przedstawicieli obu przedsiębiorstw i udostępnieniu wszystkich obiektów oraz pojazdów do dyspozycji ekipy filmowej.

- Z dużym entuzjazmem podeszliśmy do propozycji Wyższej Szkoły Logistyki dotyczącej współpracy przy filmie dydaktycznym realizowanym w ramach projektu "Wielkopolska musi wiedzieć" - mówi Iwona Cieślik, kierownik Biura Promocji MPK. - Taka współpraca znakomicie wpisuje się w naszą strategię i jest dla nas bardzo cenna. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że dzieląc się naszym doświadczeniem przy tego typu przedsięwzięciach tworzymy wykwalifikowaną kadrę, która w przyszłości zasili nasze szeregi.

- Cieszymy się, że nasz udział w programie pomoże przyszłym studentom w zrozumieniu obecnych trendów w organizacji komunikacji publicznej, a w przyszłości być może poskutkuje napływem odpowiednio wykwalifikowanego personelu - mówi Tomasz Gieżyński, zastępca dyrektora z ZTM Poznań.Ostatnio zmieniany środa, 21 wrzesień 2011 13:26

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Od początku listopada br. rozpoczęła się rekrutacja pracowników do nowo powstałego centrum logistycznego firmy Żabka...

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj