logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Transport miejski od kuchni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poznań przygotowuje się do Euro 2012. Remonty w kluczowych węzłach komunikacyjnych miasta, znacząco utrudniają mieszkańcom przemieszczanie się na co dzień. Alternatywą dla stania w korkach jest komunikacja miejska. Wyższa Szkoła Logistyki w ramach projektu „Wielkopolska musi wiedzieć” (WMW) zaprezentowała film dydaktyczny odkrywający tajniki planowania ruchu miejskiego.- Celem tego filmu nie jest pokazanie zmian komunikacyjnych w związku z remontami Euro 2012, ale ukazanie transportu miejskiego na co dzień - mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - W obliczu ostatnich zmian w obrębie komunikacji, znajomość tych zagadnień jest ciekawa nie tylko dla studentów i uczniów kształcących się w zawodach logistycznych, ale praktycznie dla każdego użytkownika ruchu miejskiego. Warto bowiem zobaczyć jak od kuchni wygląda komunikacja miejska oraz jak wiele robi się w Poznaniu, aby ją unowocześnić, a co za tym idzie ułatwiać życie mieszkańcom.

Film zrealizowano w ramach projektu „Wielkopolska musi wiedzieć”. Celem tego projektu jest tworzenie platformy komunikacji, usprawnienie przepływu informacji, skonfrontowanie oczekiwań przyszłych pracodawców z istniejącymi programami nauczania oraz stworzenie pomocy dydaktycznych, mających wspierać zmiany w procesie edukacji logistycznej. Film o transporcie miejskim jest pierwszym z dziesięciu powstających filmów dydaktycznych. Został on zrealizowany przy współpracy z MPK Poznań oraz ZTM w Poznaniu - dzięki ogromnej otwartości przedstawicieli obu przedsiębiorstw i udostępnieniu wszystkich obiektów oraz pojazdów do dyspozycji ekipy filmowej.

- Z dużym entuzjazmem podeszliśmy do propozycji Wyższej Szkoły Logistyki dotyczącej współpracy przy filmie dydaktycznym realizowanym w ramach projektu "Wielkopolska musi wiedzieć" - mówi Iwona Cieślik, kierownik Biura Promocji MPK. - Taka współpraca znakomicie wpisuje się w naszą strategię i jest dla nas bardzo cenna. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że dzieląc się naszym doświadczeniem przy tego typu przedsięwzięciach tworzymy wykwalifikowaną kadrę, która w przyszłości zasili nasze szeregi.

- Cieszymy się, że nasz udział w programie pomoże przyszłym studentom w zrozumieniu obecnych trendów w organizacji komunikacji publicznej, a w przyszłości być może poskutkuje napływem odpowiednio wykwalifikowanego personelu - mówi Tomasz Gieżyński, zastępca dyrektora z ZTM Poznań.Ostatnio zmieniany środa, 21 wrzesień 2011 13:26

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu...

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport na torze Hungaroring

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport  na torze Hungaroring

Już 30 lipca eksperci DB Schenker będą kibicować Srebrnym Strzałom na torze Hungaroring podczas tegorocznego...

Era logistyki zintegrowanej w wydaniu 4PL

Era logistyki zintegrowanej w wydaniu 4PL

Dostęp do wiedzy o rynku, optymalizacja kosztów oraz poprawa efektywności operacji logistycznych. To zaledwie trzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj