logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

O transporcie w CNN

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Telewizja CNN International emituje cykliczny program The Gateway, prezentujący kulisy funkcjonowania branży transportowej. Dzięki niemu, widzowie CNN mogą przyjrzeć się pracy światowych potentatów logistyki, odpowiedzialnych za przewóz milionów ludzi i towarów.W serii przedstawiane są największe porty logistyczne, które wpływają na światową gospodarkę i nasze prywatne życie. Kamery CNN dzień po dniu obserwują, jak funkcjonują poszczególne gałęzie transportu, jak wygląda praca ludzi zatrudnionych w branży oraz jak funkcjonuje eksport i import towarów.
      W kolejnym odcinku cyklu CNN odwiedzi dworzec główny w Zurychu. Alfred Escher (1819-1892) jest uważany za jednego z twórców nowoczesnej Szwajcarii. To właśnie on uznał, że jedynym sposobem na to, by kraj uniknął gospodarczej i kulturowej izolacji jest stworzenie rozległej sieci kolejowej z trasą prowadzącą przez Alpy. Współczesna Szwajcaria ma bardzo gęstą sieć kolejową, a jej centralne położenie zapewnia podróżnym szybki transport do Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch, Holandii czy Austrii. Zurych posiada jeden z najruchliwszych dworców na świecie - to największa tego typu budowla w Szwajcarii, która została otwarta w 1847 roku. Dzięki trzem poziomom, pociągi przyjeżdżają i odjeżdżają stąd praktycznie co minutę, a stacja dziennie obsługuje 350 tysięcy pasażerów i 1500 pociągów. W programie The Gateway widzowie CNN będą mieli okazję przyjrzeć się pracy ludzi, dzięki którym ten historyczny węzeł komunikacyjny funkcjonuje niczym szwajcarski zegarek.
    Odcinek pt. The Gotthard Base Tunnel (GBT) zostanie wyemitowany we wtorek, 22 listopada 2011 r.  Gotthard Base Tunnel (GBT) to nowy tunel kolejowy pod szwajcarskimi Alpami, który ma zostać oddany do użytku w 2016 roku. Dzięki swojej 57 kilometrowej trasie wyprzedzi on podwodny tunel Seikan w Japonii i stanie się najdłuższym tunelem kolejowym na świecie. Dzięki GBT podróż z Zurychu do Mediolanu będzie trwała jedynie godzinę. Tunel ma usprawnić transport przez Alpy (w szczególności przewozy towarowe pomiędzy Niemcami i Włochami) oraz przesunąć ruch towarowy z dróg na tory, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska powodowane przez coraz większą liczbę samochodów. Plan zakłada powstanie dwóch jednotorowych tuneli i jest częścią projektu Alp Transit, znanego także jako New Railway Link through the Alps (NRLA). Jego budowę rozpoczęto w 1996 roku. Prace wiertnicze zakończono 15 października 2010 roku, a ceremonię ich ukończenia transmitowała na żywo szwajcarska telwizja.
    Jak działają międzynarodowe porty, lotniska, stacje benzynowe i skomplikowane skrzyżowania? Jak dużo czasu mija od momentu, gdy kenijski ogrodnik ścina róże, do chwili, kiedy trafiają one do naszych pobliskich kwiaciarni? W jaki sposób 12 ton ziarna kakao z Zachodniej Afryki zostaje przetransportowane do magazynów portowych w Hamburgu, by następnie trafić do europejskich producentów czekolady? The Gateway rozwiąże te wszystkie logistyczne tajemnice w kolejnych odcinkach.

 
Ostatnio zmieniany czwartek, 29 grudzień 2011 11:56

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast podpisał umowę najmu 10 000 m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań...

MAN wozi świąteczną atmosferę

MAN wozi świąteczną atmosferę

 Czerwony ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440 BLS 4x2 EfficientLine2 z kolorową naczepą przemierza w styczniu...

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

Amerykański inwestor Exeter Property Group zawarł finalną umowę kupna centrum magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park w...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj