logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowe Solarisy w Poznaniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Flota Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu wzbogaciła się o kolejne niskopodłogowe autobusy marki Solaris. Producent z Bolechowa dostarczył partię dwunastu sztuk Solarisów Alpino.Alpino przekazane do poznańskiego MPK to najmniejsze z pojazdów w ofercie firmy Solaris. Autobus ma długość 8,6 m i jest o piętnaście centymetrów węższy w porównaniu z innymi autobusami. Dzięki takim parametrom poznańskie Alpino, które mogą zabrać na pokład do 50 pasażerów, będą wykorzystywane na liniach o mniejszym natężeniu ruchu pasażerskiego. To pozwoli przewoźnikowi na optymalizowanie zarządzania flotą autobusów. Najnowsze Solarisy we flocie poznańskiego MPK zostaną przeznaczone do obsługi linii numer 52, 65 i 84, na których kursują obecnie autobusy dziewięciometrowe. Zgodnie z oczekiwaniami Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu pojawią się też prawdopodobnie na trasach linii nocnych.

- Są to superkomfortowe, niskopodłogowe pojazdy, klimatyzowane w całej przestrzeni pasażerskiej, wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w zapewniający większe bezpieczeństwo podróży monitoring, a także w najnowocześniejsze, ekologiczne silniki spełniające najbardziej rygorystyczną normę czystości spalin EEV. Zastosowano w nich kilka innowacyjnych rozwiązań, które znacznie wpłyną na komfort i bezpieczeństwo jazdy, między innymi system samogaszący w komorze silnika, który stanowi zabezpieczenie na wypadek pożaru. Na pokładzie, dla wygody pasażerów, będzie automat do sprzedaży biletów, a na fotelach specjalna, znana już poznaniakom tkanina, której wzór jest nawiązaniem do Euro 2012. Motywy, które stanowią jej deseń to piłki futbolowe i poznańskie koziołki  - mówi Krzysztof Książyk, dyrektor przewozów autobusowych MPK Poznań Sp. z o.o.

Autobusy są w pełni dostosowane do potrzeb pasażerów z wózkami dziecięcymi, a także osób niepełnosprawnych z ograniczoną zdolnością poruszania się: stanowisko do mocowania wózków inwalidzkich naprzeciw szerokich, przestronnych drzwi oraz zewnętrzny i wewnętrzny przycisk sygnalizujący zamiar wsiadania lub wysiadania. Nowe autobusy wyposażone są też w elektroniczne wyświetlacze, które informować będą o numerze kursu na danej linii, a także w drzwi odskokowo-uchylne, sterowane przez fotokomórkę. Takie rozwiązanie gwarantuje szersze i łatwiejsze wejście oraz szczelniejsze zamknięcie pojazdu. Wzbogacony system monitoringu umożliwi nie tylko rejestrowanie obrazu w pojeździe, ale również na zewnątrz, przed autobusem. Kamera skierowana na trasę przejazdu to niezwykle przydatny element. Dzięki niej będzie można odtworzyć przebieg kolizji i wszelkich zdarzeń drogowych z udziałem autobusu.
 Kontrakt firmy Solaris Bus & Coach S.A. z poznańskim MPK dotyczy 26 pojazdów. Druga transza zamówienia zostanie zrealizowana do końca kwietnia 2012 roku.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj