logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Vector Global Logistics łączy się z Keswick Enterprises Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polska firma spedycyjna Vector Global Logistics Sp. z o.o., z siedzibą w Gdyni, łączy swe siły z Keswick Enterprises Limited, prywatną grupą kapitałową z Wielkiej Brytanii, zarządzaną przez Johna Harveya CBE.


Partnerzy założyli nową spółkę, Keswick Vector SCM Polska Sp. z o.o., która skoncentruje się na rozwijaniu usług magazynowych oraz transportowych związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw w Polsce. Przedsięwzięcie bazować będzie na rozeznaniu Vectora na rynku lokalnym oraz międzynarodowym doświadczeniu Keswick Enterprises w logistyce, dedykowanej zwłaszcza branży odzieżowej, samochodowej, spożywczej oraz innych w sektorach FMCG i sprzedaży detalicznej. Spółka rozpocznie działalność od magazynu w Gdańsku o powierzchni 6000 metrów kwadratowych.
   Vector Global Logistics jest prywatną firmą założoną w Polsce w 2000 roku. Początkowo firma była agentem MOL (Mitsui OSK Lines), jednak z czasem zmieniła profil działalności na spedycję międzynarodową. Dziś zajmuje się przede wszystkim organizacją transportu morskiego i lotniczego importerów i eksporterów (szczególnie produktów mrożonych) z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Firma oferuje własne serwisy konsolidacyjne i drobnicowe z Chin i Indii oraz zapewnia importerom usługi logistyczne wraz z agencją celną i przewozami drogowymi z portów polskich i niemieckich. Vector posiada swoje spółki w Hong Kongu oraz w Moskwie, jest członkiem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki oraz posiada status AEO. W 2011 roku obroty przekroczyły EUR 10 mln.
   Firma Keswick Enterprises została założona w 2004 roku w celu rozwijania oraz inwestowania w przedsięwzięcia związane z łańcuchem dostaw, gdzie poprzez aktywne zarządzanie może wspierać je wiedzą i doświadczeniem.
   W skład grupy kapitałowej wchodzą Spatial (spedycja, magazynowanie, usługi pocztowe i kurierskie), Link Logistics (logistyka kontraktowa), SGL (pakowanie kontraktowe) i Keswick Management Services (doradztwo) w Wielkiej Brytanii oraz Tibbett Logistics (logistyka kontraktowa i transport intermodalny) w Rumunii. W 2011 roku grupa zatrudniała około 1600 pracowników i wygenerowała przychód ponad EUR 90 mln. Pomimo wieloletniej aktywności Keswick Enterprises na rynku Europy Południowo-Wschodniej ze szczególnym uwzględnieniem Rumunii, w Polsce jest to pierwsze przedsięwzięcie tej grupy.

- Wejście w spółkę z Keswick Enterprises jest strategicznym krokiem naprzód dla Vectora, gdyż logistyka polskich i globalnych klientów wydaje się być bardziej zaawansowana, niż produkt oferowany przez branżę w Polsce. Nowe przedsięwzięcie zapewnia nam bezpośredni kontakt z zarządem Keswick, ich wiedzą, doświadczeniem oraz międzynarodowymi kontaktami. W 1984 roku John Harvey, obecny prezes Keswick Enterprises, wraz z partnerami nabył Tibbett & Britten - małą firmę logistyczną dla branży odzieżowej - i przez kolejne dwie dekady zamienił ją w grupę o rocznych obrotach w wysokości GBP 2.3 mld, będącą pionierem w globalnych usługach 3PL - mówi Marcin Gruchała, dyrektor Vector Global Logistics oraz prezes zarządu Keswick Vector SCM Polska.

- Wraz z naszą intensywnie rozwijającą się działalnością w sektorze 3PL w Rumunii i Europie Południowo-Wschodniej, pragniemy obecnie zwrócić naszą uwagę na Polskę. Vector jest doskonałą firmą i jesteśmy przekonani, że kombinacja ich wiedzy na temat lokalnego rynku oraz naszej odnośnie międzynarodowego łańcucha dostaw umożliwi nam rozwój w Polsce, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie lokalnych i międzynarodowych klientów poszukujących rozwiązań logistycznych na najwyższym poziomie - komentuje John Harvey CBE, prezes Keswick Enterprises.
Ostatnio zmieniany wtorek, 07 luty 2012 12:01

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj