logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL zwiększa wydajność na trasie łączącej Hong Kong, Los Angeles i Lipsk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL, dostawca międzynarodowych usług ekspresowych, ogłosił, że z dniem 27 marca 2012 roku, zwiększa wydajność i możliwości realizacji międzykontynentalnych dostaw.Wprowadzenie nowych lotów łączących Hong Kong, Los Angeles i Lipsk jest zapowiedzią wyjątkowej oferty usług świadczonych na głównych szlakach handlowych między Azją a zachodnią częścią Stanów Zjednoczonych i Kanadą.
   Zwiększenie wydajności tranzytu pomiędzy Azją, zachodnią częścią Stanów Zjednoczonych i Kanadą, zapewni DHL pozycję lidera w tej dziedzinie świadczonych usług. To oznacza rozszerzenie oferty o jeszcze większą liczbę azjatyckich lokalizacji, w tym o kluczowe centra przeładunkowe (huby) w Singapurze, Kuala Lumpur, Bangkoku i Manili oraz znaczną liczbę miast w Chinach, które korzystają z nowych połączeń do Los Angeles, jak i wielu miejsc w zachodniej części Stanów Zjednoczonych i Kanadzie, z dostawą na kolejny dzień. Nowe interkontynentalne rozwiązanie otwiera możliwości dla klientów azjatyckich miast, którzy będą mogli korzystać z ekspresowych jednodniowych dostaw.
   Dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu z Los Angeles do centrum przeładunkowego w Lipsku w Niemczech, w przypadku przesyłek europejskich, klienci z Kalifornii (w tym z głównych miast: Los Angeles, San Diego i San Francisco) będą mogli zamawiać kuriera DHL nawet do trzech godzin dłużej.
  Wydajność i niezawodność usługi będzie dodatkowo wzmocniona przez wprowadzenie trzech frachtowców Boeing 777, obsługiwanych przez Southern Air. We wrześniu 2011 roku DHL poinformował o fakcie podpisania wieloletniej umowy z holdingiem Southern Air Inc., który na międzykontynentalnej trasie lotów łączących obie Ameryki, Azję i Bliski Wschód korzysta z frachtowców B777F. Pierwsze z planowanych światowych połączeń z Hong Kongu, przez centrum przeładunkowe w Cincinnati, do Bahrajnu i z powrotem, jest już gotowe. Dodatkowe frachtowce wzbogacą flotę lotniczą DHL o kolejne 12 maszyn.

- Wprowadzenie nowego międzykontynentalnego połączenia wzbogaci nasze możliwości jako międzynarodowych specjalistów i przyniesie niewymierne korzyści dla klientów z obszarów Azji, Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady, skracając czas realizacji usług ekspresowych na najważniejszych światowych szlakach handlowych - powiedział Ken Allen, prezes DHL Express. - Zwiększona przepustowość, zasięg i niezawodność frachtowców Boeing 777F, a także bardziej ekonomiczne wykorzystanie zużycia paliwa przez naszą flotę, są dopełnieniem szeregu już zrealizowanych inwestycji w naszej globalnej sieci w ciągu ostatniego roku. To jeszcze bardziej umacnia pozycję DHL, jako lidera w dostawie międzynarodowych usług ekspresowych.

Frachtowce B777F spalają około 20-25% mniej paliwa i charakteryzują się wysoką ładownością na międzykontynentalnych trasach, umożliwiając obsługę non- stop większej liczby rynków handlowych. Kontynuacja modernizacji statków powietrznych jest częścią globalnego programu DHL, którego celem jest zwiększenie efektywności wykorzystania węgla o 30% w 2020 roku.


Ostatnio zmieniany wtorek, 10 kwiecień 2012 07:52

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj