logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL zwiększa wydajność na trasie łączącej Hong Kong, Los Angeles i Lipsk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL, dostawca międzynarodowych usług ekspresowych, ogłosił, że z dniem 27 marca 2012 roku, zwiększa wydajność i możliwości realizacji międzykontynentalnych dostaw.Wprowadzenie nowych lotów łączących Hong Kong, Los Angeles i Lipsk jest zapowiedzią wyjątkowej oferty usług świadczonych na głównych szlakach handlowych między Azją a zachodnią częścią Stanów Zjednoczonych i Kanadą.
   Zwiększenie wydajności tranzytu pomiędzy Azją, zachodnią częścią Stanów Zjednoczonych i Kanadą, zapewni DHL pozycję lidera w tej dziedzinie świadczonych usług. To oznacza rozszerzenie oferty o jeszcze większą liczbę azjatyckich lokalizacji, w tym o kluczowe centra przeładunkowe (huby) w Singapurze, Kuala Lumpur, Bangkoku i Manili oraz znaczną liczbę miast w Chinach, które korzystają z nowych połączeń do Los Angeles, jak i wielu miejsc w zachodniej części Stanów Zjednoczonych i Kanadzie, z dostawą na kolejny dzień. Nowe interkontynentalne rozwiązanie otwiera możliwości dla klientów azjatyckich miast, którzy będą mogli korzystać z ekspresowych jednodniowych dostaw.
   Dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu z Los Angeles do centrum przeładunkowego w Lipsku w Niemczech, w przypadku przesyłek europejskich, klienci z Kalifornii (w tym z głównych miast: Los Angeles, San Diego i San Francisco) będą mogli zamawiać kuriera DHL nawet do trzech godzin dłużej.
  Wydajność i niezawodność usługi będzie dodatkowo wzmocniona przez wprowadzenie trzech frachtowców Boeing 777, obsługiwanych przez Southern Air. We wrześniu 2011 roku DHL poinformował o fakcie podpisania wieloletniej umowy z holdingiem Southern Air Inc., który na międzykontynentalnej trasie lotów łączących obie Ameryki, Azję i Bliski Wschód korzysta z frachtowców B777F. Pierwsze z planowanych światowych połączeń z Hong Kongu, przez centrum przeładunkowe w Cincinnati, do Bahrajnu i z powrotem, jest już gotowe. Dodatkowe frachtowce wzbogacą flotę lotniczą DHL o kolejne 12 maszyn.

- Wprowadzenie nowego międzykontynentalnego połączenia wzbogaci nasze możliwości jako międzynarodowych specjalistów i przyniesie niewymierne korzyści dla klientów z obszarów Azji, Europy, Stanów Zjednoczonych i Kanady, skracając czas realizacji usług ekspresowych na najważniejszych światowych szlakach handlowych - powiedział Ken Allen, prezes DHL Express. - Zwiększona przepustowość, zasięg i niezawodność frachtowców Boeing 777F, a także bardziej ekonomiczne wykorzystanie zużycia paliwa przez naszą flotę, są dopełnieniem szeregu już zrealizowanych inwestycji w naszej globalnej sieci w ciągu ostatniego roku. To jeszcze bardziej umacnia pozycję DHL, jako lidera w dostawie międzynarodowych usług ekspresowych.

Frachtowce B777F spalają około 20-25% mniej paliwa i charakteryzują się wysoką ładownością na międzykontynentalnych trasach, umożliwiając obsługę non- stop większej liczby rynków handlowych. Kontynuacja modernizacji statków powietrznych jest częścią globalnego programu DHL, którego celem jest zwiększenie efektywności wykorzystania węgla o 30% w 2020 roku.


Ostatnio zmieniany wtorek, 10 kwiecień 2012 07:52

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj