logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL z orkiestrą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL, oficjalny partner logistyczny Orkiestry Gewandhaus, w tym roku ponownie odpowiada za transport ponad 100 instrumentów podczas europejskiej trasy koncertowej. Sześć ton ciężkich ładunków obejmuje pełne wyposażenie, począwszy od pulpitów, poprzez taborety i szafy, a kończąc na batucie dyrygenta.Orkiestra Gewandhaus pod przewodnictwem Riccardo Chailly’ego gościła na pierwszym w tym roku koncercie symfonicznym w Watykanie, zorganizowanym z okazji urodzin papieża Benedykta XVI w dniu 20 kwietnia. Ten występ zainaugurował tournée orkiestry, które obejmuje 20 europejskich miast do końca 2012 roku. Przez całą trasę koncertową Orkiestrze Gewandhaus towarzyszyć będzie wiodący globalny specjalista w zakresie logistyki, DHL.

- Całą naszą wiedzę technologiczną skoncentrowaliśmy na transporcie wyjątkowych instrumentów muzycznych Orkiestry Gewandhaus. W tym przedsięwzięciu korzystamy z pojazdów z zawieszeniem pneumatycznym, specjalnych pokrowców do przedmiotów wrażliwych na temperaturę, a także stałej kontroli temperatury w przestrzeni ładunkowej i bieżącego monitorowania w systemie śledzenia ‘track and trace’. W ten sposób gwarantujemy klientowi, że te wyjątkowe instrumenty trafią do sal koncertowych w Europie i Ameryce na czas w nienaruszonym stanie - wyjaśnia Vincenzo Scrudato, dyrektor zarządzający DHL Trade Fairs & Events, jednostki DHL Freight.

Planowanie logistyczne trasy koncertowej na taką skalę może trwać nawet osiemnaście miesięcy. To przedsięwzięcie wymaga opracowania dokładnego harmonogramu, który musi być ściśle przestrzegany. Do każdego zlecenia transportowego firma DHL wyznacza dwóch kierowców, z którymi będzie utrzymywany stały kontakt. W celu ograniczenia wpływu czynników zewnętrznych, warunki komunikacyjne i pogodowe są stale monitorowane. W razie konieczności DHL zapewni również samoloty na potrzeby specjalnych dostaw.

- DHL dostarcza nam dokładnie to, czego wymagamy - całkowicie bezpieczny i niezawodny transport sprzętu. Mając u swego boku wsparcie logistyczne z Bonn, możemy w pełni skoncentrować się na naszych występach muzycznych - mówi dyrektor Gewandhaus, profesor Andreas Schulz.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 maj 2012 11:33

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj