logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Itella Logistics - nowy partner GLS na Litwie i Łotwie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GLS od maja br. wspólnie z Itellą Logistics zajmuje się eksportem i doręczeniem paczek na Litwę i Łotwę. Obie firmy od 2009 roku współpracują w Estonii, co oznacza że od początku tego miesiąca wspólnie obsługują już wszystkie trzy kraje nadbałtyckie.

Nowy partner sieciowy GLS w rejonie bałtyckim, Itella Logistics, dysponuje gęstą siecią dystrybucyjną we wszystkich trzech państwach, z centralną sortownią w Kownie (Litwa). To tam najpierw przyjeżdżają paczki GLS, które Itella wysyła następnie bezpośrednio do doręczenia na Litwie. Przesyłki na Łotwę z Kowna trafiają do sortowni Itelli Logistics SIA w Lielvarzi niedaleko Rygi. Dostawy do Estonii realizowane są przez Tallinn.

- Skupienie naszej logistyki paczek w krajach bałtyckich w rękach Itelli Logistics pozwala nam oferować klientom usługi o niezmiennie wysokiej jakości - stwierdza Saadi Al-Soudani, Managing Director GLS. - Bezpośrednie połączenie z centralną sortownią w Kownie ma wiele innych zalet - paczki nie podlegają już dalszej obsłudze, a transport długodystansowy może stać się dużo wydajniejszy. Dzięki temu cały proces jest bardziej ekonomiczny i bezpieczniejszy – z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.

Itella Logistics jest częścią Grupy Itella i obsługuje klientów w ośmiu krajach północnej Europy oraz w Rosji, dysponując wiedzą ponad 7000 logistycznych ekspertów. Itella jest bardzo zaangażowana w ochronę środowiska, a siedem jej oddziałów - włącznie z obsługującymi kraje nadbałtyckie - posiada już certyfikat ISO 14001. Poprzez ogólnogrupową inicjatywę Think-Green GLS także stara się prowadzić zrównoważoną i przyjazną środowisku logistykę przesyłek.

Klienci GLS mogą korzystać z nowego połączenia z terenami nadbałtyckimi za pomocą Euro Business-Parcel oraz Euro Business-Small Parcel. Zwroty i odbiory z doręczeniem bezpośrednim są także dostępne poprzez Pick&Return-Service oraz Pick&Ship-Service. Typowy czas dostawy do krajów nadbałtyckich, np. z Niemiec to 3-4 dni.

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:13

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu...

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport na torze Hungaroring

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport  na torze Hungaroring

Już 30 lipca eksperci DB Schenker będą kibicować Srebrnym Strzałom na torze Hungaroring podczas tegorocznego...

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Omega Pilzno, firma specjalizująca się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych, wynajęła ponad 12 tys....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj