logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Itella Logistics - nowy partner GLS na Litwie i Łotwie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GLS od maja br. wspólnie z Itellą Logistics zajmuje się eksportem i doręczeniem paczek na Litwę i Łotwę. Obie firmy od 2009 roku współpracują w Estonii, co oznacza że od początku tego miesiąca wspólnie obsługują już wszystkie trzy kraje nadbałtyckie.

Nowy partner sieciowy GLS w rejonie bałtyckim, Itella Logistics, dysponuje gęstą siecią dystrybucyjną we wszystkich trzech państwach, z centralną sortownią w Kownie (Litwa). To tam najpierw przyjeżdżają paczki GLS, które Itella wysyła następnie bezpośrednio do doręczenia na Litwie. Przesyłki na Łotwę z Kowna trafiają do sortowni Itelli Logistics SIA w Lielvarzi niedaleko Rygi. Dostawy do Estonii realizowane są przez Tallinn.

- Skupienie naszej logistyki paczek w krajach bałtyckich w rękach Itelli Logistics pozwala nam oferować klientom usługi o niezmiennie wysokiej jakości - stwierdza Saadi Al-Soudani, Managing Director GLS. - Bezpośrednie połączenie z centralną sortownią w Kownie ma wiele innych zalet - paczki nie podlegają już dalszej obsłudze, a transport długodystansowy może stać się dużo wydajniejszy. Dzięki temu cały proces jest bardziej ekonomiczny i bezpieczniejszy – z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.

Itella Logistics jest częścią Grupy Itella i obsługuje klientów w ośmiu krajach północnej Europy oraz w Rosji, dysponując wiedzą ponad 7000 logistycznych ekspertów. Itella jest bardzo zaangażowana w ochronę środowiska, a siedem jej oddziałów - włącznie z obsługującymi kraje nadbałtyckie - posiada już certyfikat ISO 14001. Poprzez ogólnogrupową inicjatywę Think-Green GLS także stara się prowadzić zrównoważoną i przyjazną środowisku logistykę przesyłek.

Klienci GLS mogą korzystać z nowego połączenia z terenami nadbałtyckimi za pomocą Euro Business-Parcel oraz Euro Business-Small Parcel. Zwroty i odbiory z doręczeniem bezpośrednim są także dostępne poprzez Pick&Return-Service oraz Pick&Ship-Service. Typowy czas dostawy do krajów nadbałtyckich, np. z Niemiec to 3-4 dni.

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:13

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO zaprezentowało efekty działań prewencyjnych i przeciw kradzieżowych ze wsparciem dronów. Dzięki ich zastosowaniu...

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

DHL poszerza swoje portfolio zarządzania łańcuchem dostaw i analizy poprzez uruchomienie Portalu Transparency DHL Resilience360....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj