logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Itella Logistics - nowy partner GLS na Litwie i Łotwie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GLS od maja br. wspólnie z Itellą Logistics zajmuje się eksportem i doręczeniem paczek na Litwę i Łotwę. Obie firmy od 2009 roku współpracują w Estonii, co oznacza że od początku tego miesiąca wspólnie obsługują już wszystkie trzy kraje nadbałtyckie.

Nowy partner sieciowy GLS w rejonie bałtyckim, Itella Logistics, dysponuje gęstą siecią dystrybucyjną we wszystkich trzech państwach, z centralną sortownią w Kownie (Litwa). To tam najpierw przyjeżdżają paczki GLS, które Itella wysyła następnie bezpośrednio do doręczenia na Litwie. Przesyłki na Łotwę z Kowna trafiają do sortowni Itelli Logistics SIA w Lielvarzi niedaleko Rygi. Dostawy do Estonii realizowane są przez Tallinn.

- Skupienie naszej logistyki paczek w krajach bałtyckich w rękach Itelli Logistics pozwala nam oferować klientom usługi o niezmiennie wysokiej jakości - stwierdza Saadi Al-Soudani, Managing Director GLS. - Bezpośrednie połączenie z centralną sortownią w Kownie ma wiele innych zalet - paczki nie podlegają już dalszej obsłudze, a transport długodystansowy może stać się dużo wydajniejszy. Dzięki temu cały proces jest bardziej ekonomiczny i bezpieczniejszy – z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.

Itella Logistics jest częścią Grupy Itella i obsługuje klientów w ośmiu krajach północnej Europy oraz w Rosji, dysponując wiedzą ponad 7000 logistycznych ekspertów. Itella jest bardzo zaangażowana w ochronę środowiska, a siedem jej oddziałów - włącznie z obsługującymi kraje nadbałtyckie - posiada już certyfikat ISO 14001. Poprzez ogólnogrupową inicjatywę Think-Green GLS także stara się prowadzić zrównoważoną i przyjazną środowisku logistykę przesyłek.

Klienci GLS mogą korzystać z nowego połączenia z terenami nadbałtyckimi za pomocą Euro Business-Parcel oraz Euro Business-Small Parcel. Zwroty i odbiory z doręczeniem bezpośrednim są także dostępne poprzez Pick&Return-Service oraz Pick&Ship-Service. Typowy czas dostawy do krajów nadbałtyckich, np. z Niemiec to 3-4 dni.

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 maj 2012 12:13

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

Na początku kwietnia br., FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych i...

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj